Zupełnie nowy ekran blokady w iOS 10

Zupełnie nowy ekran blokady w iOS 10

J eżeli Apple mogło mieć jakiekolwiek kompleksy względem Androida, to z pewnością dotyczyły one ekranu blokady. Niestety zablokowanie ekranu powoduje ograniczenie wszystkich funkcji do minimum – użytkownicy konkurencyjnego oprogramowania mają z kolei do dyspozycji dziesiątki widgetów. Dodanie tej funkcji to nie jedyna zmiana na lepsze w iOS 10.Dotychczas ubogi ekran blokady zyskał wiele nowych możliwości dzięki najnowszemu systemowi iOS. Apple w ten sposób uporało się z kilkoma poważnymi problemami:
• „Podnieś aby odblokować” – funkcja ta jest następstwem… zbyt szybko działającego czytnika Touch ID 2. generacji. Od teraz nie potrzeba klikać żadnego przycisku celem uruchomienia ekranu blokady – wystarczy podniesienie telefonu!
• Przesuń od prawej do lewej aby odblokować Aparat – znacznie bardziej logiczne wydaje się być przesuwanie palca wzdłuż krótszej krawędzi ekranu. Przynajmniej w naszym przypadku, nigdy nie udało nam się włączyć szybko aparatu z poziomu zablokowanego ekranu; zawsze coś blokowało, skutecznie uniemożliwiając szybkie wykonanie zdjęcia.
• Przesuń od lewej do prawej aby odblokować widgety – coś, czego wyczekiwaliśmy naprawdę długo. Wprawdzie aplikacje firm trzecich dostarczają pewnych skrótów, oficjalne widgety od Apple są jednak znacznie więcej warte. Tym bardziej, że nie jest to zwykła informacja na temat stopnia zajęcia procesora czy ilości dni do urodzin. Widgety od Apple to szybki dostęp do panelu muzyki oraz wszystkich innych istotnych aplikacji – w tym również Apple News.

Chcesz zobaczyć jak wszystkie te udogodnienia wyglądają w rzeczywistości? Koniecznie obejrzyj poniższy materiał przygotowany przez 9to5mac.com!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button