Premiera słuchawek AirPods opóźniona

Premiera słuchawek AirPods opóźniona

T o miał być hit października. Wraz z ostatnimi dniami minionego miesiąca Apple miało bowiem w końcu rozpocząć sprzedaż słuchawek bezprzewodowych AirPods, tak pięknie opisywanych podczas konferencji na której poznaliśmy iPhone’a 7. Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Wszystkich Świętych za nami, w sklepach powoli rozpoczyna się bożonarodzeniowa ofensywa… a my mówimy: sprawdzam.„Pierwsze reakcje na AirPods były niesamowite. Nie chcemy jednak dostarczać na rynek produktu niegotowego, dlatego potrzebujemy trochę więcej czasu zanim AirPodsy trafią na rynek” – taki zdawkowy komunikat otrzymali niedawno dziennikarze TechCrunch od swojego źródła w Apple. Dalej jednak nie wiemy, co jest przyczyną tego opóźnienia, Apple nawet nie próbuje sugerować, czy problemy dotyczą kwestii logistycznych pokroju opóźnień w chińskich fabrykach, czy też może szkopuł tkwi w oprogramowaniu. Prawdą jest jednak, że słuchawki przekazane do testów nie unikały wpadek – innymi słowy klops, Apple po raz pierwszy od bardzo dawna zawiodło na całej linii (to oczywiście żart, niestety bowiem najnowszy MacBook Pro nie posiada złącza USB-A, a zatem nie podłączymy doń bez przejściówki żadnego iSprzętu – jak widać, można gorzej).

airpods

Czym są słuchawki AirPods?

Słuchawki AirPods są najnowszym produktem marki Apple. Zaprezentowane 9 września wraz z iPhonem, mają stanowić optymalną alternatywę dla standardowych EarPods dołączanych do iPhone’a 7. Optymalną, ponieważ jedynie słuchawki Bluetooth pozwolą na jednoczesne ładowanie iPhone’a i słuchanie muzyki.

airpods-iphone-7

Podczas konferencji Tim Cook z nieskrywanym entuzjazmem zachwalał najnowszy produkt. Dzięki specjalnemu mikroskopijnemu chipowi ukrytemu w główkach słuchawek, nie jest to zwykły bezprzewodowy sprzęt. Po telefonach smart, przyszedł zatem czas na słuchawki smart. Smart, czyli inteligentne i nie tylko… zresztą, pozostawmy zachwalanie produktu samemu producentowi:
„AirPods kojarzysz z urządzeniem jednym stuknięciem. Odtąd startują automatycznie, od razu połączone z odtwarzaczem. Korzystanie z nich jest równie proste. Wyczuwają, kiedy masz je w uszach i przestają grać, kiedy wyjmujesz. A wszystkie dźwięki brzmią fantastycznie, niezależnie od tego, czy odtwarzasz je z iPhone’a, Apple Watch, iPada czy Maca.”airpods-sluchawki

Jedynym minusem AirPods wydaje się chyba tylko to, że sprzęt ten nie pojawi się na sklepowych półkach na czas. Apple tym razem już nie powtarza błędu, dlatego na oficjalnej stronie sklepu Apple widzimy jedynie komunikat „Dostępne już wkrótce”. Czyżby w Apple ktoś zauważył, że słuchawki AirPods z dużą dozą prawdopodobieństwa zostaną zgubione przez 50% ich posiadaczy? Brak chociażby gumowych nakładek sprawia bowiem, że zgubienie tej ultranowoczesnej technologii w czasie uprawiania sportu jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. A może przyczyną opóźnień są prace nad aplikacją „Find my AirPods”? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button