AirPods – słuchawki, które robią różnicę

AirPods – słuchawki, które robią różnicę

R ezygnacja ze złącza słuchawkowego 3,5 mm „mini jack” budzi wiele kontrowersji. Wśród głównych zarzutów względem słuchawek z wejściem Lightning wymienia się przede wszystkim fakt, iż słuchanie muzyki wyklucza ładowanie telefonu i na odwrót. Można oczywiście skorzystać z pomocy specjalnej (co ciekawe, darmowej!) przejściówki… ale można również wykorzystać nowy patent od Apple – słuchawki AirPods. Bez przewodów i bez problemów!

Jak działają słuchawki bezprzewodowe AirPods?

Aby w pełni zrozumieć magię działania słuchawek AirPods, należy przede wszystkim przyjrzeć się sercu słuchawek – procesorowi W1 kryjącemu się pod tradycyjną białą obudową. Układ ten odpowiedzialny jest zarówno za połączenie bezprzewodowe, jak i przetwarzanie sygnału audio. Według zapewnień Apple, czip W1 zapewnia stabilną i szybką łączność bezprzewodową, a także wolne od zakłóceń, niezawodne połączenia. Dodatkowo W1 ma zarządzać wydajnością baterii, optymalizując czas jej pracy, a także sprawi, że słuchawka… przestanie grać, gdy tylko zostanie wyjęta z ucha. Jak widać, muzyka to w AirPods tylko początek…

airpods

Nigdy więcej nie trać czasu na parowanie AirPods z iPhonem

W czasie środowego Keynote, słuchawkom AirPods poświęcono odrobinę czasu – nie aż tyle, ile otrzymał iPhone 7, jednak wystarczająco, by dostrzec kilka ciekawych funkcji nowego produktu Apple. Za najważniejsze słowa w odniesieniu do AirPods należy uznać stwierdzenie, iż posiadacze słuchawek bezprzewodowych już nigdy więcej nie stracą czasu na parowanie i rozłączanie słuchawek z telefonem. AirPods uruchomią się i połączą z iPhonem już po wyjęciu ze specjalnego pudełka, które pełni funkcję ładowarki. Aby włączyć muzykę z iPhone’a, wystarczy zatem jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk na ekranie. Proste? Ale to nie koniec atrakcji – jeżeli zechcesz nagle puścić muzykę z MacBooka czy iPada, po prostu kliknij odpowiednią opcję na żądanym urządzeniu. Resztą zajmie się układ W1.

airpods-parowanie-z-iphone-7

Ładowanie nigdy wcześniej nie było tak proste

Godnym uwagi powinien być również sposób, jak Apple wymyśliło w związku z potrzebą ładowania słuchawek AirPods. Aby umożliwić jak najwygodniejsze korzystanie, do każdego kompletu dołączane będzie specjalne etui. Oprócz stylowego przechowywania słuchawek, pozwoli ono również na ładowanie AirPods! Niestety ich żywotność może pozostawiać wiele do życzenia – maksymalny czas pracy bez doładowywania to 5 godzin – jednak szybkie ładowanie akumulatorów może rozwiązać ten problem. Według zapewnień Apple, wystarczy 15 minut, aby zasilić AirPods porcją energii zaspokajającą zapotrzebowanie na 3 godziny pracy!

airpods-iphone-7

AirPods – gdzie kupić, cena rynkowa

I jak zawsze w przypadku pięknych rozwiązań, tanio nie jest. Pełen komplet słuchawek składający się z etui-ładowarki oraz dwóch słuchawek to koszt 799 złotych. Dla porównania, prezentujemy krótką listę cen w innych państwach (ceny wg kursu XE Currency na dzień 9.09.2016 g. 18:40):

Stany Zjednoczone: 159 USD (615 PLN)
Kanada: 219 CAD (650 PLN)
Australia: 229 AUD (669 PLN)
Szwajcaria: 179 CHF (708 PLN)
Nowa Zelandia: 269 NZD (762 PLN)
Strefa Euro: 179 EUR (776 PLN)
Rosja: 12 990 RUB (776 PLN)
POLSKA: 799 PLN
Czechy: 4 990 CZK (800 PLN)
Wielka Brytania: 159 GBP (815 PLN)
Węgry: 59 990 HUF (841 PLN)
Mimo zróżnicowania cenowego sięgającego nawet 230 złotych, wszędzie słuchawki AirPods zadebiutują w tym samym czasie. A będzie miało to miejsce – według zapewnień Apple – pod koniec października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button