Pierwsze zdjęcia MacBooka Pro z panelem OLED!

W szystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że Apple wprowadzi zmiany w MacBooku Pro pod koniec bieżącego roku. Jak pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów, zmiana przyniesie nam cieńszą obudowę oraz nowy wyświetlacz OLED nad klawiaturą. Plotki te znajdują teraz swoje potwierdzenie – do sieci wyciekły bowiem zdjęcia przedstawiające nowego MacBooka Pro.Zdjęcia – wytrzaśnięte spod ziemi przez Cult of Mac – przedstawiają klawiaturę. Brakuje jednak górnego rzędu klawiszy funkcyjnych, gdzie zostanie umieszczony panel OLED. Jednakże samo usunięcie klawiszy to nie wszystko – aby móc w pełni mówić o sukcesie, Apple musiałoby przesunąć głośniki w inne miejsce (na ogół głośniki umieszczane są w tylnej części klawiatury). Bardzo możliwe więc, że przestrzeń bo obu stronach klawiatury – wyróżniająca się ciemniejszym kolorem – może być miejscem zarezerwowanym dla głośników. Takie rozwiązanie znamy m.in. z 15-calowego MacBooka Pro.

Uwagę zwraca brak przycisków funkcyjnych i dziwny, ciemniejszy kolor po bokach.
Uwagę zwraca brak przycisków funkcyjnych i dziwny, ciemniejszy kolor po bokach.

Co więcej, na zdjęciach mamy okazję ujrzeć cztery porty USB-C, które zastąpią prawie wszystkie pozostałe złącza. Jedynym wyjątkiem pozostanie mini Jack, którego kariera w Apple może jednak dobiegać końca. To uproszczenie sugeruje, że slot na kartę pamięci oraz wtyczka MagSafe będą musiały w tym roku ustąpić miejsca USB-C.

Widok z przodu
Widok z przodu
Prawa strona i dwa wejścia USB-C
Prawa strona i dwa wejścia USB-C
Lewa strona i kolejne dwa wejścia USB-C
Lewa strona i kolejne dwa wejścia USB-C

Wspominaliśmy, powołując się na raport, o znacznie cieńszych wymiarach. Niestety ujawnione fotografie nie pozwalają na jednoznaczne rozstrzygnięcie – z całą pewnością jednak różnica nie będzie oszałamiająca w porównaniu z obecnymi modelami.
Jak zawsze, tak i tym razem raczej patrzymy na ujawnione zdjęcia z pewną dozą sceptycyzmu. Anonimowe źródło twierdzące, iż jest pracownikiem jednej z fabryk powiązanych z Apple w Chinach daje zerową gwarancję – nawet, jeżeli wszystkie dane pokrywają się z informacjami od Ming-Chi Kuo. Potraktujmy więc to wszystko jako zwykła ciekawostkę, jak potencjalnie może prezentować się tegoroczny MacBook Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button