watchOS 3 – poznaj najważniejsze zmiany na zegarek Apple Watch series 2!

watchOS 3 – poznaj najważniejsze zmiany na zegarek Apple Watch series 2!

P isaliśmy wczoraj o iOS 10 – warto jednak pamiętać, że nie tylko oprogramowanie na iPhone’a oraz iPada zajmowało głowy specjalistów z Cupertino. Wraz z softem na flagowe modele, Apple wydało również watchOS 3. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy wersja ta była testowana przez tysiące deweloperów – dostęp do niej zyskali tuż po oficjalnej premierze mającej miejsce podczas targów WWDC w czerwcu. Kilka dni temu do tego grona dołączyły miliony użytkowników – watchOS 3 już oficjalnie w każdym Apple Watch!

Co nowego w oprogramowaniu flagowego smart zegarka?

Szybsze przełączanie się między aplikacjami dzięki lepszej optymalizacji softu oraz utrzymywaniu danych w pamięci RAM
• Dock dla aplikacji – watchOS 3 przedefiniowuje znaczenie podłużnego przycisku zegarka – od teraz służy on do wywoływania ekranu z najważniejszymi aplikacjami (Apple skończyło z funkcją „Glances”). To tam możemy ustawić do 10 ulubionych aplikacji, które będą zawsze pod ręką i… zawsze załadują się najszybciej, jak to tylko możliwe.
• Nowe tarcze, dzięki którym dostęp do informacji jest jeszcze prostszy (a także możliwość ich zmiany przy użyciu jednego ruchu palcem!)
• Edycja tarcz z poziomu aplikacji Apple Watch na iPhonie – to właśnie tu znajdziemy szereg schematycznych tarcz gotowych do wgrania do Biblioteki. Tu również zaprojektujemy własne wzory i dodamy je do listy szybkiego dostępu
• Program Aktywność pozwalający na udostępnianie danych i porównywanie ich z wynikami znajomych
• Program Treningi przechowujący wszystkie dane w jednym miejscu

• Dostosowanie programów Aktywność i Treningi dla osób korzystających z wózków inwalidzkich
• Program Oddech pomagający w medytacji, organizujący sesje głębokiego oddychania
• Automatyczna zamiana pisma odręcznego na drukowane
• Nowe możliwości ekspresji w aplikacji Wiadomości
• Funkcja SOS

• Możliwość odblokowania komputera Mac za pośrednictwem zegarka Apple Watchdock-1dock-4dock-3dock-2

Jak zaktualizować system na Apple Watch?

Instalacja watchOS 3 nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Aby dokonać aktualizacji, należy wejść w specjalną aplikację „Watch” na iPhonie sparowanym z urządzeniem. Następnie przejdź do sekcji „Mój zegarek”, po czym wejdź w ustawienia Ogólne i zakładkę Uaktualnienia. Proste?

W takim razie przygotuj się na kilka obostrzeń: proces aktualizacji watchOS zacznie się po wybraniu aktualizacji i zatwierdzeniu jej kodem. Jednocześnie niezbędne jest, by zegarek był naładowany przynajmniej do 50%. Dodajmy również, że aktualizacja nie będzie dostępna bez upgrade’u iOSa na iPhonie sparowanym z zegarkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button