Apple wybrało najlepsze aplikacje 2016 roku

Apple wybrało najlepsze aplikacje 2016 roku

J ak co roku, także i tym razem, grudzień dla Apple oznacza okres podsumowań. Przed kilkoma dniami koncern postanowił zamknąć 2016 rok, wyróżniając najlepsze aplikacje i gry dostępne w sklepie App Store. Lista przedstawia najlepsze aplikacje firm trzecich, jakie ukazały się w przeciągu mijającego roku na co najmniej jedną z platform: iPhone’a, iPada, komputer Mac, Apple Watch lub Apple TV. O wszystkich z wyróżnionych programów z pewnością było głośno, kilka też przewinęło się przez naszego bloga. Oto najlepsze aplikacje 2016 roku!najlepsze-appki-2016-app-store

Aplikacja roku 2016 na iPhone’a

Aplikacja roku 2016 na iPhone’a mogła być tylko jedna – i jest nią program do obróbki zdjęć Prisma. O najlepszej aplikacji 2016 roku pisaliśmy na naszym blogu jakiś czas temu we wpisie „Prisma – najlepszy program do edycji zdjęć w historii?”. Aplikacja podbiła serca milionów użytkowników łatwością obsługi oraz możliwością nakładania niesamowitych filtrów fotografie. Czy można było wymarzyć sobie coś piękniejszego?
Jeżeli już przy iPhonie jesteśmy, nie sposób nie wspomnieć o najlepszych grach 2016 roku. W tym roku na najwyższym stopniu podium uplasowała się aplikacja Clash Royale, zaś na specjalne wyróżnienie zasłużyła sobie najgorętsza premiera minionego roku – Pokemon Go!

Aplikacja roku 2016 na iPada

Gdy mowa o iPadzie, koniecznie należy wspomnieć o programie SketchBook Motion od Autodesk. To właśnie ten program zwyciężył w tym roku w kategorii 7,9”-12,9”. Aplikacja pozwala użytkownikom nie tylko na tworzenie statycznych oraz animowanych rysunków, ale również synchronizuje pracę, pozwalając na rozwijanie twórczego ducha na wielu platformach.

Najlepsze aplikacje 2016 na inne platformy

W kategorii komputerów Mac, zwycięzca mógł być tylko jeden – program Bear, czyli niezwykle rozbudowany edytor tekstu, mogący pełnić funkcję notatnika czy listy zakupowej. Za najlepszy program na Apple TV uznano medium społecznościowe Twitter, zaś miano najlepszego programu dla zegarka Apple Watch zyskała aplikacja MySwimPro – Personal Swim Trainer.
Oprócz wyżej wspominanego Pokemon Go!, warto zwrócić uwagę na kilka wyróżnionych aplikacji, o których pisaliśmy na łamach naszego bloga. A są to m.in. program do nakładania filtrów na zdjęcia MSQRD, a także współczesna reinterpretacja PinBalla – PinOut.

Najlepsze aplikacje 2016 – widoczna pewna zmiana trendów

Choć w podsumowaniu Apple wzięło pod uwagę jedynie programy wydane w 2016 roku, jedna z kategorii przedstawia również ranking najpopularniejszych aplikacji wszechczasów w bieżącym roku. Wprawdzie do wygrywania w tej kategorii przyzwyczaiły nas Facebook oraz Messenger, w tym roku stało się inaczej. Na pozycję lidera wskoczyłSnapchat, spychając Messengera na drugie miejsce i Facebooka na czwarte. Między dwa produkty od Marka Zuckerberga zdążyła jeszcze wepchnąć się gra Pokemon Go! – czyżby następowała zmiana trendów? Młodzi odsuwają się od Facebooka? O tym przekonamy się w rankingu za rok 2017!
spolecznosciowe-app-store-2016

Poniżej pełna lista wyróżnionych:

Aplikacja roku na iPhone’a: Prisma
Gra roku na iPhone’a: Clash Royale
Aplikacja roku na iPada: Sketchbook Motion
Gra roku na iPada: Severed
Aplikacja roku na komputer Mac: Bear
Gra roku na komputer Mac: Life is Strange
Aplikacja roku na Apple Watch: MySwimPro – Personal Swim Trainer
Gra roku na Apple Watch: Field Day
Aplikacja roku na Apple TV: Twitter
Gra roku na Apple TV: Riptide GP: Renegade

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button