Słuchawki AirPods w końcu dostępne!

Słuchawki AirPods w końcu dostępne!

S zok, niedowierzanie, płacz i zgrzytanie zębów – pomimo informacji The Wall Street Journal, Apple w końcu wprowadziło do sprzedaży słuchawki AirPods. Produkt dostępny jest już teraz za pośrednictwem sklepu internetowego Apple – na święta już jednak nie dojdzie…Wszystko wskazywało na to, że słuchawki Airpods wejdą na rynek na początku 2017 roku. Problem dotyczący synchronizacji odtwarzania dźwięku między jedną a drugą słuchawką obsuwał termin stopniowo. I tak premiera pod koniec października, w międzyczasie zwana premierą w listopadzie, ostatecznie stała się premierą w połowie grudnia. Ostatecznie Apple się jednak wyrobiło jeszcze w okresie świątecznym…

Słuchawki AirPods faktycznie dopracowane, czy może Apple gra na czas?

Jednak sam fakt, że słuchawki AirPods wprowadzono na rynek tak nagle, może budzić wątpliwości. Wszak, gdyby prace były już na ukończeniu, producent zapewne przygotowałby się do oficjalnego potwierdzenia rozpoczęcia sprzedaży, jak ma to miejsce w sytuacji prezentacji ważnego produktu. Niczego takiego jednak nie było, jakby w Cupertino podjęto nagłą decyzję o wprowadzeniu niegotowego produktu. Może za tym kryć się pewna kalkulacja – być może znacznie bardziej opłacalnym ruchem będzie wprowadzenie słuchawek na rynek i ich późniejsza wymiana na „dopracowaną partię”. Porażką, z punktu widzenia marketingu, byłaby nieobecność AirPods na sklepowych półkach. Dlatego też być może 799 zł wydane na słuchawki AirPods były błędną inwestycją. O tym, czy produkt został dopracowany, dowiemy się bowiem dopiero z recenzji pierwszych użytkowników.

Apple pozwoli na dokupienie zgubionej słuchawki AirPods

Okres od października do połowy grudnia z pewnością pozwolił Apple również na przemyślenie strategii dotyczącej zdekompletowanych słuchawek AirPods. Już podczas ich prezentacji we wrześniu, wielu użytkowników obawiało się zgubienia jednego z modułów. Wątpliwości dotyczą również żywotności akumulatorów.
Apple postanowiło więc wprowadzić na rynek usługę dokompletowania swojego zestawu. Koncern pozwoli użytkownikom dokupić pojedynczą słuchawkę lub etui, będące stacją dokującą do słuchawek. Za pojedynczą słuchawkę użytkownicy zapłacą 69 dolarów, zaś wymiana akumulatora został wyceniona na 49 dolarów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że usługa ta na razie dotyczy jedynie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy Apple Polska również zechce sprzedawać poszczególne części słuchawek AirPods.

słuchawki AirPods - cena usług

Niewykluczone jednak, że Apple pozwoli resellerom na rozpowszechnianie tej usługi. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od tego, konsumenci z Polski będą mogli również swobodnie korzystać z tej możliwości w sklepach Apple w Stanach Zjednoczonych oraz – prawdopodobnie – wszystkich salonach Apple Store na świecie. Kwestią czasu jest również pojawienie się słuchawek AirPods w Internecie. Ci, którzy jeszcze przed Bożym Narodzeniem zakupią słuchawki AirPods, nie będą musieli się zatem martwić o ich zgubienie. Ważniejszym problemem może być sprawność podzespołów słuchawek. Pośpiech Apple naprawdę może być znaczący…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button