fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

iOS 10 ostrzeże o obecności wody w porcie Lightning!

[cs_content][cs_section parallax=”false” style=”margin: 0px;padding: 0px;”][cs_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” style=”margin: 0px auto;padding: 0px;”][cs_column fade=”false” fade_animation=”in” fade_animation_offset=”45px” fade_duration=”750″ type=”1/1″ style=”padding: 0px;”][cs_text class=”cs-ta-justify”][dropcap] N [/dropcap]iedawno ukazała się kolejna – już trzecia – beta systemu iOS 10, który oficjalnie zawita do naszych iPhone’ów już na przełomie września i października. Oprócz kilkudziesięciu ciekawych zmian i nowości, na szczególną uwagę zasługuje jedna – taka, która prawdopodobnie przyczyni się do spadku liczby napraw uszkodzonych iPhone’ów.[/cs_text][x_raw_content][/x_raw_content][cs_text class=”cs-ta-justify”]Jak wynika z filmu opublikowanego przez EverythingApplePro w serwisie YouTube, iPhone ostrzeże użytkownika iPhone’a wtedy, gdy do portu Lightning wtargnie woda. Póki co nie zostało jeszcze ustalone to, w jaki sposób iPhone może wykryć obecność kropli wody w złączu ładującym, choć liczne teorie wskazują na to, iż ma to związek ze zmianami w przekazie prądu elektrycznego.

iPhone odporny na wodę nie dla wszystkich?

Jak wynika z rewelacji podanych przez serwis Engadget, niestety nie wszystkim dane będzie skorzystać z nowej funkcji iOS 10. Prawdopodobnie opcja ostrzeżenia dostępna będzie jedynie dla posiadaczy iPhone’a 6S, 6S Plus, SE oraz nowszych.
Choć telefon w jasny sposób zakomunikuje użytkownikowi, co powinien zrobić (na ekranie zostanie wyświetlony tekst: „Odłącz akcesorium Lightning. Wykryto ciecz w porcie Lightning. Aby ochronić swojego iPhone’a odłącz akcesorium Lightning i pozwól portowi wyschnąć”), to jednak nie oznacza to obowiązku wyjęcia ładowarki z telefonu. Użytkownicy dostaną możliwość zignorowania ostrzeżenia… a potem otrzymają kontakt do serwisu, który naprawi uszkodzony iPhone.

Chcesz zobaczyć więcej funkcji w nowej becie iOS 10? Koniecznie obejrzyj poniższy kilkunastominutowy film od EverythingApplePro!

[/cs_text][/cs_column][/cs_row][/cs_section][/cs_content]

One Reply to “iOS 10 ostrzeże o obecności wody w porcie Lightning!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button