Twój iPhone posiada więcej bakterii od miski dla psa czy deski klozetowej! Wiesz, jak zadbać o jego higienę?

Twój iPhone posiada więcej bakterii od miski dla psa czy deski klozetowej! Wiesz, jak zadbać o jego higienę?

D la nas wszystkich higiena osobista pełni istotną rolę w życiu codziennym. Wielokrotne mycie rąk pozwala nam na życie w nadziei, że uda się zminimalizować ilość bakterii na naszym ciele i w naszym otoczeniu. I tak jak nie jemy z podłogi czy nie dzielimy się szczoteczką do zębów, również nie powinniśmy korzystać ze smartfonów! Okazuje się bowiem, że liczba bakterii zgromadzonych na jednym calu kwadratowym ekranu telefonu przekracza dwudziestokrotnie „normę” bakterii na desce klozetowej!iPhone brudniejszy od deski klozetowej, blatu kuchennego czy… miski dla psa!
Swego czasu na stronie mashable.com ukazało się ciekawe porównanie ilości bakterii na jednym calu kwadratowym iPhone’a oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Okazało się, że wynik osiągnięty przez smartfona (25107 bakterii) bije na głowę nawet te przedmioty, które uważamy za przeraźliwie obrzydliwe. Ranking najbardziej zanieczyszczonych akcesoriów zamyka… deska klozetowa. 1201 bakterii to wynik, w który naprawdę ciężko uwierzyć. Nieco więcej (ok. 1700 zarazków) znaleziono na blacie kuchennym, zaś kolejne miejsce – z wynikiem 2110 – zajęła miska dla psa. Później jest niewiele lepiej – ekran dotykowy używany m.in. w galeriach handlowych zgromadził aż 4,5 tysiąca bakterii. Na szczycie listy znalazła się z kolei… klamka. Przedmiot dotykany przez każdego chcącego otworzyć lub zamknąć drzwi posiada aż 8643 bakterie na jednym calu kwadratowym – to zatem i tak blisko trzykrotnie mniej od przeciętnego smartfona, którego przecież dotykamy znacznie częściej!253416Jak dbać o higienę przy korzystaniu z iPhone’a?
Choć wszystkie podane przez nas dane mogą wydawać się obrzydliwe, to jednak ludzkość nie za bardzo jest w stanie poradzić sobie z przeciwdziałaniem namnażaniu się bakterii. Z naszej strony możemy jedynie zasugerować częste przecieranie zwilżoną ściereczką ekranu iPhone’a – zwłaszcza przed przyłożeniem go do ucha – oraz równie notoryczne wymienianie folii ochronnej. Wszak korzystanie z niej prowadzi do powstawania rys i zagłębień, a bakterie tylko czekają na stworzenie takiej bazy przetrwalnikowej. Wystarczająco dobici? Warto zakończyć więc miłym akcentem – iPhone’y nie są osamotnione, a liczba bakterii występujących na jednym calu kwadratowym jest identyczna dla każdego smartfona! Szach-mat, hejterzy iPhone’ów! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button