Ładowanie bezprzewodowe w iPhone 8?

Ładowanie bezprzewodowe w iPhone 8?

H on Hai Precision Industry, przedsiębiorstwo lepiej znane pod nazwą Foxconn Technology Group, współpracuje z Apple od wielu lat. Tym razem powodem zacieśnienia współpracy na linii Apple – Foxconn jest przyszłoroczny iPhone 8, który prawdopodobnie będzie urządzeniem rewolucyjnym w porównaniu z iPhone 7. Jak wynika z informacji Nikkei, koncern z Cupertino zechce spróbować zaimplementować do nadchodzącego iPhone’a technologię bezprzewodowego ładowania.Dziesiąta rocznica wprowadzenia na rynek pierwszego iPhone’a to optymalny moment na rozpoczęcie nowej karty z dziejach Apple. Dla koncernu jednak znacznie bardziej od rewolucji liczą się zyski – a te mogą mieć największy wpływ na obecność modułu ładowania bezprzewodowego w iPhone 8. “To, czy ładowanie bezprzewodowe pojawi się ostatecznie w urządzeniach od Apple zależy od tego, czy Foxconn zdoła podwyższyć stopę rentowności do satysfakcjonującego poziomu.” – mówi Nikkei źródło związane z Foxconn.Wydajność (stopa rentowności) pozwala ocenić liczbę satysfakcjonujących jednostek w produkcji partii komponentów. Jeżeli stopa rentowności komponentu jest niska, to jego produkcja mogłaby być uznana za zbyt nieopłacalną. W takim scenariuszu istnieje ryzyko, że element zostanie pominięty w produkcie końcowym.

Ładowanie bezprzewodowe w iPhone – nie taki świeży pomysł?

Choć ładowanie bezprzewodowe może wydawać się czymś bardzo nowoczesnym, tak naprawdę większość konkurentów Apple od dawna korzysta z tego typu możliwości. Dla Apple prawdopodobnie ładowanie bezprzewodowe będzie jedyną opcją wyjścia z pułapki, jaką jest zostawienie jednego złącza Lightning – wobec wysokiej ceny bezprzewodowych słuchawek AirPods, koncern będzie musiał zrezygnować albo ze słuchawek Lightning albo z ładowania konwencjonalnego.
Jednak sam pomysł ładowania indukcyjnego nie jest specjalną nowością nawet dla Apple. Już w styczniu tego roku rynkiem wstrząsnęła informacja, jakoby Apple badało rozszerzony zakres ładowania bezprzewodowego. Rozwiązanie to mogłoby pozwolić na wyróżnienie się na rynku – nie wymaga bowiem tego, aby ładowany smartfon znajdował się tuż przy nadajniku przesyłającym energię, jak ma to miejsce w przypadku ładowarek Qi od Samsung i reszty konkurencji. Dzięki współpracy w firmą Energous, potencjalna odległość nadajnika od telefonu mogłaby wynieść nawet 4,5 metra (w odróżnieniu od 44 mm konkurencji).

bezprzewodowe-ladowanie-iphone-8

Ekskluzywna opcja tylko dla iPhone’a 8 Plus?

Przy okazji tak gigantycznej rewolucji nie sposób zadać sobie pytania, które zajmuje prawie wszystkich. W jakich modelach iPhone’a 8 ujrzymy ładowanie indukcyjne? Wobec braku sprecyzowania modeli przez Foxconn, pozostaje nam jedynie polegać na własnej dedukcji. A ta niestety po krótkim eksperymencie myślowym prowadzi nas do nieciekawych wniosków – jeżeli ładowanie bezprzewodowe pojawi się w iPhonie 8, to z pewnością będzie ono zarezerwowane wyłącznie dla modelu Plus. Pięcioipółcalowy iPhone wówczas będzie produktem kompletnym – ze szklaną obudową, wyświetlaczem OLED od krawędzi do krawędzi oraz wpasowanymi weń dotykowym Touch ID i kamerą. Radzimy już teraz zbierać fundusze na iPhone’a 8 Plus. Nie jest wykluczone, że najnowszy smartfon będzie bowiem ekwiwalentem niewielkiego, nie najstarszego samochodu osobowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button