Apple w F1, iPhone z zakrzywionym OLED i… platforma od Apple po polsku!

Apple w F1, iPhone z zakrzywionym OLED i... platforma od Apple po polsku!

M iniony tydzień to nie tylko 7 dni stojących w obliczu gwałtownych ulew, wichur i zamachów. Gdy Europa szaleje, w Stanach Zjednoczonych wszystko wydaje się nad wyraz spokojne – Apple dalej robi swoje, nie przejmując się goniącymi terminami. Mało tego, choć produkcja iPhone’a 7 trwa, w Cupertino zajmują się nowymi projektami. W tym m.in. przyszłorocznym iPhonem, któ®ego czeka rewolucja!

Apple w Formule 1?

Spokojnie, niniejsza informacja nie zapowiada startów Apple w popularnych wyścigach F1. Według najnowszych pogłosek, Apple może być zainteresowane zakupem udziałów w Formula Ona Management, firmie zajmującej się stroną finansową oraz medialną Formuły 1.

f1

I choć nie będziemy mieli do czynienia z Apple w Formule 1, to jednak prawdopodobnie ujrzymy Formułę 1 w Apple.
Wszystko dzięki temu, że przejęcie większościowych udziałów w Formula One Management wiązałoby się z zakupem praw do transmisji wyścigów. W jaki sposób Apple mogłoby zrobić z tego użytek? Zapewne dojdzie do rozbudowania platformy multimedialnej opartej o Apple TV. Dodatkowo, dzięki zakupowi akcji, Apple zyskałoby miejsce w zarządzie FIA. Wszystko jednak ma swój czas – zobaczymy, czy obecni właściciele pakietu większościowego Formula One Management będą w ogóle zainteresowani transakcją.

Praca nad zakrzywionym ekranem OLED wre

Choć wszyscy jesteśmy skupieni na tegorocznej prezentacji iPhone’a, Apple prawdopodobnie tym razem nie wykona żadnego kroku milowego. Towarzysząca każdemu nowemu numerkowi zmiana stylistyki nastąpi tym razem przy okazji premiery iPhone’a w 2017 roku. Warto jednak czekać – jak wynika z licznych plotek, najnowsze smart fony od Apple otrzymają ekrany OLED oraz szklany tylny panel.

oled

Ekran OLED może jednak przejść gigantyczną rewolucję. Jak wynika z dokumentów opublikowanych przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA , Apple stworzyło projekt elastycznego ekrany z zakrzywionymi krawędziami. Co ważne, ekran mógłby być wygięty z nawet z kilku stron. Czas na rewolucję ze strony Apple, czy też chodzi o podsycenie zainteresowania?

iTunes U po polsku

Od dwóch dni w katalogu iTunes U znajduje się specjalna sekcja poświęcona polskim uczniom. Apple w końcu zadbało o materiały dla użytkowników znad Wisły, którzy mogą w końcu skorzystać z kursów z najważniejszych dziedzin wiedzy szkolnej: języka polskiego, matematyki, przyrody, historii czy języków obcych.
Tak jak w amerykańskiej wersji iTunes U, także i tutaj uczniowie mogą skorzystać z darmowych oraz płatnych kursów podzielonych na odpowiednie lekcje. Czy szkoły skorzystają z rozwiązania od Apple? Raczej można mieć wątpliwości. Warto jednak docenić ruch ze strony Apple – jeżeli w końcu doczekaliśmy się polskiego interfejsu w kolejnej aplikacji, to być może zostaniemy docenieni także i w pozostałych platformach. Z Siri na czele.IMG_2858IMG_2859

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button