A pple Watch – zarówno Series 1, jak i Series 2 – nie służy tylko do odbierania telefonów, wysyłania emotikonów czy płacenia w krajach za Oceanem. Nie jest tylko i wyłącznie zastępstwem telefonu, a już na pewno nie jest po prostu zegarkiem. Ma jeszcze parę innych, bardzo przydatnych funkcji, które omawiamy poniżej.
1. Przydatne i niemal niezauważalne, delikatne wibracje, które wspomagają nawigację GPS w Apple Watchu.
W Apple Watchu mamy możliwość wybrania nawigacji poprzez wibracje. Potrzebne są do tego jedynie mapy, które posiada urządzenie i określenie sposobu dotarcia na miejsce, a zegarek sam zaprowadzi nas prosto do celu. Musimy tylko pójść przed siebie i czekać na delikatne wibracje, inne dla skrętu w lewo, a inne dla skrętu w prawo. To właśnie ta różnorodność sprawia, że pomylić się jest rzeczą naprawdę trudną.
W podobny sposób działa aplikacja zewnętrzna City Map, która ma nam ułatwić podróż komunikacją miejską. Najpierw wybiera nam najbardziej dogodne i opłacalne dla nas połączenie, a potem wibracją daje znać, kiedy mamy wysiąść.
2. Lokalizacja iPhone’a, gdy ten zniknie z pola widzenia, a nam nie chce się go szukać
Zegarek przydaje się też, gdy gdzieś zakopany w fotelu, stertach papieru na biurku czy w innym pokoju iPhone zniknie nam z oczu. Zegarek łączy się ze smartfonem i sprawia, że wydaje on krótki, ale głośny sygnał, który powinniśmy usłyszeć, o ile nie jesteśmy całkowicie głusi. To pomoże zgubę zlokalizować, o ile włączony jest Bluetooth.
3. Walkie-Talkie, czyli sprawniejsza komunikacja
Wartą szczególnej uwagi funkcją smart zegarka od Apple jest walkie-talkie. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, pozwala ono na sprawniejszą komunikację ze znajomymi i rodziną, jeśli tylko są użytkownikami Apple Watch, a nam nie chce się szukać iPhone’a, nawet jeśli i tym – dzięki funkcji lokalizacji– może się zająć Apple Watch.
4. Apple Watch jako pilot do telewizji i zmieniania ścieżek
Apple Watch potrafi również pełnoprawnie obsłużyć Apple TV. Zamiast żmudnego poszukiwania małego pilota do Apple TV, lepiej skorzystać z panelu zegarka, który jednocześnie obsługuje także i iTunes, i Bibliotekę na Macu lub Windowsie.
5. Dodatkowe aplikacje, które sporo nam ułatwią
Spośród kilku tysięcy aplikacji na Apple Watch, część z nich zdecydowanie się wyróżnia. Chociażby Starwood Hotels, która umożliwia nam otworzenie drzwi hotelowych zegarkiem, jeśli nie możemy akurat znaleźć klucza. Albo American Airlines – wyświetla naszą kartę pokładową i wszystkie informacje dotyczące lotu. Z kolei Honeywell pozwala na regulację temperatury w naszym domu, a Lutron na zdalne wyłączenie świateł w pomieszczeniach.
6. Wyciszenie dzwonka poprzez zakrycie zegarka dłonią
Warto wiedzieć, że do wyciszenia połączenia nie potrzebne jest nic oprócz zakrycia ekranu Apple Watcha drugą ręką. O tym, jak włączyć tę opcję, pisaliśmy w jednym z naszych niedawnych wpisów. Proste, szybkie i skuteczne, a przecież o to chodzi w dzisiejszym świecie.
7. Air Play i udostępnianie zdjęć na większym ekranie
Zegarkiem można puścić muzykę prosto z głośników Air Play lub tych podłączonych do telewizora z Apple TV. Za jego pomocą możemy też wyświetlić zdjęcia na większym ekranie, gdyż wszystkie zdjęcia oznaczone jako ulubione w iPhonie, automatycznie załadowują się na Apple Watchu.
8. Zdalne sterowanie kamerą iPhone’a
Ostatnią wyjątkowo przydatną funkcją jest możliwość sterowania ekranem kamery z poziomu zegarka, a zarazem podejrzenia obrazu, który aktualnie widzi kamera – uprości to robienie zdjęć na statywie.