Apple zaprezentuje trzy iPhone 8 w 2017 roku, w tym jeden ultraekskluzywny?

Apple zaprezentuje trzy iPhone 8 w 2017 roku, w tym jeden ultraekskluzywny?

C hociaż od czasu premiery iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus nie minęły nawet dwa miesiące, rynek już teraz przejmuje się przyszłorocznymi iSprzętami. I bynajmniej nie chodzi tu o rozpaczliwe poszukiwanie substytutu iPhone’a 7 – jednakże nie da się ukryć, że jest to król. Nie tylko wśród smartfonów, ale również wśród sprzętów Apple. I tylko on może pozwolić sobie na zmianę tematu dyskusji rynku wobec niedawnej prezentacji MacBooka Pro.Wokół przyszłorocznego iPhone’a narosło wiele mitów i plotek. Mówi się o że iPhone 7S (lub iPhone 8 albo iPhone Pro) w najmniejszym stopniu nie będzie przypominał tegorocznego iPhone’a 7. Podobno ma to na celu uświetnienie 10-lecia iPhone’a (to tłumaczyłoby brak różnic w wyglądzie między modelami 6S i 7). Wiele miejsca poświęca się również tematyce iPhone 7 mini, który mógłby zastąpić świetnie sprzedającego się iPhone’a SE. Jednak od niedawna po środowisku krąży jeszcze jedna ciekawa plotka – otóż być może w 2017 roku Apple zaprezentuje nam aż trzy telefony we wrześniu (a zatem marcowy iPhone 7 mini odpada z rywalizacji). Takie rewelacje od kilku dni promuje japoński Nikkei i – jeżeli doniesienia te okażą się prawdą – takie działanie ze strony Apple miałoby jakiś sens.
Raport wskazuje, powołując się na pracowników łańcucha produkcyjnego, iż przyszłość należy do trzech modeli. Prawdopodobnie tylne panele wszystkich trzech nowych iPhone’ów zostaną wykonane ze szkła wyprodukowanego przez Lens Technology oraz Biel Crystal Manufactory – dwie fabryki produkujące w Chinach.„Apple wstępnie zdecydowało, że w modelach o przekątnej 4,7”, 5” oraz 5,5” umieści szklane tylne panele w miejsce obecnych metalowym obudów.” – mówi źródło azjatyckiego dziennika. „Produkcją paneli zajmą się dwie firmy: Biel oraz Lens”.iphone-8-glass-szklany-ekran-panel-bodyIdąc tym tokiem rozumowania, Apple w przyszłym roku zaprezentuje nam trzy modele, wśród których nowością będzie ten „kompromisowy” o przekątnej 5 cali. Podobnie jak wcześniej, także i tym razem na szczycie stanie model pięcioipółcalowy. Pytanie tylko, w jaki sposób na te rewelacje zareaguje rynek? Okazuje się bowiem, że dla pewnej grupy użytkowników modeli „Plus”, phablet jest stanowczo zbyt wielkim sprzętem. Jedynym (nomen omen) plusem zakupu większego modelu iPhone’a było to, iż posiada on znacznie bardziej pojemną baterię. Jeżeli zatem Apple tylko delikatnie podrasuje wersję pięciocalową, największy i najdroższy model czeka znaczący spadek popularności. Dlatego też Apple powinno poważnie przemyśleć kwestię iPhone’a 5,5”. Czy faktycznie powinien on być jedynie większą, silniejszą wersją swoich młodszych braci. Może to jest ten moment, w którym iPhone Plus powinien uniezależnić się od reszty linii, diametralnie odróżniając się od „zwykłych” iPhone’ów?
Zdywersyfikowana linia iPhone’ów z pewnością znacznie mocniej przyciągnęłaby klientów do siebie, niż robi to obecnie. Wyobraźmy sobie taką sytuację: Apple w 2017 roku wprowadza do sprzedaży cztery modele iPhone’a: iPhone’a 7 mini (4”), iPhone’a 8 4,7”, iPhone’a 8 5” oraz iPhone’a 8 Plus 5,5”. Różnica ukazująca się najwyraźniej na tle porównania wersji czterocalowej z modelem pięcioipółcalowym z pewnością może odstraszyć największych nawet miłośników wersji Plus. Dlatego też Apple powinno poczynić wszelkie starania, aby nieco uatrakcyjnić największy model, czyniąc z niego smartfona klasy „Super Premium”. Rozwiązania w nim zawarte powinny wykraczać poza bardziej pojemną baterię – być może należałoby wykrystalizować „Plusa” jako zupełnie oddzielny produkt, implementując w nim wyświetlacz OLED „od bandy do bandy”. Wówczas Plus stałby się smartfonem dla geeków wszelkiej maści (a nie jedynym wyjściem dla ludzi obdarzonych wielkimi dłońmi). iPhone 8 Plus z ekranem OLED z całą pewnością mógłby nie tylko wyróżniać się na tle pozostałych iPhone’ów ze zwykłym LCD. Po prostu – o ile Apple nie przesadzi z ceną – taki model jest skazany na sukces i podbicie rynku. Tylko czy Apple zdecyduje się na tak odważny krok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button