Czyszczenie plików WhattsApp na iPhone

Choć z biegiem lat i rozwojem technologii nasze smartfony mogą pomieścić coraz więcej danych, to ilości pamięci nigdy za wiele. Wraz z coraz lepszymi aparatami nasze zdjęcia ważą coraz więcej. Coraz to bardziej rozbudowane gry i aplikacje także potrzebują coraz więcej miejsca. Spośród wielu sposobów na zwolnienie pamięci najczęściej słyszałeś zapewne o usuwaniu niepotrzebnych zdjęć i rzadko używanych aplikacji. W tym poradniku pokażę jeszcze inny trik, dzięki któremu Twój iPhone zyska dodatkowe megabajty. Oto 5 kroków zmniejszających ilość zajmowanego miejsca przez aplikację WhattsApp.

1. Sprawdź ile pamięci zajmuje WhattsApp w pamięci iPhone

Ilość miejsca zajmowanego przez WhattsApp zależy przede wszystkim od tego, czy w ustawieniach aplikacji włączona jest funkcja automatycznego pobierania zdjęć i filmów. To właśnie pliki foto i wideo są największymi pożeraczami pamięci urządzenia. By ile miejsca w smartfonie zajmuje aplikacja wejdź kolejno w Ustawienia > Ogólne > iPhone (pamięć):

Czyszczenie WhattsApp iPhone

2. Sprawdź ustawienia automatycznego pobierania w aplikacji WhattsApp

Jeśli WhattsApp zajmuje dużo miejsca w pamięci smartfonu, przyczyną mogą być ustawienia atomatycznego pobierania plików zdjęć, filmów i dokumentów. Aby to sprawdzić i w razie potrzeby zmienić w WhattsApp wejdź kolejno w Ustawienia > Zużycie danych i pamięci a następnie odznacz rodzaje plików, których nie chcesz ściągać:

Jak sprawdzić zużycie pamięci WhattsApp

3. Sprawdź zużycie pamięci w smartfonie

Jedne rozmowy mogą zawierać wyłącznie wiadomości tekstowe, w rozmowach z innymi może pojawiać się dużo zdjęć czy filmów. Jeśli nie chcesz zabierać sobie możliwości automatycznego pobierania plików we wszystkich prowadzonych konwersacjach, sięgnij do menu zużycia pamięci w smartfonie. W tym celu kliknij kolejno w Ustawienia > Zużycie pamięci:

Gdzie sprawdzić zużycie pamięci iPhone

4. Wybierz najbardziej zasobożerne wiadomości

Następnie wejdź w sekcję Zarządzaj. Przejrzyj rozmowy, które zajmują największą ilość pamięci. Domyślnie zaznaczone są wszystkie rodzaje plików czyli zdjęcia, GIF-y, filmy, wiadomości głosowe, dokumenty i naklejki.

Nie ma potrzeby zaznaczania wiadomości tekstowych, ponieważ nie zajmują one miejsca.

Czyszczenie pamięci WhattsApp

5. Wyczyść pamięć w iPhone z niepotrzebnych plików

Następnym krokiem jest zaznaczenie niepotrzebnych plików z danej konwersacji i kliknięcie przycisku Wyczyść. Wyświetlony zostanie komunikat z pytaniem czy na pewno chcesz usunąć wiadomości w ilości wolnego miejsca. Naciskamy Wyczyść, aby zwolnić miejsce na iPhone.

Jak usuwać rozmowy WhattsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button