AirMessage – iMessage na Androida

iMessage Android

iMessage to aplikacja niezmiennie kojarząca się tylko z telefonami Apple. Spośród kilku prób stworzenia androidowej wersji iMessage wartą uwagi aplikacją jest AirMessage. Pozwala ona zarówno na prowadzenie konwersacji tekstowych jak i rozmów grupowych. Żebyś mógł z niej skorzystać, niezbędny jest także komputer Mac służący za serwer.

Wymagania

Aby poprawnie uruchomić AirMessage, będziesz potrzebować:

– smartfon lub tablet z systemem Android 6.0 Marshmallow lub nowszym;
– komputer Mac z systemem MacOS X 10.10 Yosemite lub nowszym*.

* Dzięki aktualizacji systemu MacOS X 10.10 Yosemite do nowszej wersji możesz uzyskać nowe funkcje AirMessage. Na przykład tylko komputery z systemem MacOS 10.12 Sierra lub nowszym będą otrzymywać wiadomości tapback.

Instalowanie serwera

Serwer w postaci komputera Mac służyć będzie do komunikacji między aplikacją AirMessage a usługą Apple iMessage, Jeśli chcesz, by synchronizacja między Mac a smartfonem z Androidem była zawsze dostępna, serwer powinien być zawsze włączony.

Serwer AirMessage dla systemu MacOS

Aby rozpocząć, pobierz serwer na komputer Mac i umieść go w folderze Aplikacje.

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz poniższą wiadomość powitalną:

iMessage na Androida

Otwórz okno Preferencji i kliknij Edytuj hasła a następnie zastąp domyślne hasło własnym. Pamiętaj, że twoje wiadomości są tak bezpieczne, jak stopień skomplikowania hasła. Zamknij okno, by zapisać zmiany.

Włączanie dostępu do wiadomości

Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania zostaniesz poproszony o pozwolenie na dostęp dla aplikacji AirMessage, żeby za jej pośrednictwem możliwe było wysyłanie wiadomości.

Jeśli wcześniej odrzuciłeś to uprawnienie, możesz włączyć je później w sekcji Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność> Dostępność.

W przypadku posiadania wersji systemu MacOS Mojave 10.14 lub nowszej, zostaniesz poproszony o pozwolenie AirMessage na odczyt twoich wiadomości. W obszarze Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność> Pełny dostęp do dysku dodaj AirMessage. AirMessage nie odczytuje żadnych danych innych niż dane wiadomości.

iMessage dla Androida

Dostosowywanie ustawień uśpienia

Aby możliwe było nieprzerwane połączenie między aplikacją na smartfonie i komputerze, AirMessage musi być bez przerwy włączona. Z tego powodu koniecznie wyłącz ustawienia uśpienia na Macu. Przejdź do Preferencje systemowe> Oszczędzanie energii, aby wyłączyć usypianie komputera.

AirMessage - iMessage na Androida

Jeśli uruchamiasz AirMessage na laptopie, system MacOS wstrzyma wszystkie działające programy w momencie zamknięcia pokrywy niezależnie od ustawień oszczędzania energii. Żeby zapobiec wyłączaniu się AirMessage w takim przypadku skorzystaj z programów takich jak InsomniaX, Amfetamina lub Caffeinate, które utrzymają działanie aplikacji.

Konfigurowanie połączenia

Aby aplikacja AirMessage działała prawidłowo, będzie potrzebna konfiguracja kilku funkcji połączenia.

Przekierowanie portów to procedura umożliwiająca urządzeniom spoza sieci łączenie się z urządzeniami w sieci. Umożliwia to smartfonowi połączenie z komputerem znajdującym się w domu, bez względu na to gdzie jesteś.

Będziesz potrzebował usługi DNS, która zapobiega skutkom zmiany adresów IP umożliwiając tym samym prawidłowe działanie aplikacji. Usługa dynamicznego DNS śledzi zmiany w adresie IP i aktualizuje urządzenia zależne, upewniając się, że zawsze mogą nawiązać połączenie.

Wyszukiwanie adresu IP

Lokalny adres IP komputera jest wymagany do przekierowania portów. Aby go znaleźć, przejdź do Preferencje systemowe> Sieć i wybierz swoją sieć z pola wyboru znajdującego się z lewej strony okna aplikacji. Twój adres IP znajduje się z prawej strony. Zapisz go, ponieważ będziesz go potrzebować w następnym kroku.

AirMessage – iMessage na Androida

Konfigurowanie przekierowania portów

Sposób skonfigurowania przekierowania portów zależy w dużym stopniu od modelu routera. Możesz zapoznać się z instrukcją obsługi routera lub sprawdzić szczegóły w Internecie. Standardowa konfiguracja powinna wyglądać mniej więcej tak jak poniżej.

  1. Połącz się z domyślnym adresem bramy sieciowej. Znaleźć ją możesz w następujący sposób:

Wi-Fi: Preferencje systemowe> Sieć (wybrane Wi-Fi)> Zaawansowane> TCP / IP> Router
Ethernet: Preferencje systemowe> Sieć (wybrano Ethernet)> Router

  1. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i zaloguj się do interfejsu routera.
  2.  Przejdź do ustawień przekierowania portów (mogą być ukryte w ustawieniach zaawansowanych).
  3. Utwórz nowy wpis przekierowania portów za pomocą:

– lokalnego adresu IP twojego komputera (tego, który wcześniej zapisałeś);
– portu serwera, który domyślnie wynosi 1359 (jeśli wymagany jest zakres, wprowadź tę samą wartość, co zakres początkowy i końcowy);
– wpisz TCP.

Pamiętaj, aby zapisać i zastosować zmiany. PortCheckTool.com i CanYouSeeMe.org mogą być używane do sprawdzenia, czy przekierowanie portów zakończyło się powodzeniem.

Wiele ustawień sieciowych zmienia lokalny adres IP komputera od czasu do czasu, co spowoduje przerwanie przekazywania portów. Może być konieczne przypisanie komputerowi statycznego adresu IP, aby temu zapobiec.

Obsługa zmian adresów IP

Po zmianie adresu IP aplikacja AirMessage utraci połączenie, ponieważ nie będzie już mogła połączyć się z serwerem. Zainstaluj i skonfiguruj jeden z programów do obsługi DNS, który śledzi zmiany adresów IP umożliwiając stabilne działanie aplikacji.

Warte polecenia są programy Dynu Systems, No-IP i DuckDNS. Konkretne instrukcje będą się różnić w zależności od wybranego programy, ale w ogólnych zarysach konfiguracja wygląda tak jak w instrukcji poniżej.

Najpierw zarejestruj konto i wybierz nazwę hosta. Ta nazwa hosta będzie używana do łączenia się z serwerem.

AirMessage – iMessage na Androida

Następnie pobierz, zainstaluj i uruchom klienta aktualizacji. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu wcześniej zarejestrowanego konta. Następnie aplikacja powinna rozpocząć aktualizację usługi za pomocą publicznego adresu IP.

Konfigurowanie aplikacji na smartfon

Kolejnym krokiem jest konfiguracja aplikacji AirMessage na Androida.

Po włączeniu aplikacji podaj adres i hasło serwera. Adres serwera powinien być wybraną przez Ciebie nazwą hosta dynamicznego DNS, a hasło musi być zgodne z hasłem wybranym na komputerze. Po połączeniu zostaniesz poproszony o zsynchronizowanie wiadomości. Spowoduje to skopiowanie ostatnich wiadomości z komputera do telefonu.

Aplikacja iMessage na Androida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button