Countdown, czyli aplikacja, której widgety niestraszne!

Countdown, czyli aplikacja, której widgety niestraszne!

W ymarzony urlop za granicą, ostateczny termin zakończenia projektu biznesowego czy premiera iPhone’a 7 – to tylko niektóre z wydarzeń, na jakie wielu z nas czeka z niecierpliwością. Szczególnie w przypadku tego pierwszego, wpływ letniej aury jest szczególnie zauważalny, a dni wydają się trwać nieskończenie długo. Można rysować kreski na ścianach, można starać się zapomnieć o ważnym wydarzeniu… Można również pobrać aplikację „Countdown – the countdown widget” i mieć z głowy nerwowe odliczanie dni!Fakt, aplikacja zajmująca się liczeniem dni do określonego wydarzenia nie jest niczym szczególnie odkrywczym. Nawet bez pomocy smartfona jesteśmy sobie w stanie poradzić z tym problemem – wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google odpowiednie zapytanie. Alternatywnie, co polecamy wszystkim umysłom ścisłym, można również policzyć dni w głowie, ot rozrywka logiczna.
Musimy w tym miejscu podkreślić również fakt, że na rynku znajduje się naprawdę multum zbliżonych działaniem aplikacji – jednak ładne obrazki prezentowane przez autorów rzadko chodzą w parze z nietandetnym designem. Dlatego jeżeli masz dość kiczowatych, pełnych krzykliwych kolorów i chińskich reklam aplikacji, to dzisiejszy bohater cyklu App Of The Week jest właśnie dla Ciebie!

Countdown, czyli odrobina prostoty… której po prostu brakuje

Już pierwszy rzut oka na aplikację pozwala nabrać przekonania, iż kliknięcie przycisku „Pobierz” było odpowiednią decyzją. Program nie wita nas licznymi reklamami, tak w formie banerów jak i okienek pop-up. Twórcy pominęli również wszystkie zbędne elementy, które mogą denerwować w pozostałych aplikacjach. Jednym słowem… aplikacja Countdown jest taka, jaka powinna być.
Dodanie kolejnych wydarzeń również nie jest skomplikowanym procesem. Klikając w przycisk „+” znajdujący się w prawym górnym rogu program przenosi nas do okienka edycji, gdzie po prostu wpisujemy tytuł wydarzenia oraz ustawiamy jego datę. Nie mamy nawet potrzeby zatwierdzać – cofając się do ekranu głównego aplikacji, od razu zapisujemy wpisane dane. Ale to nie wszystko!

Prosto i estetycznie. Tak, jak być powinno
Prosto i estetycznie. Tak, jak być powinno

Brak zbędnych reklam jest plusem
Brak zbędnych reklam jest plusem.

Nawigacja identyczna jak w aplikacjach systemowych.
Nawigacja identyczna jak w aplikacjach systemowych.

Wejście w aplikację od razu powoduje wyświetlenie się najważniejszych danych
Wejście w aplikację od razu powoduje wyświetlenie się najważniejszych danych.

Killer feature pełną gębą
Killer feature pełną gębą.

Jeden killer feature naprawdę dodaje aplikacji solidną porcję punktów, a jest nim…

… możliwość obejrzenia dni potrzebnych do zakończenia wszystkich odliczań w Centrum Powiadomień! Innymi słowy, zamiast wchodzić w aplikację i wewnątrz niej poszukiwać wszystkich informacji, po prostu wystarczy przeciągnąć palec aby otworzyć centrum powiadomień. I wszystko jasne!

Jak dodać widget do Centrum Powiadomień?

Okazuje się, że dodanie odpowiedniego widgetu nie jest tak skomplikowane, jak by być mogło. Wystarczy „wyciągnąć” z górnej belki ekranu Centrum Powiadomień, przejść do sekcji „Dzisiaj”, a następnie zjechać w dół i kliknąć „Edycja”. Następnie po prostu dodajemy aplikację do uwzględnianych w Centrum i – opcjonalnie – przesuwamy widget w odpowiednie miejsce.

Wchodzimy w centrum powiadomień.
1. Wchodzimy w centrum powiadomień.

Zjeżdżamy na dół i klikamy "Edycja"
2. Zjeżdżamy na dół i klikamy “Edycja”.

3. Klikamy zielny plusik obok aplikacji
3. Klikamy zielny plusik obok aplikacji.

4. Przesuwamy aplikację w optymalne miejsce (u nas będzie na samej górze).
4. Przesuwamy aplikację w optymalne miejsce (u nas będzie na samej górze).

5. Podziwiamy widget w pełnej okazałości!
5. Podziwiamy widget w pełnej okazałości!

Aplikacja „Countdown” pokazuje coś, co przez długi czas było postrzegane jako główna wada iPhone’ów. Jak widać, Apple nie blokuje wszelkich form widgetów, a również zaczyna coraz mocniej wspierać ich powstawanie. Czy twórcy poznają się na ich sile? To dopiero pokaże przyszłość. Z całą pewnością jednak aplikacja Countdown mocno korzysta z nowej dla posiadaczy iPhone’ów funkcji. Korzystajmy więc i my!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button