Konferencja Apple już dzisiaj – sprawdź, czego się spodziewać bo wystąpieniu Tima Cooka!

Konferencja Apple już dzisiaj – sprawdź, czego się spodziewać bo wystąpieniu Tima Cooka!

T o już dzisiaj! Na ten dzień czekaliśmy z utęsknieniem przez długie 366 dni. 7 września 2016 – czy ta data przejdzie do historii jako dzień kolejnego przełomu w technologii? Tego dowiemy się już za parę godzin!Apple zwlekało praktycznie do ostatniej chwili z rozsyłaniem zaproszeń na kultową konferencję. Przedstawiciele mediów otrzymali wejściówki na imprezę odbywającą się w Bill Graham Auditorium zaledwie przed tygodniem – wystarczająco wcześnie, by podsycić atmosferę i wystarczająco późno, by można było zdradzić wszelkie niespodzianki zaplanowane na dzisiejszy wieczór.

Czego się spodziewamy po konferencji Apple?

Rzecz oczywista – nowy iPhone

Prawdę mówiąc, więcej zamieszania i chaosu dotyczy samej nazwy najnowszego smartfona, a nie tego, co w nim ujrzymy. Wszystkie najnowsze funkcje iPhone’a 6SE lub iPhone’a 7 są dobrze znane już od dawna, tak samo jak fakt, ze nie czeka nas w tym roku wielka rewolucja, jeśli chodzi o design telefonu.

Ale iPhone to od dawna coś więcej, niż tylko to smartfon. Komórka z Doliny Krzemowej urosła do rangi symbolu, której zawdzięcza swoją popularność. Nie jest tajemnicą fakt, że Apple nie musi dokonywać rewolucji co roku, aby osiągać znakomite wyniki sprzedażowe. Odpowiednia marka i genialny marketing sprawia, że iPhone’y z serii „S” sprzedają się tak dobrze – a może nawet i lepiej – niż ich poprzednicy. A przecież wygląd prawie pozostaje niezmieniony.

Tak jak pisaliśmy kilka dni temu, Apple może planować gigantyczne zmiany już za rok, co ma na celu uświetnienie dziesięciolecia iPhone’a. Spodziewamy się, że na przyszłorocznej konferencji ujrzymy iPhone’a Pro – z wygiętym wyświetlaczem i bez przycisku Home.

iphone edge pro screen curved 7

A co zobaczymy już dziś? Prawdopodobnie tym razem Apple pozbędzie się złącza słuchawkowego minijack 3,5 mm. Dodatkowo, w smartfonach nie znajdziemy już charakterystycznych łączeń antenowych zwanych „fugami”, natomiast ujrzymy nowe aparaty. I o ile w przypadku modelu 4,7” możemy mówić o zmianie kosmetycznej, o tyle liczba aparatów w modelu Plus zostanie podwojona. Niestety Apple w tym roku nie zaprezentuje zmiany, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem – nie będzie dwukrotnie bardziej pojemnych baterii, choć akumulatory mają nieco zyskać na żywotności. A wszystko to prawdopodobnie pod obudową w kolorze intensywnej czerni!

ip7

Czyżby nowy Apple Watch 2?

Co ciekawe, póki co brak dowodów dementujących plotki na temat zegarka Apple Watch drugiej generacji. Wielu komentatorów wskazuje na to, że możemy zobaczyć Apple Watch 2 już teraz. Co mielibyśmy w nim znaleźć? Wbudowany moduł GPS uniezależniający go od iPhone’a oaz baterię większą nawet o 35%. Wszystko to oczywiście w sferze plotek, bowiem bardziej oficjalnych przecieków brak.

Apple Watch 2 już niedługo? Czy premiera już w 2016 roku?

MacBook Pro Retina?

Podobnie jak w przypadku smart zegarka, wątpliwości narastają również wokół najnowszego MacBooka Pro. Niewykluczone, że Apple połączy prezentację urządzeń mobilnych z prezentacją najnowszego laptopa, który również mógłby zaliczyć się do grupy lekkich urządzeń. Wszystko dzięki mniejszej masie urządzenia oraz innowacyjnemu panelowi dotykowemu zamiast górnych klawiszy. Dotatkowo, nowy MacBook Pro miałby cechować się większym gładzikiem Force Touch oraz większą liczbą portów USB typu C. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Pierwsze zdjęcia MacBooka Pro z panelem OLED!

macbook

Czy Apple okaże się aż tak przewidywalne, byśmy poznali już przed konferencją szczegóły kolejnych produktów? A może zaskoczy nas czymś nowym? Tego dowiemy się już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button