Split View – wielozadaniowość zawitała do Safari!

iOS 10 to z pewnością kolejny rewolucyjny system. Tym razem jednak zmiany względem poprzednika nie skupiają się na jednym istotnym punkcie – są to bardziej liczne mniejsze nowości i udogodnienia. I z pewnością jednym z nich jest widok Split View w Safari.Na Split View (widok pozwalający na jednoczesne korzystanie z dwóch stron Safari dzięki rozdzieleniu ekranu) czekaliśmy naprawdę długo. O jego przydatności nie trzeba raczej wspominać zbyt wiele, każdy bowiem choć raz próbował porównać dane z dwóch witryn internetowych. Zwłaszcza na starych sprzętach, gdzie przełączenie się z karty na kartę jest równoznaczne z odświeżeniem strony, takie porównywanie było udręką.

Co więc należy zrobić, aby uruchomić Split View?

Istotną kwestią jest fakt, że Split View działa jedynie w orientacji poziomej. Otwierając Safari, po prostu dotknij i przytrzymaj palec na linku do odpowiedniej witryny i wybierz opcję „Otwórz w Split View”, przeciągnij zakładkę w dowolny róg ekranu lub dotknij i przytrzymaj ikonkę widoku otwartych kart. Możesz również skorzystać z pomocy klawiatury zewnętrznej – wtedy użyj konfiguracji Command + N.
Chcesz zobaczyć, jak Split View prezentuje się na żywym organizmie? Koniecznie obejrzyj filmik przygotowany przez 9to5mac.com!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button