fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

John Appleseed – jedna z najciekawszych tajemnic każdej prezentacji iPhone’a!

[cs_content][cs_section parallax=”false” style=”margin: 0px;padding: 0px;”][cs_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” style=”margin: 0px auto;padding: 0px;”][cs_column fade=”false” fade_animation=”in” fade_animation_offset=”45px” fade_duration=”750″ type=”1/1″ style=”padding: 0px;”][cs_text class=”cs-ta-justify”][dropcap] S [/dropcap]chemat prezentacji każdego iPhone’a kształtuje się za każdym razem tak samo: CEO przez 40 minut opowiada o zaletach najnowszego iSprzętu, po czym – dokładnie o godzinie 9:41 czasu lokalnego – poznajemy ostateczny wygląd flagowego smartfona. Okazuje się jednak, że ustalona z góry godzina nie jest jedynym przykładem „easter egg”, jaki serwują nam marketingowcy z Doliny Krzemowej…[/cs_text][x_raw_content][/x_raw_content][cs_text class=”cs-ta-justify”]Przejdźmy zatem do konkretów: przyjrzyjmy się prezentacji iPhone’a podczas jednego z keynote: niby nic zwykłego, połączenie przychodzące od Johna AppleSeed. Nazwisko jak nazwisko, sam fakt posiadania weń frazy „Apple” o niczym nie świadczy (oprócz tego, że „apple seed” to po prostu nasiono jabłka). No tak – tylko że Johnny Appleseed jest postacią autentyczną!
Jak nietrudno wyczytać ze wszelakich dostępnych źródeł, Johnny Appleseed, urodzony jako John Chapman, był amerykańskim misjonarzem i pionierem. To właśnie jemu mieszkańcy Ohio, Indiany i Illinois zawdzięczają istnienie jabłoni na ich terenach (to tłumaczy już skąd zmiana nazwiska). Mało? Appleseed był misjonarzem powielającym poglądy Emanuela Swedenborga, twórcy doktryny Nowego Jeruzalem. Tak, człowiek ten musiał być naprawdę prominentną personą.

Tylko jakie jest powiązanie Johna Appleseeda z Apple?

Nie oszukujmy się – wszystko to jest raczej zbiegiem przedziwnych okoliczności. John Appleseed jest bowiem… zwykłym nickname’em wymyślonym przez CEO Apple Mike’a Markkulę (tzw. „anioła biznesu” – inwestora finansującego firmę we wczesnej fazie rozwoju), gdy ten prezentował komputer Apple II.

MAC265.showfeat.appleseedmain-970-80

Choć istnienie rzeczonego Appleseeda pozostaje bez wpływu na Apple Inc., to jednak nie jest niczym dziwnym, iż Apple tak bardzo polubiło to nazwisko do prezentowania funkcji iPhone’a w czasie keynote. Na dobrą sprawę, to zasadniczo jedyna osoba, która na to zasługuje. Wszak trudno zaprzeczyć, że to właśnie John Appleseed wprowadził jabłka do trzech stanów. A te „nadgryzione” Apple wprowadziło zarówno do tych trzech, jak i 47 pozostałych…[/cs_text][/cs_column][/cs_row][/cs_section][/cs_content]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button