Apple wyprodukuje trzy nowe modele iPada w 2017?

Apple wyprodukuje trzy nowe modele iPada w 2017?

W chodząc do pierwszego-lepszego salonu Apple (lub resellera), w centralnym miejscu znajdziemy oczywiście cieszącego się niesłabnącą popularnością iPhone’a 7. Znacznie mniej uwagi poświęca się pozostałym iSprzętom, co wynika bezpośrednio ze znudzenia klienteli sprzętem, którego premiera miała miejsce (o zgrozo!) aż kilka miesięcy temu. Podobna tendencja dotyczy również wyników sprzedażowych. Apple jednak dostrzega ten mankament, dlatego już niedługo koncern z Cupertino przejdzie do ofensywy. Na pierwszy ogień: iPad.Już od dłuższego czasu spekuluje się, że Apple wypuści na rynek odświeżone wersje iPada w przyszłym roku. Niedawne doniesienia japońskiego serwisy Mac Otakara zdecydowanie potwierdzają tę teorię, powołując się na swoje „sprawdzone” źródła. A stawka jest niebagatelna, bowiem…

Apple planuje wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli iPada

Wśród nowej linii iPadów znalazłyby się warianty w aż trzech rozmiarach: o przekątnej 12,9”, 7,9” oraz – nowość – 10,1”.
W przypadku pierwszego modelu iPada Pro, zaskoczenia być nie może. Odświeżona wersja największego tabletu Apple w historii ma wnieść m.in. ekran True Tone, a także aparat fotograficzny iSight 12 Mpix, wyposażony w diodę oświetlającą LED True Tone.
Dużym zaskoczeniem może być również iPad Pro o przekątnej 7,9”, który zapewne zastąpi ustępującą linię iPadów Mini. Prawdopodobnie iPad otrzyma podzespoły zbliżone do iPada Pro 9,7” oraz 10,1”, co oznacza oczywiście dużą zmianę w najmniejszym z tabletów z Cupertino. Dodajmy bowiem, że iPad Mini na rynek wszedł późnym latem 2015 roku i, jeżeli linia ta nie zostanie wygaszona, potrzebna będzie naprawdę duża zmiana. Konkurencja w postaci iPhone’a 7 Plus nie śpi.

Największą zmianą ze wszystkich nowości będzie jednak iPad Pro o przekątnej 9.7” – a raczej fakt, że takiego iPada już nie ujrzymy. Według doniesień japońskiego serwisu, Apple może postawić na ekran o przekątnej 10,1”, który wydłużyłby fizycznie iSprzęt o 10 mm i rozszerzył o 5 mm.

Co nowego w iPad Pro 2017?

To jednak nie koniec zmian, jakie czekają przyszłoroczne iPady in spe. Wszystko wskazuje na to, że Apple zechce tym razem dosłownie zmiażdżyć konkurencję, stawiając na ultra silne procesory. Niedawno serwis Techtastic przedstawił szczegóły dotyczące SoC A10X, który można będzie ujrzeć w nadchodzących tabletach z Cupertino. Jest moc!

Po przeprowadzeniu testu Geekbench 4 okazało się, że układ A10X bije na głowę konkurencję. W teście, układ uzyskał 4236 punktów w przypadku operacji jednowątkowych oraz 6588 punktów przy operacjach wielowątkowych.

Wyniki iPhone’a 7 wynoszą odpowiednio 3500 i 5600 punktów, z kolei iPad Pro uzyskał wyniki pokroju 3000 i 5000 punktów.
Dla porównania, król Androida, Samsung Galaxy S7 może pochwalić się wynikiem 1789 oraz 5203 pkt, zaś lider przemysłu tabletowego – Nexus 9 – uzyskał 1623 oraz 2578 punktów.

Procesor to jednak nie wszystko. Dodatkowo, każdy z najnowszych iPadów może liczyć na aż cztery głośniki oraz cztery mikrofony. Ponadto w każdym z nich znajdziemy… gniazdo mini jack, któremu Apple wypowiedziało wojnę. Ale o tym, jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button