Slither.io, czyli gra w czasie rzeczywistym z milionami ludzi z całego świata!

Slither.io, czyli gra w czasie rzeczywistym z milionami ludzi z całego świata!

N ie ulega wszelkim wątpliwościom, że gra przeglądarkowa Agar.io była absolutnym hitem 2015 roku. Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że jest to jeden z nielicznych tytułów, który ma szansę zapisać się na kartach historii jako typowa gra lat 10’. Podobnie jak w przypadku kultowych gier lat osiemdziesiątych, także i tym razem sama fabuła nie ma absolutnie żadnego znaczenia – bardziej od faktu „po co?” liczyło się to, że się gra. Czas więc przedstawić grę bazującą na Agar.io, która wciągnęła w krótkim czasie miliony internautów!Zanim jednak przejdziemy do zasad (które – nie oszukujmy się – nie są zbyt skomplikowane), zacznijmy od krótkiej prezentacji tego, na czym zasadniczo polega niebywałość Slither.io – naszej aplikacji tygodnia. Tym, co warte jest szczególnego zapamiętania, jest fakt iż gra nie posiada swojego końca, a wszystko co jej dotyczy jest tworzone tylko przez użytkowników. Choć oczywiście użytkownicy na całym świecie podzieleni są na kilkadziesiąt (a może kilkaset?) serwerów, to jednak sami użytkownicy utrzymują Slither.io przy życiu. A dzięki naprawdę gigantycznej liczbie graczy, na serwerach jeszcze przez długi czas nie zapanuje pustka.

Aplikacja nie jest przesadnie rozbudowana...
Aplikacja nie jest przesadnie rozbudowana…

Świat Slither.io – o co w nim chodzi?
Wyobraź sobie że jesteś małym robaczkiem zamkniętym w dziwacznym świecie, w którym jedzenie leży na ziemi. Za każdym razem gdy napełnisz swój żołądek, Twoje ciało rośnie. Sielanka, prawda? Cały ten przepiękny obraz można zdemolować przy pomocy tylko jednego faktu – nie jesteś jedynym osobnikiem w tym świecie. Wszyscy, których spotykasz, chcą tylko urosnąć jak najmocniej, nie patrząc na egzystencję innych osobników. Tak, to właśnie świat Slither.io.
Podobnie jak w Agar.io, także i tutaj celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, a co za tym idzie, stanie się największym osobnikiem na serwerze. Slither.io jednak – w odróżnieniu od starszego brata – nie pozwala na tak szybkie odpadnięcie z rozgrywki. Podczas, gdy w Agar.io wystarczyło, by drugi gracz przykrył całe Twoje ciało swoim, w Slither.io musisz uważać na to, by nie uderzyć głową w ciało innych. A to może być naprawdę trudne, gdy masz do czynienia z wijącymi się, niczym w kultowym Snake’u, ciałami!

... chociaż te małe kropki powstają non-stop
… chociaż te małe kropki powstają non-stop

Slither.io – jak się poruszać?

Zbieranie punktów pozwala na szybki rozrost masy
Zbieranie punktów pozwala na szybki rozrost masy

Poruszanie się po planszy jest niezwykle proste – Twoja postać zmierza dokładnie w tym kierunku, w którym przesuniemy palec do przodu. Co ważne, nie potrzeba trzymać palca na ekranie przez cały czas; awatar samodzielnie kontynuuje podróż w odpowiednim kierunku. Najistotniejszym trickiem, niekiedy ratującym życie, może okazać się przyspieszanie. Jeżeli chcesz podwoić swoją prędkość, po prostu kliknij dwukrotnie palcem na ekran, przytrzymując go za drugim razem. Uwaga! Każda sekunda przyspieszenia powoduje wydalenie z siebie 10 punktów!

Te tworzące się kropki to punkt uciekające z mojego avatara. Błyszczenie się to znak, że postać przyspiesza.
Te tworzące się kropki to punkty uciekające z mojego avatara. Błyszczenie się to znak, że postać przyspiesza.

Jak wygrać w Slither.io?
Pytanie o zwycięską taktykę jest jednym z najczęstszych, jakie można usłyszeć w kontekście Slither.io. Co gorsza, jest to pytanie bez prawidłowej odpowiedzi – tak, w Slither.io nic nie trwa wiecznie. Tylko tutaj w kilka chwil możesz ze zwierzyny stać się łowcą i odwrotnie! Tym bardziej cierpliwym polecamy technikę spokojnego zdobywania punktów na peryferiach (zauważyliście, że im dalej od środka planszy tym mniej graczy?). W ten sposób, stosunkowo bezpiecznie, można uzbierać wystarczająco dużo punktów na to, by móc stać się groźnym dla innym. Jeżeli jednak pragniesz szybkiego rozrostu, postaraj się „wymuszać pierwszeństwo”, w ostatniej chwili przyspieszając tuż przy głowach dorodnych, posiadających mnóstwo punktów, ciał. Następnie szybko zbierz to, co zostało z Twoich przeciwników – jeżeli się postarasz, masz szansę na naprawdę dużą zdobycz punktową!

Tak, ta fioletowa plama kiedyś była moim przeciwnikiem...
Tak, ta fioletowa plama kiedyś była moim przeciwnikiem…

Jak widać, Slither.io nie przedstawia przesadnie rozwiniętej fabuły. Jednak fakt, iż przez cały czas a serwerach grają miliony użytkowników, a sytuacja zmieniająca się jak w kalejdoskopie powoduje, że my sami możemy stać się w kilka chwil najpotężniejszym graczem – to wszystko sprawia, że Slither.io (link do pobrania z App Store w tym miejscu) naprawdę jest grą, którą trzeba zapamiętać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button