Szok! Ceny wszystkich trzech modeli iPhone’a 7 wyciekły do Internetu!

Szok! Ceny wszystkich trzech modeli iPhone’a 7 wyciekły do Internetu!

G dy emocje związane z iPhonem SE oraz iOS 10 opadły, trzeba było przerzucić swoje zainteresowanie na kolejne gorące tematy. Padło oczywiście na iPhone’a 7, którego prawdopodobnie, zgodnie z tradycją, ujrzymy już na jesieni. Tym razem jednak Apple przyspieszyło bicie naszych serc już w czerwcu – informacje, które wyciekły do sieci wskazują na to, że za trzy miesiące Tim Cook zaprezentuje aż trzy modele flagowego smartfona…Nie mamy pewności co do tego, na ile poniższe informacje mogą być prawdą; nie wiemy również, kto stoi za tym wyciekiem – być może to tylko przeciek kontrolowany mający na celu wywindowanie cen akcji i zminimalizowanie strat wynikających z Brexitu? Niezależnie od tych powodów, treść pewnego postu opublikowanego na Weibo (chińskim odpowiedniku Facebooka) brzmi naprawdę interesująco. Dla usystematyzowania tego wszystkiego, prezentujemy tabelę wykonaną przez PocketNow.

ceny

Jak czytamy, cena katalogowa podstawowego modelu iPhone’a 7 (o najmniejszej pojemności, prawdopodobnie wynoszącej 32 GB) wynosić będzie 5288 yuanów (ok. 3200 zł – ważne, że cena nie różni się niczym od ceny iPhone’a 6S). Każdy kolejny pakiet pojemnościowy wiązać się będzie z odpowiednią podwyżką – za iPhone’a o pojemności 64 GB zapłacimy 800 juanów (500 zł) więcej, zaś królewski iPhone 256 GB wyniesie nas dodatkowy 1000 zł więcej. W przypadku iPhone’a 7 Plus będziemy mieli do czynienia z taką samą sytuacją, jednakże „stawką podstawową” będzie 6088 juanów.
Przyjrzyjmy się jednak temu, co znajduje się na samym dole tabeli. Pozycja „iPhone 7 Pro” jest tym, o czym nieśmiało wspominaliśmy już kilkukrotnie. Zawsze jednak było to tylko pewne przypuszczenie, raczej ze sfery marzeń, bowiem stworzenie przesadnie drogiego – nawet doskonałego – smartfona nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli jednak doniesienia te okażą się prawdziwe, w iPhonie Pro ujrzymy podwójny obiektyw aparatu oraz wyświetlacz true tone, który zastosowano w iPadzie Pro 9,7”. Pytanie tylko, czy taki iPhone w ogóle ma sens – 12,9-calowy iPad Pro stworzono z myślą o grafikach, dla których koszta nie grają roli, a możliwości sprzętu jak najbardziej. W przypadku smartfonów mimo wszystko skłaniamy się ku tańszym i prostszym rozwiązaniom – stąd sukces iPhone’a SE. Czy w takim razie naszpikowany nowymi technologiami iPhone Pro może zawojować rynek? Ceny zaczynające się od 4300 zł z pewnością nie przysporzą temu projektowi wielu fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button