Oto najlepszy iPhone w historii – iPhone 7!

Oto najlepszy iPhone w historii – iPhone 7!

C o to był za poranek w Bill Graham Civic Auditorium! Punktualnie o 10 rozpoczęła się najważniejsza tegoroczna konferencja – i z pewnością na ten moment warto było czekać! Choć większość informacji przedstawionych wczoraj przez CEO Apple nie mogła zaskoczyć – krążyły one po Internecie od kilku miesięcy, zaś my jeszcze wczoraj podsumowaliśmy je wszystkie – jednak nawet teraz pojawiło się sporo ciekawych szczegółów. Wychodząc na scenę, Tim Cook wspomniał o 1 miliardzie sprzedanych iPhone’ów. Statystycznie więc, 1 na 7 mieszkańców Ziemi posiada własny smartfon z Cupertino. Czy można sobie wymarzyć lepszy wstęp?

To wiedzieliśmy o iPhonie 7:

1. Koniec z mini jack – potwierdziły się pogłoski o przejściu ze złącza słuchawkowego 3,5 mm na wtyczkę Lightning. Nowe słuchawki zastąpią poprzednie modele EarPods i – co warto podkreślić – będą dołączane w komplecie z iPhonem 7 oraz przejściówką mini-jack – Lightning. img_3366img_3368img_33692. Znacznie lepsza kamera – jak pisaliśmy już kilka miesięcy temu, Apple tym razem ma zamiar wprowadzić zupełnie inne rozwiązania do modeli 4,7” oraz 5,5”. iPhone 7 Plus otrzymał podwójny obiektyw: szerokokątny oraz teleobiektyw z zoomem optycznym x2. Współpraca pomiędzy poszczególnymi kamerami pozwoli m.in. na wykonywanie fotografii o zmiennym punkcie ostrzenia, jednak na to będziemy musieli poczekać do kolejnej aktualizacji systemowej. Na razie zatem pozostaje nam jedynie podziwiać pierwsze zdjęcie wykonane w tej technologii w historii:

img_3358

Ponadto, każda kamera iPhone’a 7 otrzymała obiektyw złożony z sześciu soczewek w świetle F.1/8, a także o 60% szybszą i o 30% bardziej wydajną matrycę. A wszystko to w rozdzielczości 12 megapikseli.

kamera-iphone-7-isight

kamera-isight-iphone-7-plus

3. Zmianom uległy również pozostałe elementy aparatu – lampa błyskowa oraz przednia kamera. Od teraz kamerka iSight będzie miała do dyspozycji aż cztery diody emitujące światło w różnych barwach, a selfie wykonamy kamerką Facetime HD o rozdzielczości aż 7 megapikseli!4. W najnowszych iPhone’ach znajdziemy debiutujący dwurdzeniowy układ A10 Fusion. Według zapewnień Apple, będzie on aż o 40% szybszy od zeszłorocznego układu A9, zaś możliwości układu graficznego zwiększą się o połowę w porównaniu z zeszłym rokiem. Aż strach myśleć, co Apple przedstawi za rok – w porównaniu z iPhonem 1. generacji, iPhone 7 prezentuje bowiem aż 120 razy szybszą pracę procesora oraz 240 razy lepszą wydajność układu graficznego!

img_33815. Baterie – 40 godzin słuchania muzyki bezprzewodowej na iPhonie 7 oraz 60 na iPhonie 7 Plus, odpowiednio 14 oraz 15 godzin korzystania z Wi-Fi czy 12 i 13 godzin korzystania z LTE/3G – tak prezentują się wyniki najnowszej baterii ukrytej pod aluminiową obudową najnowszego smartfona. Jeżeli wierzyć w tej kwestii Apple, iPhone 7 wytrzyma średnio 2 godziny dłużej od iPhone’a 6S, zaś w kategorii „Plus”, iPhone 7 popracuje godzinę dłużej od „szóstki”. Przypomnijmy tylko, iż lepszym punktem odniesienia byłby wyposażony w największy akumulator w historii iPhone 6 – czy następca będzie w stanie go zdetronizować?

bateria-w-iphone-7-plus6. Zmiany w systemie – od teraz odblokujemy iPhone’a podnosząc go (technologia „Lift to wake”), a Siri otrzyma dostęp do aplikacji firm trzecich. Ujednolicona aplikacja HomeKit pozwoli na zarządzanie smart domem z poziomu jednego programu, zaś… w iMessage wyślemy naklejki oraz skorzystamy ze specjalnych efektów na ekranie (m.in. fajerwerki w tle).

7. I na sam koniec to, co najlepsze – spełnienie naszych marzeń. 16, 64 i 128 GB pojemności baterii? Na szczęście to jedynie żart ze strony koncernu z Doliny Krzemowej. iPhone 7 kupimy jedynie w wariantach 32, 128 i 256 GB. Podobne zmiany zajdą w przypadku iPhone’a 6S, gdzie (obydwa modele) od teraz dostaniemy jedynie w wersji 32 i 128 GB.img_3403

To nas zaskoczyło:

1. Wodoodporny iPhone – wprawdzie Apple posiada doświadczenia z wodoodpornością (vide: Apple Watch), jednak pojęcie iPhone’a, któremu woda niestraszna, brzmi co najmniej abstrakcyjnie. Ale tak wyglądają fakty – od teraz nie tylko wilgoć związana z deszczem, ale nawet przypadkowa wizyta w basenie nie będzie oznaczała konieczności odwiedzania serwisu.

iphone-wodoodporny

2. Zupełnie nowy przycisk Home – złoty środek pomiędzy brakiem zmian a całkowitą likwidacją guzika Początek wydawał się najmniej prawdopodobnym wariantem z możliwych. A jednak, w najnowszym iPhonie ujrzymy zupełnie nową konstrukcję pozbawioną ruchomych mechanicznych części. Dodatkowo, Home rozpozna siłę nacisku, a także nawiąże współpracę z silnikiem haptycznym.

3. Zupełnie nowe dwa kolory – a dokładniej, czarny i… czarny. Jeden z nich szczycić się będzie przydomkiem „lotniczy” („jet”), zaś drugi będzie po prostu iPhonem 7 w kolorze czarnym. Nowe barwy prezentują się nad wyraz okazale, o czym świadczy poniższa przepiękna wizualizacja:

iphone-7-official4. Daty – tym razem Apple nie każe nam długo czekać. Już jutro, 9 września, ruszy oficjalna przedsprzedaż iPhone’a 7. Zapewne 13 września pod najważniejszymi sklepami Apple na świecie ustawią się kolejki, by już trzy dni później sięgnąć po najnowsze cudo z Cupertino. Polska w tym roku zostanie wyróżniona, otrzymując premierę zaledwie tydzień po oficjalnym starcie sprzedaży iPhone’a – będzie to już 23 września. W Stanach Zjednoczonych iPhone’a 7 kupimy już za 649 dolarów, zaś do wersji Plus trzeba będzie dopłacić 120 dolarów.img_3406img_3407A ceny w Polsce? Cóż, lepiej chyba, by pozostały nieznane. Bo niestety tanio nie jest: najtańszego iPhone’a 7 dostaniemy za “jedyne” 3349 zł, zaś za wersję “Plus” trzeba będzie zapłacić 600 złotych więcej. Apple stworzyło tu niestety pewną pułapkę dla tych, którzy zakochali się od pierwszego wejrzenia w kolorze “jet black”. Ten model dostępny będzie jedynie w wariancie 128 GB oraz 256 GB, dzięki czemu najniższa cena to koszt odpowiednio 3879 zł (4,7″) oraz 4479 zł (5,5″).img_3417img_3416

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button