Teksty piosenek bezpośrednio w aplikacji „Muzyka” w iOS 10!

Teksty piosenek bezpośrednio w aplikacji „Muzyka” w iOS 10!

i OS 10 zagości na naszych iSprzętach już niedługo (prawdopodobnie w połowie września). Wśród licznych zmian wprowadzonych do oprogramowania, znajdą się również takie, na które wielu z nas czekało z utęsknieniem. Powiew świeżości dotknie między innymi aplikację „Muzyka”, w której Apple postara się ograniczyć wpływy serwisów oferujących teksty piosenek. Koncern z Cupertino wypowie wojnę popularnym „ściągom z piosenkami” – w tym chociażby Rap Genius czy Tekstowo – i… pozwoli użytkownikom czytać teksty swoich piosenek wprost z poziomu aplikacji!Choć ułatwienie dla wielu użytkowników okaże się zupełnie zbędne, proces jego wdrażania może trwać jeszcze miesiącami – z tego powodu Apple może spodziewać się nerwowej walki z czasem. Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by w Dolinie Krzemowej postawiono na współpracę ze stronami zbliżonymi do Rap Genius. Będziemy czekać na gotowe pliki z zapisem tekstowym przesłane wprost z wytwórni? A może Apple będzie za każdym razem mozolnie „wklepywało” do systemu kolejne teksty (konia z rzędem temu, kto podoła tak gigantycznemu wyzwaniu!).

Żeby było zabawniej, już teraz bez problemów możemy mieć teksty piosenek od razu na ekranie
Żeby było zabawniej, już teraz bez problemów możemy mieć teksty piosenek od razu na ekranie

Brzmi to absurdalnie, ale… Tim Cook i spółka mogą rozważać tę ostatnią opcję. Argumentem przemawiającym za tezą o samodzielnym wpisywaniu tekstów do bazy danych może być fakt, że Apple niedawno ogłosiło ofertę pracy na stanowisko, które brzmi „menedżer projektu kuracji tekstów”.

Oczywiście żeby nie było – Apple proponuje kandydatom możliwość pracy w słynnym kampusie w Cupertino, gwarantuje również pracę w zgranym zespole. Wymagania? „Pasja do technologii oraz chęć kwestionowania obecnie stosowanych rozwiązań z nastawieniem na poprawę narzędzi oraz procesów” oraz „ogólne zrozumienie, miłość oraz – najlepiej – doświadczenie w pisaniu tekstów piosenek”. Pięknie, prawda? Niestety to nie koniec wymagań koncernu z Kalifornii. Dodatkowo wymaga się pięcioletniego doświadczenia na podobnym stanowisku oraz zwracania uwagi na detale.

Choć Apple dodało swoją ofertę pracy, tak naprawdę dalej nie wiadomo, czym miałby zajmować się potencjalny pracownik na tym stanowisku. Czy jego wysiłki przyczynią się do konkretnych działań w ramach iOS 10? Zegar tyka, a kolejne dni mijają – najnowszy iOS powinien zostać wprowadzony za mniej niż miesiąc. Niestety dalej nie wiemy, jak wyglądać będzie prezentacja tekstów piosenek w ramach iOS 10… a to mogłoby prawie dosłownie uratować życie najlepszemu kandydatowi na stanowisko menedżera. W przypadku integracji tekstów z gotowymi plikami publikowanymi na popularnych stronach z tekstami piosenek, jego praca ograniczałaby się jedynie do nadzorowania, by wszystko przebiegało pomyślnie. Ale co, jeżeli Apple zechce zbudować własną bazę? Czy oznacza to konieczność przesłuchiwania i spisywania tekstów tych gorszych i lepszych piosenek, począwszy od Nicki Minaj, a na Krzysztofie Krawczyku kończąc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button