Już jest! MacOS Sierra!

Już jest! MacOS Sierra!

J uż jest. Długo wyczekiwany przez fanów Apple macOS Sierra w końcu trafił za darmo do wszystkich użytkowników komputerów Mac na całym świecie. Osiem wersji testowych oraz wersja Golden Master musiały doprowadzić do czegoś wielkiego. I rzeczywiście, macOS Sierra jest systemem rewolucyjnym.

Po pierwsze, jeszcze większa integracja z innymi iSprzętami

Apple w symboliczny sposób postanowiło podkreślić wpływ integracji pomiędzy stworzonymi przez siebie platformami. W sytuacji, gdy na iPhone’ach króluje iOS, na zegarkach Apple Watch watchOS, a na Apple TV tvOS, zmiana nazewnictwa z OS X na macOS była wyłącznie kwestią czasu. MacOS Sierra (10.12) w odróżnieniu od OS X Yosemite (10.11) oraz El Capitan (10.10) skupia się przede wszystkim na aspekcie współpracy. Dzięki niej, w ramach funkcji „Auto Unlock”, noszenie na nadgarstku zegarka Apple Watch znosi obowiązek logowania się do komputera Mac, a tekst skopiowany na Macu – dzięki wprowadzeniu „Uniwersalnego schowka” – bez problemu wkleimy do notatki na iPadzie. Ponadto w ramach iCloud Drive otrzymamy dostęp z poziomu każdego iUrządzenia do przechowywanych plików z Twojego Biurka oraz katalogu Dokumenty.

mac-1

Po drugie optymalizacja

Niezwykle istotną kwestią dotyczącą macOS Sierra powinna być nowość polegająca na automatycznej optymalizacji dysku. MacOS Sierra kładzie ogromny nacisk na chmurę iCloud Drive – od teraz system pozwala na automatyczne przeniesienie nieużywanych plików do chmury, co przyczyni się do zwolnienia miejsca na dysku komputera. Innymi słowy, wszystko to, czego nie używasz masz w chmurze. A najpotrzebniejsze pliki są zawsze pod ręką na Twoim Macu.

mac-3

Po trzecie – Siri na Mac

Asystent głosowy dla wielu użytkowników jest podstawą na iPhonie czy iPadzie. Gdy nie chce się niczego szukać, wystarczy zapytać Siri, a efekt otrzymamy natychmiastowo. Apple najwyraźniej zrozumiało, że kompletnie niezrozumiałym ruchem było niewykorzystywanie tego atutu na komputerach Mac. Dzięki macOS, ukochana asystentka przeszuka komputer w celu znalezienia plików, informacji i nie tylko. Haczyk? Dalej nie dogadamy się z nią po polsku.

Po czwarte – Wspomnienia

Tak naprawdę „Wspomnienia” nie są niczym specjalnym – podobne algorytmy znalazły zastosowanie w niedawno wydanym systemie iOS 10. Funkcja ta pozwala komputerowi wyświetlać zdjęcia pogrupowane w odpowiednie zbiory. Dodatkowo, aplikacja „Zdjęcia” rozpozna twarze (i przyporządkuje je do odpowiedniego katalogu), a także wyświetli mapę geolokalizacyjną. Co ciekawe – i straszne przy okazji – program przeszuka zdjęcia pod względem występowania określonych przedmiotów oraz scenerii na nich uchwyconych.

mac-4

Na jakich urządzeniach zainstaluję MacOS Sierra?

• MacBook (z końca 2009 r. lub nowsze)
• MacBook Pro (z połowy 2010 r. lub nowsze)
• MacBook Air (z końca 2010 r. lub nowsze)
• Mac mini (z połowy 2010 r. lub nowsze)
• iMac (z końca 2009 r. lub nowsze)
• Mac Pro (z połowy 2010 r. lub nowsze)

Komentarze i powiązane wpisy

  1. Sierra tnie baterię jak gorący nóż masło. Niestety ale ta optymalizacja coś im nie wyszła. W ogóle ostatnio apple coraz częściej decyduje się puścić na rynek babol zamiast poczekać i go dopracować. W dodatku przy przywracaniu systemu przez internet na PL ip są nakładane ograniczenia transferowe. Spróbujcie to zobaczycie, najpierw ban na sieci orange a potem już wszystkie mają.
    Zauważyłem to kiedy byłem w UK i łącza po ledwie 5/10mbit radzą sobie świetnie z appstore a w Polsce 300mbit swiatłowód i lipa? potem puściłem pingi i widzę, że opóźnienia są kosmiczne. AppTech odpisał, że to nasze sieci ich banują a nie oni nas. Napisałem do naszych operatorów to wysłali mi dokument w którym jasno z ustaleń wynika, że serwery appla mają włączone filtry z krajów “trzecich” w tym nasz.

    Rasizm w pełnej krasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button