Pięciocalowy iPhone 7s i pionowy aparat fotograficzny?

Pięciocalowy iPhone 7s i pionowy aparat fotograficzny?

R ok 2017 może być przełomowym rokiem w historii iPhone’a. Najnowszy raport opublikowany na japońskim blogu Macotakara wskazuje bowiem na to, że dziesiątą rocznicę iPhone’a Apple uczci aż trzema modelami iPhone’a. Co ciekawe, wersję pośrednią między 4,7” a pięcioipółcalowym ekranem, ma charakteryzować… pionowy aparat fotograficzny!O tym, że Apple może pracować nad pięciocalowym iPhonem pisaliśmy już jakiś czas temu. Na niespełna 9 miesięcy przed premierą, przez rynek przechodzą przeróżne plotki – mieliśmy już informacje na temat iPhone’a w kolorze „jet white”, dużo też mówiło się o czerwonym iPhonie. Równie absurdalne plotki pojawiały się również rok temu w kontekście iPhone’a 7. I, choć jedne wskazywały na bezprzewodowe ładowanie, inne informowały o zupełnie nierealistycznym usunięciu złącza słuchawkowego 3,5mm i zastąpieniu go wejściem Lightning.

iPhone 7s a pionowy aparat fotograficzny

Dlatego też warto pochylić się nad przeciekiem płynącym prosto od jednego z tajwańskich dostawców. Wskazuje on na to, że pięciocalowy iPhone 7s zostanie wyposażony w podwójną kamerę podobną do tej, która wykorzystywana jest przez wersję Plus iPhone’a 7. Wielką różnicę pełnić będzie jednak wertykalny układ kamery, tak bardzo odległy od horyzontalnego rozwiązania w pięcioipółcalowym iPhonie.

pionowy aparat fotograficzny

Wprawdzie pionowy aparat fotograficzny robi wielką różnicę, jednak jest to prawdopodobnie jedyna nowość w iPhonie 7s 5”. To z kolei oznacza, że pięciocalowy model nie będzie radykalnym posunięciem w strategii Apple, a raczej zwykłym rozszerzeniem oferty.
Zwróćmy jednak ponownie uwagę na to, iż póki co iPhone 7s o przekątnej pięciu cali pozostaje w sferze naszych marzeń. Kwestia zmiany wielkości przekątnych jest sprawą dość drażliwą – pamiętajmy bowiem o tym, że równie poważnie mówiło się jakiś czas temu o iPhonie 8 5,8”!

Tylko czy Apple pozwoli sobie na tak radykalny krok?

Choć wizja iPhone’a 7s 5” wyposażonego w pionowy aparat może wyglądać zachęcająco, naprawdę trudno w nią uwierzyć. Jeżeli Apple postanowi pielęgnować tradycję, we wrześniu 2017 powinniśmy zobaczyć jedynie lekko odświeżone modele 7s. To z kolei oznacza, że koncern z Cupertino może postawić jedynie na delikatne nowości dotyczące podzespołów. Wygląd zewnętrzny powinien z kolei pozostać bez zmian.
Jednak w opozycji do powtarzającego się co dwa lata trendu modeli „s” stoi fakt, że rok 2017 będzie rokiem specjalnym. Okrągła rocznica to idealny moment na radykalne zmiany… i, gdyby nie fakt, że logika wskazuje na iPhone’a 8 dopiero w 2018 roku, nie mielibyśmy wątpliwości co do tego, że czeka nas rewolucja. Wielkie zmiany w dizajnie mogą zatem nastąpić już teraz, choć nie powinny one być firmowane logiem „7s”. Znacznie bardziej prawdopodobne jest wyjątkowe porzucenie tej kolejności i skupienie na świętowaniu rocznicy. A w takiej sytuacji, iPhone 8 Plus ze szklanym tylnym panelem, wyświetlaczem OLED oraz bezprzewodowym ładowaniem byłby idealnym wyjściem. Jednak póki co, plany Apple na 2017 rok są zupełnie nieznane. Ruchy Apple mogą być zupełnie nieprzewidywalne, a wszystkie nasze doniesienia ograniczają się jedynie do spekulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button