Kamera 3D w iPhone 8 dzięki współpracy Apple i LG?

Kamera 3D w iPhone 8 dzięki współpracy Apple i LG?

O tym, że przyszłoroczny iPhone 8 może być najbardziej rewolucyjnym smartfonem w historii mówimy od dawna. Dotychczas najwięcej mówiło się na temat ładowania bezprzewodowego w iPhone 8, plotki wskazywały również na trzy rozmiary iPhone’a 8. Do standardowych 4,7” oraz 5,5” mógłby dołączyć iPhone o przekątnej ekranu 5”, dzięki czemu linia mogłaby dopasować się do potrzeb każdego klienta. Jednak na tle wszystkich iPhone’ów najbardziej miałby się wyróżniać iPhone 8 Plus, który byłby smartfonem klasy „Super premium”. Oprócz gigantycznej baterii, mógłby on zyskać wyświetlacz OLED od bandy do bandy oraz szklany tylny ekran. Niedawno jednak w dyskusji pojawił się nowy wątek – kamera 3D, nad którą rzekomo pracują wspólnie Apple i LG.

Kamera 3D byłaby rewolucją na rynku smartfonów

Jak wynika z doniesień opublikowanych przez The Korean Economic Daily, Apple obecnie pracuje nad stworzeniem podwójnej kamery, która mogłaby tworzyć fotografie z efektem trzeciego wymiaru. Prawdopodobnie projekt może zrealizować się już wraz z nadejściem iPhone’a 8, choć opcja ta nie byłaby dostępna we wszystkich smartfonach. Wpływ na tworzenie zdjęć 3D może mieć obecność specyficznej podwójnej kamery, która – tak samo jak w przypadku iPhone’a 7 – zostanie zaimplementowana jedynie w wariancie „Plus”.
Kamera 3D w iPhone 8 jest możliwa dzięki niedawnemu przejęciu firmy LinX Imaging przez Apple. Przedsiębiorstwo to zajmuje się aparatami o podwójnych matrycach, umożliwiających przechwytywanie dwuwymiarowych i trójwymiarowych obrazów, obliczanie wymiarów fotografowanych obiektów, a także zmianę punktu ostrości już po zrobieniu zdjęcia.

Tak kamera 3D w iPhone 8 wyglądać NIE będzie
Tak kamera 3D w iPhone 8 wyglądać NIE będzie

Kamera 3D kluczem do wejścia na rynek VR?

Nie jest jednak wykluczone, że kamera 3D nie do końca będzie narzędziem samym w sobie. Być może w ten sposób Apple zechce wkroczyć na rynek rozszerzonej rzeczywistości (VR), która od kilku miesięcy szturmuje rynek. Zaprezentowane niedawno gogle AR HoloLens od Microsoft mapują fizyczny obiekt na jego wirtualny odpowiednik w 3D.
Wprawdzie póki co rozszerzona rzeczywistość służy jedynie do rozrywki, w przyszłości prawdopodobnie znajdzie ona zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Gogle VR mogą bowiem służyć jako symulatory; znajdą swoje zastosowanie również w marketingu. Prawdopodobnie – tak samo jak w przypadku Internetu – czas nakreśli kolejne dziesiątki zastosowań rozszerzonej rzeczywistości. Apple zatem nie może sobie pozwolić na lekceważenie tego rynku. Czy zdecyduje się podać go nam jak na tacy, poczynając od iPhone’a 8? Czy kamera 3D będzie jedynie początkiem rewolucji w Dolinie Krzemowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button