Jak pobrać Pokémon Go w Polsce? Poradnik krok po kroku

Jak pobrać Pokémon Go w Polsce? Poradnik krok po kroku

O statnie dni to prawdziwy przewrót na rynku aplikacji mobilnych. Od pewnego czasu świat nie może się oderwać od najnowszego produktu od Nintendo. I mowa tu oczywiście o „Pokémon Go”. W przeciągu kilkudziesięciu godzin program ściągnięto na miliony smartfonów, a świat obecnie doświadcza kolejnego boomu na kultową grę Satoshiego Tajiri. O skali sukcesu gry może świadczyć z pewnością fakt, że wypuszczenie jej na rynek doprowadziło do wzrostu cen akcji Nintendo aż o 30%, zaś liczba graczy niedługo przewyższy dzienną liczbę użytkowników Twittera. Mało? Dodajmy zatem, że gra oficjalnie dostępna jest jedynie na trzech rynkach: w Australii, Nowej Zelandii oraz Stanach Zjednoczonych.

Na czym polega „Pokémon Go”?

poke

Chociaż każdy z nas doskonale wie czym są Pokémony, najnowsza gra od Nintendo całkowicie zmienia jej formułę. Dzięki współpracy z firmą Niantic, łapanie pokemonów oraz toczenie pojedynków w „Pokémon Go” wygląda zupełnie inaczej. Dzięki wykorzystaniu modułu GPS wbudowanego w smartfonie, gracz musi poruszać się po prawdziwej mapie – tak, oznacza to konieczność wyjścia z domu! Co ciekawe, odpowiednich stworków (nałożonych graficznie na normalną mapę od Google) należy szukać w ich naturalnym habitacie: w okolicach zbiorników, lasów etc.

Dlaczego nie mogę zagrać w „Pokémon Go” w Polsce?

Jak wspominaliśmy powyżej, póki co gra została wypuszczona jedynie na trzech rynkach. Zresztą nie ma się co dziwić – obecna wersja jest przecież jedynie wersją beta. Jednakże Nintendo już teraz zapowiedziało ekspansję gry na pozostałe rynki, w pierwszej kolejności do App Store w Europie oraz Azji. Kiedy? Tego nie wiadomo, jednak nie musimy czekać na łaskę Nintendo. Wystarczy jeden prosty trick, a już za kilka chwil także i Ty wciągniesz się w poszukiwanie pokemonów!

Jak pobrać „Pokémon Go” w Polsce?

Cały trick związany z pobieraniem aplikacji w Polsce polega na tym, że potrzebne będzie stworzenie nowego konta Apple ID powiązanego z regionem Stanów Zjednoczonych. Spokojnie, nie oznacza to całkowitego skazania na korzystanie z obcego Apple ID – kiedy pobierzesz grę, możesz po prostu wylogować się i zalogować ponownie, już na polskim koncie. Pamiętaj jednak, że każda aktualizacja „Pokémon Go” będzie wymagała przelogowania się do amerykańskiego sklepu.

Krok 1: Otwórz aplikację iTunes na swoim Maku (oczywiście wcześniej wyloguj się ze swojego polskiego konta). Zjedź na sam dół sklepu iTunes i kliknij w polską flagę. Gdy otworzysz widok „Wybierz kraj lub region”, wybierz Stany Zjednoczone.

P1

P11

Krok 2: Kliknij w dowolną piosenkę/aplikację, a następnie wybierz opcję „Utwórz Apple ID”.

P2

Krok 3: Potwierdź zapoznanie się z warunkami użytkowania i polityką prywatności Apple (od tego czasu wszystkie informacje będą przekazywane w języku angielskim). Wypełnij wszystkie wymagane pola: email, hasło, trzy pytania weryfikacyjne, email zapasowy, data urodzenia i zatwierdź.

P3

Krok 4: W kolejnych polach Apple zażąda informacji na temat płatności. Upewnij się, że wybierasz opcję „None”. Jeżeli App Store nie daje Ci takiej możliwości, wpisz dane karty podarunkowej do iTunes – niekiedy na Ebay pojawiają się takowe o wartości jednego dolara amerykańskiego, albo podaj dane do konta PayPal. Rejestracja w serwisie jest darmowa i zajmuje kilka sekund, zaś dzięki błyskawicznym przelewom w kilka chwil zasilisz nowopowstałe konto kwotą kilku złotych (choć Apple nie pobiera opłat automatycznie, może zechcieć zweryfikować Twoje konto). W polu danych teleadresowych podaj dowolne zgadzające się dane – może to być m.in. adres dowolnego Starbucksa w Nowym Jorku.

P4

Krok 5: Poczekaj na maila od Apple potwierdzającego utworzenie nowego konta Apple ID. Po jego otrzymaniu czym prędzej loguj się do App Store i pobieraj „Pokémon Go”!

P5

Jak już wcześniej wspominaliśmy, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o uaktualnieniach pozostałych aplikacji, potrzebne będzie przełączenie się z nowego amerykańskiego Apple ID na konto utworzone w polskim sklepie. W sytuacji, gdy zechcesz dokonać jakiejkolwiek transakcji wewnątrz „Pokémon Go”, potrzebne będzie skorzystanie z amerykańskiej karty płatniczej lub karty podarunkowej do amerykańskiego konta. Z pewnością jednak wszystkie utrudnienia niedługo odejdą w niepamięć, gdy Nintendo wprowadzi „Pokémon Go” również i do Polski. A to zapewne jest kwestią kilku, góra kilkunastu dni. Wszak wstrzymywanie rynku europejskiego i azjatyckiego przy tak ogromnym zainteresowaniu byłoby po prostu strzałem w stopę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button