Applemaniak na wakacjach, czyli aplikacje obowiązkowe na każdym urlopie!

Applemaniak na wakacjach, czyli aplikacje obowiązkowe na każdym urlopie!

D ziś ostatni piątek czerwca, a to może oznaczać tylko jedno – wakacje 2016 oficjalnie czas zacząć! Ci sprytniejsi już teraz pakują walizki na wymarzony urlop, jednak wzmożony napływ Polaków nad morze będzie utrzymywać się jeszcze przez dwa długie miesiące. Gdy w AppleFix szykujemy się do podróży, zawsze staramy się przygotować na każdą okazję – bierzemy więc kilogramy kremu do opalania i emulsji po opalaniu czy kilometry ładowarek do naszych MacBooków. Jednak w erze smartfonów, najważniejsze przygotowania należy rozpocząć od pobrania kilku aplikacji w App Store!Choć cały świat kręci się wokół Internetu, to jednak w wielu miejscach po prostu może go zabraknąć (lub może kosztować majątek – różnice pomiędzy stawkami krajowymi a zagranicznymi w UE mają zaniknąć finalnie 15 czerwca 2017 roku). Jeżeli więc nie chcesz musieć wybierać pomiędzy wygodą a kwestiami finansowymi, to prezentujemy kilka aplikacji, które naszym zdaniem są absolutnym „must have” na sezon letni (oczywiście wszystkie działają w trybie offline)!

Bezpieczeństwo przede wszystkim…

ipolakiPolak
Aplikacja iPolak jest programem powstałym w 2011r., przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Program jest istnym kompendium wiedzy dla podróżujących za granicę. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje na temat kraju docelowego: procedury dotyczące wjazdu do danego państwa, porady dot. bezpieczeństwa, ograniczenia w podróżowaniu po kraju, czy nawet informacje na temat zdrowia i ubezpieczenia. I choć nikomu nie życzymy konieczności skorzystania z aplikacji, to jak najbardziej zachęcamy do jej pobrania. Wszak ostrożności nigdy za wiele.pierwsza pomoc

… nasze, jak i osób w naszym otoczeniu

Pierwsza pomoc
Choć urlop to czas wypoczynku i beztroski, to jednak istnieje szansa, że czyjeś życie może leżeć w naszych rękach. Pomimo tego, iż umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest naszym ustawowym obowiązkiem, bez problemu znajdziemy całą masę ludzi, którzy nie do końca wiedzą jak się za nią zabrać. Dla tych wszystkich powstała aplikacja Pierwsza Pomoc – program jest zbiorem informacji, zarówno dotyczących pierwszej pomocy i przeprowadzania RKO, jak i postępowania w przypadku poparzeń, wstrząsów czy udaru słonecznego. Instrukcje dotyczące udzielania pierwszej pomocy zawarto w formie krótkich komunikatów wraz z ilustracjami, więc nawet brak doświadczenia nie musi być przeszkodą. Dodatkowo, aplikacja oferuje takie funkcje jak Metronom, Latarka czy szybkie połączenie na numer alarmowy. Znajdziemy w niej również listę najbliższych defibrylatorów, placówek LUXMED (współtwórcy aplikacji) oraz… test wiedzy. Nie warto więc ryzykować – pobierz aplikację już teraz i sprawdź, czy będziesz w stanie poradzić sobie z awaryjną sytuacją!

Nawigacja – ważna rzecz

mapa

MAPS.ME
Każda podróż to pewne emocje – u tych bardziej nerwowych, niestety negatywne. Przejażdżka autem po drogach obcego państwa może więc nieco przerażać. Jednak znacznie gorszym przeżyciem jest… zgubienie się. Bo choć kształty poszczególnych krajów nie ulegają zmianie, to mimo wszystko nie warto ufać kilkuletnim drukowanym mapom.
Naprzeciw wszystkim kierowcom wychodzą twórcy aplikacji MAPS.ME, pozwalającej na zapisanie w pamięci urządzenia infrastruktury poszczególnych regionów świata. Wygodny podział na województwa czy regiony pozwala na pobranie schematów tylko tych miejsc, do których zawitamy. A dodatkowo oszczędza kilka GB – tak, koniecznie zarezerwuj sporo wolnego miejsca!music

Relaks tylko przy odpowiednich dźwiękach

Choć każdy z nas posiada w domu ogromną kolekcję płyt, to jednak nie wszystkie zawsze uda się zmieścić do iSprzętu o małej pojemności. Ponadto, w serwisach muzyki strumieniowej znajdziemy dziesiątki hitów z list przebojów – i możemy mieć do nich legalny dostęp bez większych opłat! Poniżej krótkie zestawienie najważniejszych serwisów streamingowych wraz z porównaniem ich oferty na lato:
Spotify: w ramach oferty specjalnej (istniejącej w serwisie praktycznie od początku), każde nowo założone konto otrzymuje 3-miesięczny dostęp do usług PREMIUM za jedyne 0,99 zł. Po zakończeniu okresu promocyjnego (a więc i wakacji), serwis pobierze opłatę w wysokości 19,99 zł za każdy miesiąc użytkowania.
Deezer: w cenie 0,99 zł dostajemy dostęp na 3 miesiące do oferty PREMIUM+. Oferta ważna tylko w czerwcu, każdy kolejny miesiąc to koszt 19,99 zł.
Tidal: w ramach współpracy z operatorem Play, każdy abonent fioletowej sieci otrzymuje darmowy dostęp do Tidal na 24 miesiące (serwis nie obsługuje kont darmowych, najtańsze konto znajdziemy w cenie 19,99 zł, zaś w ramach konta za 39,99 zł otrzymamy jakość Hi-Fi).
Apple Music: tradycyjnie Apple oferuje nam darmowy 3-miesięczny okres próbny, po jego zakończeniu zapłacimy jednak 4,99€.

A gdy najdzie Cię ochota na zwiedzanie…

Trip Advisor
Jeśli chodzi o przewodniki, niestety polski rynek nie oferuje niczego atrakcyjnego dla turystów. Zarówno przewodniki książkowe, jak i aplikacje, prezentują co najwyżej przeciętne treści – i w odróżnieniu od angielskich odpowiedników, nie dają tylu możliwości. Według nas, największą uwagę powinien zwracać program przygotowany przez Trip Advisor. Aplikacja obsługuje najważniejsze aglomeracje Europy i świata, a liczne uaktualnienia pozwalają na bezproblemowe korzystanie nawet w trybie offline.
Jak na porządny przewodnik przystało, w aplikacji znajdziemy najciekawsze restauracje, hotele czy atrakcje, a także garść ciekawostek dotyczących odwiedzanego miasta. System rekomendacji pozwala natomiast na wybranie jedynie tych miejsc, które zostały uznane przez wcześniejszych odwiedzających za warte uwagi. Wakacje? Tylko z TripAdvisor!tripad

… to dobrze byłoby się dogadać

translator

Tłumacz Google
Każdy podróżnik wie, że nic tak nie zbliża turysty do miejscowej ludności, jak znajomość języka. Noszenie ze sobą ogromnych słowników mija się jednak z celem – wszystko dzięki Tłumaczowi od Google, który od pewnego czasu oferuje usługę tłumaczenia offline. Po prostu przed wyjazdem pobierz odpowiedni słownik (zarezerwuj na ten cel kilkadziesiąt MB) i… zacznij rozmawiać! Gwarantujemy, że dzięki poznaniu kilku nowych słów, lokalni sprzedawcy zaproponują Ci niższe ceny, a przede wszystkim przyjmą Cię z szerokim uśmiechem na ustach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button