Apple Watch 3 z lepszą baterią we wrześniu 2017

Apple Watch 3 z lepszą baterią we wrześniu 2017

J ak wynika z najnowszego raportu chińskiego Economic Daily News, Apple Watch Series 3 zostanie wprowadzony na rynek na jesieni 2017. Nowa generacja smart zegarka skupi się na poprawie żywotności baterii oraz ulepszeniu ogólnego działania. Co więcej, Apple Watch 3 również zostanie wyprodukowany przez tajwańską firmę Quanta, odpowiedzialną za produkcję poprzednich generacji Apple Watch.

apple watch 3

Apple Watch 3 – czego możemy się spodziewać?

Jak wynika z raportu opublikowanego w chińskiej prasie, plany firmy Quanta skupiają się przede wszystkim na ulepszeniu żywotności baterii. Jest to głównym zadaniem tajwańskiego producenta, a to – w połączeniu z ulepszeniem ogólnego działania – wskazuje na brak większych zmian w wyglądzie urządzenia. Pytani o komentarz przedstawiciele fabryki odmawiają jednak komentarza na temat doniesień.
Raport wskazuje na to, że Apple może zaprezentować Apple Watch 3 podczas wrześniowej konferencji, na której poznamy iPhone’a 8. Prawdopodobnie kolejna generacja Apple Watch zachowa wygląd swoich poprzedników, ewentualna zmiana dotyczyć może co najwyżej grubości koperty. Kalifornijskie producent skupi się jednak przede wszystkim na ulepszeniu podzespołów – to jednak nie jest zaskoczeniem.

Festiwal spekulacji trwa w najlepsze

Informacje na temat braku zmian w wyglądzie stoją jednak w opozycji do licznych plotek, które w ostatnim czasie pojawiały się w sieci. Wskazywano wcześniej m.in. na to, że Apple Watch 3 charakteryzować się będzie zupełnie innym designem, różnym od tego znanego z Series 1 i 2. Wiele mówiło się również na temat specjalnych czujników, których Apple nie mogło umieścić w poprzednich generacjach. Sensory pozwoliłyby dokładniej rejestrować różne aspekty aktywności życiowej użytkowników oraz rozpoznawać użytkownika po takich danych jak rytm zatokowy czy specyficzny rytm bicia serca.
Jeszcze inne plotki wskazywały z kolei na plany dołączenia danych sieci komórkowej do zegarka. Te jednak uzależnione są od efektywności pracy baterii, dlatego też Apple nie mogło z nich skorzystać przy okazji Apple Watch Series 2. I na sam koniec, doniesienia na temat ekranu. Niektóre źródła sugerują bowiem, że Apple Watch 3 otrzyma ekran micro-LED charakteryzujący się mniejszą grubością, szerszą gamą kolorów i większą jasnością.

Liczne patenty Apple bez wpływu na Apple Watch 3

Większość z opisywanych pomysłów zapewne nie znajdzie zastosowania zegarku Apple Watch 3, tym niemniej Apple bierze pod uwagę różne opcje. Stąd biorą się m.in. liczne patenty zgłoszone do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Jednak to, czy koncern z Cupertino patentuje swoje pomysły na poważnie, czy też tylko podsyca domysły, pozostanie niewiadomą. Co najmniej do września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button