Apple Watch 2 już niedługo?

Apple Watch 2 już niedługo?

A pple Watch pierwszej generacji liczy sobie już blisko rok i cztery miesiące. To wbrew pozorom w warunkach koncernu z Cupertino sporo czasu, dlatego od dłuższego czasu przebierają na sile dyskusje o możliwej prezentacji nowej generacji smart zegarków. Obiektem spekulacji jest wszystko od nazwy: Apple Watch 2, „S”, „SE”, a może „Pro”, aż po wymyślne funkcje. A w tej ostatniej kwestii, wyobraźnia niektórych zdaje się być nieograniczona…Jak wynika z najnowszego raportu Bloomberg, kolejny zegarek od Apple nie zostanie wyposażony w modem LTE. Taka możliwość była rozpatrywana już w kwietniu, o czym informował The Wall Street Journal, argumentując tym, iż samodzielny dostęp do Internetu byłby krokiem w kierunku uniezależnienia Apple Watch od iPhone’a. Okazuje się jednak, że dla Apple najważniejszym czynnikiem może być trwałą, długo działająca bateria – a to byłoby niemożliwie przy nad wyraz prądożernym modemie LTE.

applewatch

Co ciekawe, w pełni niezależny smart zegarek nie byłby żadną nowością na rynku. Gdy południowokoreański Samsung prezentował w 2014 roku zegarek Gear S, wyposażył go w slot na kartę SIM, czyniąc z zegarka w pełni niezależne urządzenie. Pomysł jednak padł tak szybko, jak powstał, a kolejne generacje – Gear S2 oraz Gear Fit – zostały skazane na współpracę ze smartfonem.

Raport Bloomberg wskazuje również na to, że w ramach rekompensaty za brak modemu, Apple Watch 2 otrzyma moduł GPS. Geolokalizacja, na szczęście niewymagająca połączenia z siecią komórkową, ma w założeniu zwiększyć możliwości zegarka – zwłaszcza w zakresie uprawiania sportów. Może to mieć znaczenie w kontekście nadchodzących uaktualnień oprogramowań – iOS 10 oraz watchOS 3 – w których znajdziemy wbudowaną aplikację Activity, pokazującą trasę pokonaną w trakcie ćwiczeń.

activity

Póki co nieznane są bliższe szczegóły dotyczące rewolucji w designie. Apple Watch 2 prawdopodobnie zachowa kształt poprzednika, dzięki czemu jeszcze bardziej konkurencyjny okaże się… Apple Watch pierwszej generacji! Choć przyszły zegarek otrzyma mocniejsze podzespoły, lepszy system uszczelnienia oraz czujniki biometryczne, dla wielu klientów i tak priorytetem będzie cena. A wartość starszego smart zegarka z pewnością spadnie wraz z prezentacją jego następcy. Czy Apple w takim razie zaskoczy nas już niedługo? Pierwsza okazja już 7 września!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button