Apple planuje wprowadzenie dwóch nowych iPadów Pro!

Apple planuje wprowadzenie dwóch nowych iPadów Pro!

W yniki sprzedaży mniejszego iPada Pro z całą pewnością nie zadowalają Apple – już teraz wielu użytkowników modelu 12,9” głośno kwestionuje zasadność produkcji modelu o przekątnej 9,7 cala. W Cupertino chyba zrozumieli, że rynek małych tabletów został nasycony – po stopniowym wycofywaniu iPada mini czas na zwiększenie przekątnej ekranu w podstawowym modelu tabletu. A to może nas czekać już w przyszłym roku!Apple wkłada dużo wysiłku w to, aby zwiększyć wyniki sprzedaży – bije na alarm raport analityka KGI Securities, niezawodnego Ming-Chi Kuo. Z notki wysłanej do inwestorów wynika, że Apple będzie starało się wprowadzić iPada Pro o przekątnej 10,5” już w 2017 roku, zaś najwcześniej rok później światło dzienne ujrzy „rewolucyjny” iPad z wyświetlaczem OLED.

nature-laptop-outside-macbook

Kuo zaznacza w swoim raporcie, że linia iPad Pro będzie składała się w przyszłym roku z aż trzech różnych propozycji wielkościowych. Spodziewany model o przekątnej 10,5 cala będzie opcją pośrednią między dotychczas znanymi światu iPadami Pro o przekątnych 9,7” oraz 12,9”. Niestety póki co nie mamy informacji na temat przyszłości iPada mini (7,9”), jednak nie można wykluczyć, że w związku z popularnością linii iPhone’ów „Plus”, iPada mini czeka odejście w zapomnienie. Jednak z drugiej strony wydaje się to nieco niezrozumiałe, wszak iPad mini wydaje się idealnym dopełnieniem linii iSprzętów – strzałem w dziesiątkę byłaby możliwość wyboru spośród kilku dostępnych rozmiarów: 4” (iPhone SE), 4,7” (standardowy iPhone), 5,5” (iPhone „Plus”), 7,9”, 9,7”, 10,5” i 12,9”. Mało która firma miałaby szansę dotrzymać kroku gigantowi z Cupertino, który swoją siedmio rozmiarową linią mógłby praktycznie zagarnąć każdego klienta.

iPad-Pro-mockup-video-image-002-1024x541

Jeżeli faktycznie projekt 10,5-calowego iPada Pro trafi na sklepowe półki, tablet ten prawdopodobni otrzyma takie samo wyposażenie jak domniemywany iPad Pro 2 12,9” – mowa oczywiście o procesorze A10X dostarczanym wyłącznie przez firmę TSMC (Apple zapewne zechce zakończyć haniebną znajomość z tragicznymi procesorami od Samsung). „Niskobudżetowy” iPad Pro 9,7” otrzyma z kolei procesor A9X.

Nawet, jeżeli ujrzymy kolejnego iPada Pro – jak donosi Kuo – Apple może spodziewać się znacznie słabszych wyników sprzedażowych. W czasie roku fiskalnego 2017, mogą one prezentować się nawet 10-20 procent słabiej, niż w roku poprzednim. Czy Apple powinno się tym przejmować? Z pewnością nie – na horyzoncie jest bowiem już rok 2018, a w nim możemy spodziewać się radykalnych zmian, w tym m.in. wprowadzenia iPada Pro z ekranem AMOLED.

ipad-tablet-technology-touch

Jednak zmiana wyświetlacza to nie wszystko – z ekranem AMOLED wiąże się też zdecydowana zmiana stylistyki iPada oraz… zupełna zmiana zachowań ze strony użytkowników. Ale tego należy się spodziewać, gdy do gry wchodzi elastyczny ekran. Być może nowy iPad zatrzyma w końcu ciągłe spadki, jakie dręczą Apple od dłuższego czasu. O sytuacji firmy niech świadczy fakt, że Ming-Chi Kuo w swojej prognozie na rok 2016 obniżył przewidywania, ostatecznie zapowiadając sprzedaż w roku 2016 na poziomie 35-40 milionów sztuk (10 milionów mniej niż w poprzedniej prognozie). Ale przecież im mocniej sięgniemy dna, tym łatwiej się odbić. A iPad Pro 10,5” i iPad Pro z ekranem AMOLED z pewnością ekspresowo wyciągną Apple na powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button