Jak wrócić z iOS 10 do iOS 9.3.5?

Jak wrócić z iOS 10 do iOS 9.3.5?

Z dania na temat iOS 10 są mocno podzielone. Dla jednych najnowszy system jest spełnieniem marzeń – m.in. poprzez dołączenie możliwości szybkiego spoglądania na informacje w formie widgetów, dla innych zaś iOS 10 to największy koszmar. Stylistyka mocno nawiązująca do rozwiązań znanych z Androida oraz kiczowate kolory w Centrum Sterowania – te argumenty przeważają po stronie przeciwników aktualizacji. Warto więc jeszcze teraz zastanowić się nad tym, czy iOS 10 powinien gościć na ekranach naszych iPhone’ów oraz iPadów. Jeżeli nie cieszy Cię najnowszy soft, nie aktualizuj go. A jeśli Twój iSprzęt już teraz został „zainfekowany” dziesiątką, czym prędzej cofnij oprogramowanie do poprzedniej wersji. W tym artykule pokażemy jak tego dokonać.

Dlaczego iOS 10 może się nie podobać

Nie ukrywajmy, że iOS 10 jest oprogramowaniem stworzonym pod iPhone’a 7. Z myślą o nim i tylko o nim. Dlatego też wiele rozwiązań – wspaniale sprawdzających się na najnowszym smartfonie – doprowadza do ruiny poprzednie wersje smartfonów z Cupertino. Każdy, kto instaluje iOS 10 na iPhonie 5S, 6 a nawet 6S musi liczyć się z kilkoma niedogodnościami, w tym m.in. z szybciej zużywającą się baterią oraz spadkiem wydajności telefonu.

Jak cofnąć iOS do 9.3.5

Jak zawsze, tak i tym razem musimy przestrzec – opisywana możliwość będzie działała tak długo, jak długo Apple będzie wspierało iOS 9.3.5. Z doświadczenia wiemy, że czas na powrót do poprzedniej wersji iOSa nie jest zbyt długi. Jeżeli także i tym razem nie będzie zaskoczeń, mamy przed sobą co najwyżej dwa tygodnie na zmianę iOS.

W tym miejscu musimy jednak przestrzec jeszcze przed jednym – jako, że wsparcie iOS 9.3.5 nie będzie trwało wiecznie, następnym razem przy aktualizacji iOS zastanów się, czy chcesz przejść na wersję iOS 10.x. Stamtąd bowiem nie będzie już odwrotu.

Krok 1: Zanim zaczniesz, upewnij się że posiadasz kopię zapasową urządzenia zapisaną jeszcze w czasach iOS 9.3.5 (zawsze przed aktualizacją ją wykonujesz, prawda? 🙂 ).
Krok 2: Sprawdź, czy na Twoim Macu/pececie znajduje się najnowsza wersja programu iTunes. Jeśli nie, zaktualizuj ją czym prędzej.
Krok 3: Pobierz z tej strony odpowiednie pliki iOS 9.3.5 IPSW. Upewnij się, że pobierasz plik pasujący do Twojego iUrządzenia.
Krok 4: Wyłącz funkcję „Znajdź mój iPhone” na swoim urządzeniu. W tym celu przejdź w Ustawienia > iCloud > Znajdź mój iPhone.

downgrade-1

Krok 5: Podłącz swój iSprzęt do Maca/PC za pośrednictwem certyfikowanego kabla (o tym, czemu nie warto korzystać z nieoryginalnych ładowarek pisaliśmy tutaj), a następnie włącz iTunes.
Krok 6: W tym momencie niezbędne będzie wprowadzenie iPhone’a w tryb DFU, czyli tzw. hard reset. Przytrzymaj guzik Początek oraz Włącz/Uśpij przez ok. 10 sekund do czasu pojawienia się białego tła z czarnym logiem Apple w centrum.
W chwili wykrycia tego przez iTunes, program wyświetli komunikat informujący o znalezieniu urządzenia w trybie odzyskiwania.

downgrade-2

Krok 7: W panelu telefonu na ekranie iTunes – w sekcji wykrytych urządzeń – przytrzymaj klawisz „Option” (Mac) lub „Shift” (PC) i jednocześnie kliknij przycisk „Odtwórz iPhone’a”.

downgrade-3

Krok 8: iTunes powinien w tej chwili wyświetlić komunikat, pozwalając na wybór pobranego pliku iOS 9.3.5. IPSW. Po zaznaczeniu pliku. iTunes samodzielnie przeprowadzi proces powrotu do iOS 9.3.5 na Twoje urządzenie. Nie odłączaj swojego iSprzętu od komputera do czasu komunikatu o zakończeniu odtwarzania. Wtedy też Twój iPhone/iPad wyświetli ekran „hello”, w którym potrzebne będzie ustawienie kilku opcji od nowa.

Jeżeli przejdziesz przez proces ustawiania hasła do Wi-Fi, włączania usług lokalizacji oraz logowania do konta Cloud, iSprzęt zapyta, czy wykonać backup z kopii zapasowej. Ważne jest, by backup wykonany został na systemie 9.3.5 lub starszym. W przeciwnym razie powrót może okazać się niemożliwy, a do wyboru pozostanie Ci powrót do iOS 10 lub manualne przepisywanie wszystkich danych.

Komentarze i powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button