5 sposobów na aplikację Facebook w iPhonie – dzięki nim korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze!

   
  5 sposobów na aplikację Facebook w iPhonie – dzięki nim korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze!

  M iliony użytkowników każdego dnia sprawiają, że Facebook jest jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Z pewnością przyczyniła się do tego możliwość sprawnego komunikowania się przy pomocy Messengera, a także sama formuła Facebooka – platformy otwartej dla wszystkich. W odróżnieniu od Instagrama czy Snapchata, Facebook nie eksponuje aż tak prywatności, rozbijając aktywność na profile użytkowników. Docenia działanie w społeczności. A my dzięki temu doceniamy Facebooka.Jednak bycie największą aplikacją społecznościową niesie za sobą pewne konsekwencje – mowa tu przede wszystkim o trudnościach z dogodzeniem użytkownikom. Męki związane z kolejnymi powiadomieniami od Candy Crush Saga, automatycznie odtwarzane filmy zżerające nasz Internet LTE czy chaos mieszający ciekawe wiadomości ze świata z mniej interesującymi wpisami nieznajomych… Na szczęście nie jesteśmy skazani na te mankamenty Facebooka. Prezentujemy dziś 5 ważnych porad związanych z ustawieniami Facebooka – dzięki nim korzystanie z niebieskiego portalu stanie się jeszcze wygodniejsze!

  Wyłącz automatyczne odtwarzanie filmów

  Spędzasz czas oglądając filmy typu viral na Facebooku? Świetnie. Miej jednak świadomość, że takie nagrania mogą zużywać całkiem spore ilości Internetu – jeżeli Twój pakiet danych podlega jakimkolwiek limitom, to tego typu nagrania właśnie drenują Twój portfel. Co więcej, nie musisz nawet odtwarzać żadnego filmu. Wystarczy, że w czasie scrollowania natrafisz na nagranie, a Facebook odtworzy je automatycznie.
  • Otwórz aplikację Facebook i kliknij przycisk „Więcej” (w prawym dolnym rogu). Następnie przejdź do „Ustawień”.
  • W otwartej liście rozwijanej wybierz opcję „Ustawienia konta”, po czym wybierz kategorię „Filmy i zdjęcia”.
  • W sekcji „Ustawienia wideo” kliknij w strzałkę przy opcji „Automatyczne odtwarzanie”, a następnie wybierz odpowiednią opcję (polecamy wybór pomiędzy „Tylko przy użyciu sieci Wi-Fi” a „Nigdy nie odtwarzaj filmów automatycznie”).

  1

  Logowanie przy użyciu kodu PIN

  Bardzo wiele mówi się o tym, by wylogowywać się ze swoich kont społecznościowych przy każdym zakończeniu wizyty na portalu. Względy bezpieczeństwa przegrywają jednak ze względami praktycznymi – komu chciałoby się wpisywać hasło do portalu przy każdej wizycie? Facebook stara się zwalczyć te trudności, dzięki czemu pozwolił na… logowanie się do swojego konta przy użyciu czterocyfrowego kodu PIN. Warto przy tym pamiętać, że numer 0682 znajdujący się z tyłu każdego iPhone’a to nie jest dobry pomysł. Tak samo zresztą warto zrezygnować z logowania do Facebooka kodem PIN do karty SIM albo odblokowującym telefon.
  Aby włączyć logowanie przy pomocy kodu PIN, wejdź w zakładkę „Więcej” i wyloguj się (opcja ta pojawia się na samym dole).
  Na otwartym ekranie z Twoim zdjęciem profilowym na środku, kliknij koło zębate znajdujące się poniżej. Wybierz opcję „Dodaj kod dostępu” i wpisz odpowiednią kombinację. Następnie wróć do ekranu głównego i kliknij w swoje zdjęcie profilowe. Aplikacja po raz ostatni poprosi Cię o wpisanie swojego hasła do Facebooka (nie kodu PIN). Gotowe!2.12.22.32.4

  Zapisz posty i linki

  Czasami zdarza się taka sytuacja, że podczas scrollowania natrafiasz na ciekawego posta – śmieszny obrazek, interesującą dyskusję w komentarzach czy istotny artykuł. Dzięki możliwości zapisywania linków wewnątrz aplikacji, już nigdy więcej nie stracisz go z zasięgu wzroku. Po prostu kliknij szarą strzałkę w dół znajdującą się w prawym górnym rogu każdego posta i wybierz opcję „Zapisz post”. Zapamiętane wpisy obejrzysz wchodząc w menu „Więcej” w sekcji „Zapisane”.3.13.2

  Blokuj zaproszenia i powiadomienia od aplikacji

  Kiedykolwiek zdarzyło Ci się otrzymać powiadomienie na Facebooku, którego treścią było… zaproszenie do zagrania w Farmville? Irytujące, nieprawdaż? Na szczęście można z tym walczyć!
  • Wejdź do “Ustawień” I wybierz zakładkę “Powiadomienia”.
  • Wybierz zakładkę “Powiadomienia z aplikacji”
  • Facebook pokaże wszystkie aktywne aplikacje w formie listy – jeżeli chcesz zaprzestać otrzymywać powiadomienia od jakiejkolwiek z nich, po prostu odznacz ją.4.14.2A jeżeli Twój znajomy stanowczo przesadza z wysyłaniem zaproszeń do zagrania w grę:
  • Ponownie wejdź w “Ustawienia”, a następnie wybierz “Aplikacje”.
  • Kliknij w pole „Platforma”.
  • Zmień opcję „Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zaproszeniach do gier i aplikacjach?” na “Nie”.4.34.44.5

  Zadbaj o prywatność swojego konta

  W ostatnich miesiącach Facebook kładzie coraz większy nacisk na domyślną prywatność. Jednak wielu z nas bardzo często ma to w poważaniu, praktycznie wpuszczając nieznajomych do swojego życia. Jeżeli chcesz zachować resztki prywatności (cóż, dzielenie się każdym szczegółem swojego życia na tablicy nie pozwala na wiele więcej), przejdź do Ustawień i wybierz kategorię „Prywatność”. Z otrzymanych wielu ustawień przeczytaj każde po kolei i sprawdź, czy na pewno cała Twoja aktywność jest widoczna tylko i wyłącznie dla znajomych. Choć z drugiej strony warto też zweryfikować listę swoich przyjaciół – czy na pewno znasz ich wszystkich?5.15.2

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button