Opóźnienie AirPods poważniejsze niż mogło się wydawać

Opóźnienie AirPods poważniejsze niż mogło się wydawać

D o końca roku pozostały niecałe trzy tygodnie, zaś do Bożego Narodzenia nieco ponad tydzień. To miał być – razem z iPhonem 7 – hit tegorocznej Gwiazdki. Słuchawki AirPods, bo o nich mowa, miały być zaprezentowane i gotowe do sprzedaży już w październiku. Drugi termin (określony po tym, gdy Apple poinformowało o potrzebie „little more time”) również minął. Sprawdzamy, co się stało z flagowymi słuchawkami bezprzewodowymi od Apple.Jak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez Wall Street Journal, opóźnienie we wprowadzeniu do sprzedaży słuchawek AirPods spowodowane jest walką z technologią. Słuchawki bowiem wymagają dwóch aktywnych bezprzewodowych połączeń, aby scalić dźwięk w jeden symultaniczny strumień.
Osoba zaangażowana w produkcję i rozwój słuchawek bezprzewodowych wspomina, że głównym przeciwnikiem wprowadzenia produktu na rynek może być… Apple. W standardowych słuchawkach bezprzewodowych, sygnał wysyłany ze smartfona dociera jedynie do jednej ze słuchawek. Ta z kolei następnie przetwarza impuls i przesyła go do drugiej.

Apple AirPods AppleFix serwis pogwarancyjny Wrocław

Wysyłanie sygnału do każdej ze słuchawek jest niezbędne

…pamiętajmy bowiem, że AirPods są dwoma niezależnymi od siebie elementami. Brak połączenia kablowego naraża je na skrajne sytuacje – od uszkodzenia jednej z nich do całkowitego zgubienia. Koncern z Cupertino musi zatem wziąć pod uwagę fakt, że AirPods powinny być odporne na rozdzielenie. Apple powinno było zatem zaprojektować słuchawki w taki sposób, aby każda z nich niezależnie od siebie otrzymywała sygnał z iPhone’a, komputera Mac czy innych iUrządzeń. Rozmówca WSJ podkreśla również, że Apple pracuje obecnie nad rozwiązaniem sytuacji, w której jedna ze słuchawek zostaje zgubiona lub pada z powodu nienaładowanej baterii.

AirPods – pierwsza taka wpadka Apple w historii

Ze względu na to, że AirPods dopiero wchodzą na rynek, sytuacja związana z ciągłym przesuwaniem premiery wydaje się być bezprecedensowa. Opóźnienie spycha marzenia o bezprzewodowych słuchawkach na kolejne miesiące – zakładany w listopadzie pesymistyczny scenariusz o gotowości do wysyłki w styczniu brzmi dziś jak pobożne życzenie.
Zdenerwowanie wśród potencjalnych kupujących wzmaga dodatkowo fakt, że Apple zaryzykowało, pozbywając się z iPhone’a 7 złącza mini-jack. W codziennym użytkowaniu przeszkadzać może fakt, iż słuchanie muzyki wyklucza jednoczesne ładowanie i vice versa. W obliczu tej sytuacji, zbawiennymi miały być słuchawki AirPods, niewykorzystujące ani odrobiny złącza Lightning. Jednak brak AirPods na sklepowych półkach w październiku, podczas Czarnego Piątku oraz przed świętami Bożego Narodzenia sprawia, że inny produkt ma szansę zaprezentować się z najlepszej strony. Mowa oczywiście o przejściówce Belkin Lightning Audio + Charge Rockstar. Jej niewątpliwym plusem może być zdecydowanie fakt, że jest. W odróżnieniu od Apple AirPods oraz ich pochodnych – bazujących na czipie W1 BeatsX Bluetooth, Beats Solo3 Wireless oraz Powerbeats3 Wireless.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button