Koronka Digital Crown w iPhone?

digital crown w iPhone

K oronka Digital Crown jest jednym z najważniejszych wyróżników zegarka Apple Watch. Umożliwia sprawne poruszanie się po ekranie powierzchni kilku centymetrów kwadratowych, dzięki czemu zyskała miano niezastąpionej. Co więcej, plotki na temat wprowadzenia tego typu rozwiązania przewijają się przez świat Apple co kilka miesięcy – ostatnio przymierzano się do implementacji koronki do iPada. Okazuje się, że w każdym doniesieniu tkwi ziarno prawdy. Jak mogłaby się sprawdzić koronka Digital Crown w iPhone?Po raz kolejny źródłem doniesień jest pismo zgłoszone do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Tym razem zamieszanie dotyczy koronki Digital Crown w iPhone, która mogłaby pojawić się już w tegorocznym iPhone 8.


Zastosowania dla Digital Crown w iPhone kwestią wyobraźni

Pomysły na różne zastosowania koronki Digital Crown mnożą się, jeśli zastanowić się nad jej możliwościami. Digital Crown w iPhone mogłaby m.in. służyć do regulacji głośności, włączania i wyłączania ekranu, robienia zdjęć albo zmiany rozmiaru tekstu. Co więcej, koronka byłaby w stanie również dostosować iPhone’a do wizji smartfona 3D. Za jej pomocą moglibyśmy obracać trójwymiarowe modele pokazanych na wyświetlaczu (ma to sens w połączeniu z doniesieniami dotyczącymi możliwości mapowania obiektów 3D przez kamery przyszłorocznych iPhone’ów).

Po co koronka Digital Crown w iPhone?

Apple w podsumowaniu swojego patentu pisze, iż „Niektóre urządzenia mogą być wyposażone w wejścia mechaniczne, jak przyciski i/lub przełączniki. Wyjścia te mogą kontrolować moc (np. włącz/wyłącz) albo poziom głośności. Korzystnym dla użytkowników może być jednak zapewnienie dotykowej lub haptycznej interakcji, dzięki czemu użytkownik jeszcze silniej poczuje współpracę z urządzeniem.
Wprawdzie projekt w głównej mierze odnosi się do iPada, jednak autorzy zaznaczają zastosowanie go w pozostałych iSprzętach. Jak podkreślają projektanci Apple, implementacja opisywanego projektu mogłaby umożliwić pozbycie się ramek z przedniej części smartfonów i tabletów. W takiej sytuacji ekran dotykowy pokrywałby powierzchnię całej przedniej płyty.

Koronka Digital Crown w iPhone?

Koronka Digital Crown w iPhone?

iPhone 8 bez przycisku Home?

To z kolei mogłoby pozwolić na rozwinięcie kolejnego pomysłu, który prowadzi do całkowitej likwidacji przycisku Home. Projektanci z Doliny Krzemowej już od długiego czasu przygotowują koncepty iPhone’a bez kultowego przycisku – i tym razem ich wizje mogą się urzeczywistnić. Dwie główne funkcje „Początku” mogłyby bowiem zostać rozbite między inne komponenty. I tak, skanowanie linii papilarnych odbywałoby się za pomocą integracji Touch ID z wyświetlaczem, zaś wychodzenie z otwartych aplikacji umożliwiałaby właśnie koronka Digital Crown.
Dodatkowo byłaby odpowiedzialna za powiadomienia haptyczne oraz znacznie większą integrację z użytkownikiem. Czy w takim razie Apple zdecyduje się na rozwinięcie swojego pomysłu? Mimo wszystko, wiele wskazuje na to, że nie. Ale całkowitą pewność zyskamy dopiero we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button