Nowe komputery MacBook i Mac już 27 października!

Nowe komputery MacBook i Mac już 27 października!

C o się odwlecze, to nie uciecze. Wielu z nas narzekało na to, że podczas niedawnej konferencji Apple nie zaprezentowało żadnego nowego Maca, na co wskazywały liczne plotki i doniesienia. Okazuje się jednak, że nic straconego. Już w czwartek 27 października koncern z Cupertino pokaże swoje najnowsze komputery Mac. Konferencja w kampusie Apple Town Hall (a nie w San Francisco, jak ma to miejsce na ogół) rozpocznie się już o 19 czasu polskiego (10 czasu lokalnego). A my już nie możemy się doczekać tego, co nam pokaże Tim Cook i spółka!Co zobaczymy już w najbliższy czwartek? Tego nie będziemy wiedzieli jeszcze przez kilka dni. Jednak także i tym razem możemy wysnuwać pewne przypuszczenia. Oto kilka naszych życzeń względem konferencji Apple:

MacBook Pro

Nie da się ukryć – to ma być gwiazda wieczoru. Według wielu doniesień, flagowego MacBooka czeka największa metamorfoza od 2012 roku. A to musi oznaczać wiele – cztery lata temu podczas WWDC Apple zmieniło bowiem możliwości MacBooka, dokładając wyświetlacz Retina. Rewolucja to w takim razie najłagodniejszy z epitetów, za pomocą których można opisać nowości z nadchodzącej konferencji.
A co nowego MacBooku Pro? Przede wszystkim cieńsza i znacznie lżejsza obudowa. Do tego szerszy trackpad oraz płaska klawiatura, a także rewolucja w zakresie portów: USB-A, port HDMI, gniazdo kart SD oraz złącze MagSafe ustąpią miejsca czterem portom USB-C, wsparciu dla USB 3.1 zapewniającymi większą prędkość transferu. Dodatkowo w MacBooku Pro znajdziemy Thunderbolt 3 oraz Touch ID.

Warto jednak przez chwilę zastanowić się nad tym, gdzie Apple zaimplementuje czytnik linii papilarnych. Bardzo prawdopodobne jest bowiem to, że do tego koncern z Cupertino wykorzysta zupełnie odmieniony pasek umieszczony nad klawiaturą. Panel OLED Magic Toolbar miałby zastąpić ciąg klawiszy funkcyjnych, a jego możliwości mogłyby być determinowane przez partykularne wymagania aplikacji.

MacBook Air

Niemałe odświeżenie czeka również MacBooka Air. Nie jest wykluczone, że Apple zakończy pewną epokę w dziejach linii, wycofując z produkcji model 11-calowy. Wówczas jedynym przedstawicielem serii „Air” pozostałby 13-calowy laptop. Jak donosi Mac Otakara, jedyny MacBook Air również dostanie USB-C oraz Thunderbolt 3.

Inne komputery Mac

Niestety, tym razem Apple nie daje nam za bardzo powodów do spekulacji. Brak spektakularnego przecieku przyczynia się do tego, że nie jest nam dane wiedzieć zbyt wiele na temat nadchodzącej konferencji. Wszystko, co wiemy, ograniczać się może jedynie do oczekiwań – a te są spore, jak na jedną konferencję. Oprócz MacBooka Pro oraz Air, spodziewać się można również nowości w zakresie komputerów Mac Pro oraz Mac mini. Warto dodatkowo odnotować prezentację następcy wycofanego niedawno z rynku monitora Thunderbolt Display. Prawdopodobnie ekran otrzyma aż 27 cali i rozdzielczość 5K. Ale jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się dopiero za pięć dni. A transmisję konferencji obejrzeć można będzie za pośrednictwem Apple TV oraz strony internetowej Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button