Split View – wielozadaniowość zawitała do Safari!

Split View – wielozadaniowość zawitała do Safari!

iOS 10 to z pewnością kolejny rewolucyjny system. Tym razem jednak zmiany względem poprzednika nie skupiają się na jednym istotnym punkcie – są to bardziej liczne mniejsze nowości i udogodnienia. I z pewnością jednym z nich jest widok Split View w Safari.Na Split View (widok pozwalający na jednoczesne korzystanie z dwóch stron Safari dzięki rozdzieleniu ekranu) czekaliśmy naprawdę długo. O jego przydatności nie trzeba raczej wspominać zbyt wiele, każdy bowiem choć raz próbował porównać dane z dwóch witryn internetowych. Zwłaszcza na starych sprzętach, gdzie przełączenie się z karty na kartę jest równoznaczne z odświeżeniem strony, takie porównywanie było udręką.

Co więc należy zrobić, aby uruchomić Split View?

Istotną kwestią jest fakt, że Split View działa jedynie w orientacji poziomej. Otwierając Safari, po prostu dotknij i przytrzymaj palec na linku do odpowiedniej witryny i wybierz opcję „Otwórz w Split View”, przeciągnij zakładkę w dowolny róg ekranu lub dotknij i przytrzymaj ikonkę widoku otwartych kart. Możesz również skorzystać z pomocy klawiatury zewnętrznej – wtedy użyj konfiguracji Command + N.
Chcesz zobaczyć, jak Split View prezentuje się na żywym organizmie? Koniecznie obejrzyj filmik przygotowany przez 9to5mac.com!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button