Zimą nie włączysz iPhone’a 7?

iphone 7 jet black onyks cena premiera

P ierwsi szczęśliwcy korzystają z dobrodziejstw swoich iPhone’ów 7 już od przeszło tygodnia. Wczoraj zaś do tej grupy dołączyły dziesiątki tysięcy użytkowników z Polski. Jednak – jak to zawsze bywa przy takich okazjach – dopiero teraz dochodzą do nas nowe sygnały dotyczące niedogodności nowej edycji kultowego smartfona. Okazuje się, że iPhone 7 może powodować problemy w zimie, a winą za problemy trzeba będzie obarczyć… przeprojektowany przycisk Home.Jak wynika z pierwszych relacji szczęśliwców korzystających już teraz z iPhone’a 7, całkowicie odnowiony przycisk Home wymaga kontaktu ze skórą użytkownika do poprawnego działania. W założeniu rezygnacja z kultowego „Slide to unlock” miała doprowadzić do rewolucyjnej metody odblokowywania telefonu poprzez wciśnięcie guzika Home – już teraz wiadomo jednak, że będzie to za sobą niosło poważne problemy.

Dlaczego przycisk Home nie działa poprawnie w rękawiczkach?

Znalezienie winowajcy jest bardzo proste – wszystko to jest kwestią przeprojektowania guzika Początek. Od tego roku Apple stosuje przycisk pojemnościowy, a nie fizyczny, przez co jest tak naprawdę malutkim panelem dotykowym wyposażonym w przycisk linii papilarnych. Dodatkowo, w guziku znajduje się technologia Force Touch, dzięki czemu iPhone 7 jest w stanie zróżnicować siłę nacisku. Do tego jednak potrzebny jest kontakt ze skórą – a to w zimie może być karkołomnym wyzwaniem.

Guzik Home w iPhone 7 nie reaguje na palec – co teraz?

Jednak nie tylko mróz za oknem może spowodować delikatne utrudnienie pracy na iPhonie 7. Warto wziąć pod uwagę również szereg innych, mało istotnych sytuacji, jak np. skaleczenie. Palce owinięty bandażem może nie działać poprawnie na guziku Home, przez co niezbędne będzie ustawienie funkcji odblokowywania innym palcem. Jak widać, na takim poziomie technologicznym, nawet najmniejsze detale mogą okazać się denerwującą przeszkodą.

home

Skorzystaj z funkcji „Podnieś, aby obudzić”

Pomocnym rozwiązaniem problemu może okazać się najnowsza funkcja dodana przez Apple – „Podnieś, aby obudzić”. W przypadku chęci sprawdzenia jedynie godziny bądź ostatnich powiadomień wystarczy jedynie podnieść iPhone’a 7, a ekran wyświetli się automatycznie.

Niestety po raz kolejny okazuje się, że ambitne pomysły twórców iPhone’a 7 nie do końca wpasowują się do rzeczywistości otaczającej ich użytkowników. Mając na uwadze zbliżającą się zimę, naprawdę warto zastanowić się nad tym, czy kupować iPhone’a 7 przed równonocą wiosenną. W innym wypadku może okazać się, że telefon będzie kompletnie nieużyteczny. Chyba, że mróz naszym dłoniom niestraszny (tak, rękawiczki do obsługi telefonu również niewiele pomogą).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button