Apple Watch Series 2 – choć podobny, zmieniło się wszystko

Apple Watch Series 2 – choć podobny, zmieniło się wszystko

T egoroczny Keynote to nie tylko prezentacja iPhone’a 7. Wprawdzie – wbrew przewidywaniom – na konferencji poświęcono znacznie mniej czasu i miejsca pozostałym iSprzętom, jednak Apple nie zapomniało o najważniejszym obok iPhone’a urządzeniu. Zegarek Apple Watch Series 2 – jeszcze potężniejszy i jeszcze piękniejszy, niż poprzednik.Wraz z wprowadzeniem kolejnej serii, Apple zostało zmuszone do zmiany nazewnictwa linii swoich iSprzętów. Od przedwczorajszego Keynote koniec z zegarkiem Apple Watch – 1. generacja została bowiem przemianowana na „Series 1”. Analogicznie, najnowsze zegarki otrzymają nazwę „Series 2”. A więc jedno jest pewne – w Cupertino dostrzeżono potencjał smart zegarków, a co za tym idzie, tegoroczna linia nie będzie incydentalną. Na naszych oczach tworzy się kolejna kultowa linia rodem z Doliny Krzemowej.

Serce Apple Watch Series 2 zabije jeszcze mocniej…

Sercem najnowszych zegarków z linii Series 2 został układ S2 operujący na dwurdzeniowym procesorze oraz dwukrotnie szybszym układzie graficznym. W porównaniu z modelami sprzed dwóch lat, Apple Watch Series 2 otrzymał dwukrotnie jaśniejszy, zdecydowanie lepiej radzący sobie z ostrym światłem otoczenia, ekran. Jak przekonywano na konferencji, ekran zawarty w najnowszym smart zegarku jest najjaśniejszym ekranem zastosowanym w jakimkolwiek iSprzęcie. Fascynująca prawda, czy lekkie jej nagięcie?

applefix apple watch s2 series 2 zdjęcie procesor keynoteOprócz zupełnie zmienionego układu S2, w najnowszym zegarku znajdziemy również jeszcze jedną nowość – wbudowany odbiornik GPS. To dzięki niemu możliwe będzie wyjście na wieczorny jogging bez iPhone’a; mapy przedstawiające pokonaną trasę znajdziemy na filigranowym ekranie przylegającym do naszego nadgarstka.Warte uwagi wydaje się również rozwiązanie pozwalające na względną wodoodporność najnowszego zegarka z Cupertino. Niestraszna mu będzie głębokość nawet 50 metrów, dzięki czemu zegarek będzie mógł towarzyszyć również i w tej formie aktywności. Wszystko to jest możliwe dzięki całkowicie przeprojektowanemu głośnikowi, który samodzielnie poradzi sobie z usuwaniem wody gromadzącej się pod wycięciem obudowy.

2

… choć na zewnątrz nie zmieni się prawie nic

W odróżnieniu od rewolucji skrywającej się pod obudową zegarka Apple Watch, tak naprawdę nie czekają nas większe zmiany w zakresie designu. Zasady pozostają niezmienione – koperty w dwóch rozmiarach i szereg pasków do wyboru (w tym kolejne kilka luksusowych wyprodukowanych przez Hermès) – choć nie można pominąć kilku najważniejszych zmian:applefix apple watch hermes series 2apple watch series 2 applefix serwis wrocław blog ajblog

Apple Watch Nike+

Dzięki kompleksowej współpracy z amerykańskim Nike, Apple stworzyło optymalny zegarek pomyślany z myślą o biegaczach. Choć wersja „Nike+” nie różni się praktycznie niczym od pozostałych zegarków, charakteryzuje się specyficznym wyglądem. Paski dostępne wraz z wersją od Nike zostały ozdobione artystycznymi wycięciami oraz… kultowym jaskrawozielonym malowaniem. applefix apple watch series 2 nike+ nike +applefix apple watch series 2 nike+ nike +

Ceramiczny Apple Watch Edition

Znacznie mniej kontrowersji, jeśli chodzi o estetykę, budzić z pewnością będzie Apple Watch Edition, czyli zegarek wyposażony w kopertę z ceramiki. Na zdjęciach zegarek prezentuje się wyśmienicie, zaś „killer-feature” tego modelu może być magnetyczna stacja ładująca w zestawie. A wszystko to już za 6299 zł (38 mm) lub 6549 zł (42 mm) 🙂

apple watch series 2 edition applefix

Ceny Apple Watch Series 2

Oczywiście wygórowana cena jednego modelu nie determinuje równie wysokich kosztów związanych z pozostałym zegarkami od Apple. W odróżnieniu od Apple Watch Edition, pozostałe zegarki (w tym również wersja Nike+) charakteryzują się w miarę przystępnymi cenami. Za najtańszy Apple Watch Series 2 zapłacimy bowiem 1849 złotych – wersja 38 mm – oraz 1999 złotych (42 mm).

Ceny Apple Watch Series 1 w dół

Oczywistym następstwem wprowadzenia nowej serii Apple Watch jest oczywiście obniżenie cen poprzednich modeli. Zastanawiasz się nad zakupem Apple Watch? Czemu nie pomyślisz nad 1. generacją? Tutaj ceny spadły odpowiednio do 1349 i 1499 złotych.

Kiedy Apple Watch Series 2 trafi do sklepów?

Przedsprzedaż najnowszego zegarka – podobnie jak przedsprzedaż iPhone 7 – rozpoczyna się już dzisiaj. Równo za dwa tygodnie pierwsze iSprzęty zaczną trafiać do klientów, wtedy również otwarta zostanie możliwość zakupu zegarka za pośrednictwem sklepu internetowego Apple. Wyjątkiem od tych reguł będzie jedynie Apple Watch Nike+, który do sprzedaży trafi dopiero w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button