Ujawniamy, dlaczego iPhone Jet Black jest niedostępny od ręki

iphone 7 jet black onyks cena premiera

S ą takie rzeczy, o których po prostu się nie dyskutuje. Jedną z nich jest niebywała uroda iPhone’a 7 w wersji kolorystycznej jet black – i nie jest to tylko nasza opinia. Tezę o pięknie „lotniczego czarnego” potwierdzają sami klienci, którzy zgodnie wybierają najczęściej ten właśnie kolor smartfona z Cupertino. I, choć z jednej strony dla Apple jest to powód do radości, niestety koncern z Doliny Krzemowej stoi teraz przed nie lada wyzwaniem: globalnym brakiem iPhone’a 7 w sklepach Apple.Klienci wykupujący iPhone’a 7 w wersji jet black jedynie pośrednio przyczyniają się do malejącej z dnia na dzień dostępności najnowszego smartfona. Nie jest tajemnicą bowiem, że sklepy Apple są przygotowane na gigantyczny popyt, dzięki czemu puste półki są u nich naprawdę rzadkością. Jednak w przypadku najpiękniejszego koloru w historii iPhone’a istotną rolę odgrywa proces produkcyjny. Tak, to właśnie dlatego musisz czekać co najmniej miesiąc.

Dlaczego trzeba czekać na iPhone 7 jet black?

Warto przyjrzeć się w tym momencie raportowi niezawodnego analityka KGI Securities, Ming-Chi Kuo. Znaleźć tam można informacje m.in. na temat produkcji iPhone’a 7 – jak wynika z pisma, przyczyną braku iPhone’a jet black jest niski poziom produkcji modeli spełniających wymagania, który utrzymuje się na poziomie 60 – 70%. Innymi słowy, od 30 do 40 procent wszystkich iPhone’ów 7 jet black wraca ponownie do procesu produkcyjnego celem naprawienia usterek. Jakich? Przede wszystkim związanych z osiągnięciem odpowiedniej barwy, do czego potrzebne jest przeprowadzenie precyzyjnego dziewięciostopniowego procesu anodowania i polerowania.

Ile muszę czekać na iPhone 7 jet black?

W okresie pre-orderu trwającego od 9 do 16 września, termin wysyłki modeli w krytycznym kolorze został przesunięty na listopad. W przypadku polskiego sklepu Apple, również niestety musimy czekać do przyszłego miesiąca. Szybkie spojrzenie na stronę Apple.com wystarczy, by zauważyć znaczne różnice w czasie wysyłki. Pozostałe wersje kolorystyczne iPhone’a 7 dostaniemy już w 2-3 tygodnie, zaś na model jet black przyjdzie nam poczekać 3 do 5 tygodni. Podobnie w przypadku iPhone’a 7 Plus z tą różnicą, że „standard” dostaniemy w 3-4 tygodnie, a jet black w 6-8.

iPhone 7 srebrny
iPhone 7 srebrny

iPhone 7 Plus srebrny
iPhone 7 Plus srebrny

iPhone 7 onyks
iPhone 7 onyks

iPhone 7 Plus onyks
iPhone 7 Plus onyks

Ming-Chi Kuo zaznacza jednak w swoim raporcie, iż sytuacja zbyt wielkiego popytu na iPhone’a nie jest niczym nowym dla Apple. Podobna miała miejsce w zeszłym roku przy okazji premiery iPhone’a 6S. Dlatego też istnieje szansa, że wszystko zdąży się ustabilizować w niekrótkim czasie, a na wymarzonego iPhone’a 7 nie przyjdzie nam czekać blisko 2 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button