iPhone Pro z wykrzywionym ekranem OLED na 10. rocznicę?

iPhone Pro z wykrzywionym ekranem OLED na 10. rocznicę?

„A pple przygotowuje nie dwa, a trzy modele iPhone’a na rok 2017. Trzeci smartfon zostanie wyposażony w zakrzywiony ekran OLED podobny do tego ze smartfonów z linii Samsung Galaxy Edge” – grzmi raport opublikowany przez japoński serwis Nikkei, potwierdzając nasze przypuszczenia na temat „iPhone’a Pro”.Według informacji zawartych w raporcie, w przyszłym roku zobaczymy aż trzy modele iPhone’a. Najmniejszy z nich zachowa rozmiary iPhone’a 6/6S (4,7”), natomiast wersję 5,5” czeka rewolucja – oprócz standardowej wersji „Plus” ujrzymy również wariant wyposażony w zaokrąglony po obu bokach ekran (raport wspomina jednocześnie, że przekątna 5,5” jest minimalną dla wersji z zakrzywionym ekranem – być może ujrzymy jeszcze większego iPhone’a).

Wprawdzie w raporcie nie pada stwierdzenie „OLED”, jednakże efektywne tworzenie wykrzywionych ekranów zakłada w domyśle korzystanie z tego rozwiązania, czego przykładem powinien być Samsung Galaxy S7 Edge z ekranem Super AMOLED. Przedmiotem dyskusji jest również fakt, czy dwa „konwencjonalne” iPhone’y również rozpoczną współpracę z panelami OLED, czy też będą dalej bazować na bardziej oklepanych panelach LTPS.

iphone pro edge curved screen

Niezależnie od tego, czy Apple zdecyduje się na wprowadzenie OLED do pozostałych modeli iPhone’a czy nie, czeka nas kolejny etap współpracy na linii Apple – Samsung. Południowokoreański producent prawdopodobnie zostanie wyłącznym dostawcą wszystkich wyświetlaczy OLED po tym, gdy fiaskiem skończyły się rozmowy z JDI, Sharpem (aktualnie wykupionym przez Foxconn) oraz LG. Okazuje się, że jedynie rywal z Seulu jest w stanie spełnić zapotrzebowanie na nowe ekrany. Apple prawdopodobnie wyciągnęło wnioski i zakończy dualizm dostawczy – po tym, gdy katastrofą okazało się porównanie procesorów od Samsung z tymi dostarczanymi przez TSMC, koncern zechce postawić na jednego dostawcę. Oby tylko tym razem Samsung się postarał…

Kolejna plotka dotycząca tematyki iPhone’a Pro może świadczyć o tym, że Apple faktycznie planuje wykonać krok w kierunku najbardziej ekskluzywnego iPhone’a w historii. Wersja standardowa, „Plus” oraz „Pro” mogłyby w przyszłym roku prezentować się nadzwyczaj wspaniale zwłaszcza, jeśli Apple faktycznie jeszcze w tym roku nie zmieni znacząco stylistyki. Przekładając wielkie zmiany – w tym m.in. wprowadzenie złącza Smart Connector – Apple może szykować się na wielkie święto już za rok. A okazja będzie niebywała, bowiem w 2017 wypadnie dziesiąta rocznica prezentacji pierwszego iPhone’a przez Steve’a Jobsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button