MacBook Pro 13” rozebrany przez iFixit

MacBook Pro 13” rozebrany przez iFixit

N iespełna dwa tygodnie – tyle potrzeba serwisowi iFixit do tego, aby rozebrać najnowszego MacBooka na części pierwsze. Tym razem rozbiorowi poddano najmniejszy i najbardziej podstawowy model z gamy najnowszych MacBooków – wersję trzynastocalową z fizycznymi klawiszami funkcyjnymi. Dostępny od ręki laptop różni się od swoich poprzedników nie tylko ceną (7499 zł), ale również tym, że kompletnie różni się od swoich pozostałych braci z tej samej linii. Wyposażone w panel klawiszy funkcyjnych OLED MacBooki Pro zaczną być wysyłane w przeciągu najbliższych 4-5 tygodni. W tym czasie warto zatem zajrzeć do pierwszego MacBooka z 2016 roku!

Nowość, nowość, nowość

Tym, co rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka jest problem z uporaniem się ze zdjęciem obudowy oraz… zmiana pojemności baterii przyklejonej do obudowy. W MacBooku Pro 13” 2016 znajdziemy aż o 27% mniej pojemności akumulatora (54,5 Wh). Serwis zwrócił również uwagę na możliwą wymianę dysku SSD obsługiwanego przez ten sam kontroler, co w komputerach iMac z ekranem Retina.
Mimo to, najnowszy MacBook nie uzyskał najlepszej oceny pod względem możliwości samodzielnej naprawy. 2/10 to zdecydowanie niezadowalający koncern z Cupertino wynik – choć może chodzi właśnie o to, by nie dało się naprawić MacBooka w domu? Poniżej plusy i minus MacBooka, które miały wpływ na ocenę:

+ Gładzik możliwy do wyjęcia bez uprzedniego wyjmowania baterii
– Śrubki Pentalobe niepotrzebnie utrudniają rozbieranie obudowy
– Bateria przyczepiona do obudowy
– RAM przylutowane do płyty głównej
– Dysk PCIe SSD dalej nie jest standardowym dyskiem

iFixit znalazło wiele konstrukcyjnych wad MacBooka Pro 13”. Czy znajdą one przełożenie na praktyczną funkcjonalność najnowszego komputera? Tego dowiemy się już niedługo! Tymczasem polecamy obejrzenie całego filmu od iFixit:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button