Dwukrotnie większe baterie, nowe Emoji oraz… nowy Snapchat rodem z Cupertino!

Dwukrotnie większe baterie, nowe Emoji oraz... nowy Snapchat rodem z Cupertino!

W minionym tygodniu Apple dostało dość mocny cios – okazało się, że iOS nie jest na tyle bezpiecznym systemem, jak mogło się wydawać. Jeżeli jeszcze nie dokonałeś/dokonałaś aktualizacji systemu do iOS 9.3.5, zrób to czym prędzej (więcej na ten temat w naszym wczorajszym wpisie). Jeśli jednak już Twój iPhone/iPad jest bezpieczny, zapraszamy do lektury najważniejszych doniesień z życia Apple:

Dwukrotnie bardziej pojemne baterie w przyszłym roku?

O tym, że problemy z baterią mogą przysporzyć wiele nieprzyjemności, nie trzeba nikogo przekonywać. Już kilkakrotnie pisaliśmy poradniki związane z tematyką wydłużenia czasu pracy baterii w iPhonie, jednak działania użytkowników są niczym w porównaniu z tym, czego może dokonać koncern z Cupertino. A jak wynika z informacji podanych przez portal Gizmodo, SolidEnergy Systems (firma związana z Massachusetts Institute of Technology) stworzyła projekt znacznie bardziej wydajnej baterii. Zamiast grafitowej anody, bateria składa się z folii litowej, dzięki czemu może zgromadzić większą liczbę jonów. Dodatkowo pozwala to na zmniejszenie rozmiaru i masy baterii, a dodatkowo nowe rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia żywotności i bezpieczeństwa.

bateria

Co prawda projekt nowej baterii nie pochodzi bezpośrednio od Apple, jednak według informacji Gizmodo, to właśnie firma z Doliny Krzemowej może być zainteresowana najnowszym rozwiązaniem. Produkcja może ruszyć już w listopadzie bieżącego roku, a Apple tym czasem bacznie przygląda się projektowi. Jeżeli rzeczywiście alternatywa dla baterii litowo-jonowej spełni wszystkie wymagania, już w 2017 roku możemy ujrzeć najnowszą technologię w nowych iPhone’ach. Co więcej, Apple może się zdecydować na utrzymanie obecnej żywotności baterii przy jednoczesnym zmniejszeniu baterii o połowę (co za tym idzie, iPhone Pro/Edge zostanie odchudzony), lub też może zachować obecne wymiary baterii, dając dwukrotnie większą pojemność akumulatora. Cóż by to było za uczczenie dziesięciolecia iPhone’a!

Apple stworzy alternatywę dla Snapchata i Instagrama?

snap

Bloomberg z kolei donosi o pracach Apple związanych ze stworzeniem własnego kanału social media. Projekt w założeniu ma pozwolić użytkownikom na edycję i udostępnianie nagrań wideo, a także ich ozdobę za pomocą różnych filtrów (podobnie jak ma to miejsce w przypadku Snapchata).
W odróżnieniu od Snapchata, aplikacja z Doliny Krzemowej ma mieć wymiar otwartej platformy dla użytkowników z całego świata. Posiadacze kont będą mogli więc udostępniać filmy wszystkim chętnym, nie ograniczając się jedynie do własnych znajomych (czy nie jest to wbrew idei głoszonej przez Snapchat?).
Co ciekawe, projekt od Apple ma mieć jedną istotną cechę – możliwość obsługi jedną ręką. Czyżby koncern ulegał lobby tych o mniejszych dłoniach? A może szykuje wprowadzenie jeszcze większego smartfona – na przykład iPhone’a Pro?

Apple wprowadzi 10 nowych ikon Emoji?

A jeśli już jesteśmy przy mediach społecznościowych, warto wspomnieć również o prośbie, jaką Apple wystosowało do konsorcjum Unicode. Wprawdzie iOS 10 i macOS Sierra wprowadzą nowe ikony Emoji zgodne ze standardem Unicode 9.0, jednak dla Tima Cooka i spółki to stanowczo zbyt mało. Firma poprosiła o dodanie dziesięciu kolejnych grafik, w których ujrzymy astronautę, malarza, pilota, sędziego oraz strażaka – wszystko oczywiście w wariancie męskim i żeńskim.

emoji

Warto odnotować fakt, że w zasadzie każdy może zgłosić własny projekt ikony Emoji – z tego rozwiązania niedawno skorzystał Google. Aby tego dokonać, należy jednak zabrać się do tego profesjonalnie – oprócz przygotowania grafiki, trzeba przekonać Unicode Consortium do użyteczności stworzonej ikonki. Jeżeli uda nam się przekonać firmę, nasza ikona znajdzie się czym prędzej na ekranach miliardów smartfonów. Jak to wszystko przebiega w praktyce? Szczegóły procesu wdrażania Emoji przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button