Od iOS 1 do iOS 10, czyli krótko o tym, co się zmieniło przez ostatnie 9 lat!

Od iOS 1 do iOS 10, czyli krótko o tym, co się zmieniło przez ostatnie 9 lat!

P rzedstawiony niedawno przez Apple iOS 10 jest jubileuszowym oprogramowaniem. Czas więc na nutkę nostalgicznych wspomnień – zmianę, jaka miała miejsce na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat naprawdę można dostrzec gołym okiem! Porównanie iOS 1 oraz iOS 10 ukazało się kilka dni temu na kanale EverythingApplePro w serwisie YouTube. Trwające kilka minut nagranie przedstawia ewolucję, jaka dotknęła nasze ukochane smartfony. Dodatkowym smaczkiem z pewnością może być również to, że w porównaniu biorą udział dwa skrajne urządzenia – iPhone 2G zaprezentowany pod koniec czerwca 2007 roku oraz iPhone 6S, młodszy o nieco ponad 8 lat. Czy naprawdę tak wiele mogło ulec zmianie? Z pewnością tak. Tym bardziej, że aplikacje firm trzecich weszły do iPhone’a wraz z powstaniem App Store (lipiec 2008).

Co jeszcze może szokować?

Wygląd aplikacji – z perspektywy człowieka żyjącego w 2016 roku, same ikonki aplikacji w iOS 1 nie prezentowały nadzwyczaj uroczo. Zwłaszcza zielony kwadrat z dymkiem o treści „SMS”.
Możliwość dostosowania ekranu do własnych potrzeb – a raczej jej brak. W iOS 1 nie mamy bowiem możliwości zmieniania położenia aplikacji ani ich usuwania.
Filmy? Na co to komu? – rozdzielczość wbudowanego aparatu cyfrowego i tak z trudem pozwalała na robienie zdjęć. 2 Mpx z tyłu to nadzwyczaj mało – przedni aparat iPhone’a 6S może się pochwalić 5 Mpx, zaś tylny – aż 12 Mpx.
Pojemność – dla Apple iPhone 2G był tak naprawdę okresem wielkiej próby. Nieznajomość rynku dała o sobie znać już niedługo po premierze pierwszego telefonu – z oferty 4 oraz 8 GB zaledwie co piąty sprzedany telefon posiadał tę pierwszą pojemność. Dziś samo oprogramowanie zajmuje 4,5 GB danych.

To tylko niektóre z faktów, które należy przypomnieć zanim zachłyśniemy się sukcesem pierwszego iPhone’a. Wprawdzie w czasach swojej świetności był rzeczywiście jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń – jednak w roku 2016 zwykły Apple Watch może więcej od niego. Mimo to, i tak wszyscy kochamy pierwszego iPhone’a. A co jeszcze różni smartfona z oprogramowaniem iOS 1 od iOS 10? O tym w poniższym filmiku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button