8 funkcji Apple Watch, które zdecydowanie ułatwią Twoje życie!

   
  8 funkcji Apple Watch, które zdecydowanie ułatwią Twoje życie!

  A pple Watch – zarówno Series 1, jak i Series 2 – nie służy tylko do odbierania telefonów, wysyłania emotikonów czy płacenia w krajach za Oceanem. Nie jest tylko i wyłącznie zastępstwem telefonu, a już na pewno nie jest po prostu zegarkiem. Ma jeszcze parę innych, bardzo przydatnych funkcji, które omawiamy poniżej.

  1. Przydatne i niemal niezauważalne, delikatne wibracje, które wspomagają nawigację GPS w Apple Watchu.

  W Apple Watchu mamy możliwość wybrania nawigacji poprzez wibracje. Potrzebne są do tego jedynie mapy, które posiada urządzenie i określenie sposobu dotarcia na miejsce, a zegarek sam zaprowadzi nas prosto do celu. Musimy tylko pójść przed siebie i czekać na delikatne wibracje, inne dla skrętu w lewo, a inne dla skrętu w prawo. To właśnie ta różnorodność sprawia, że pomylić się jest rzeczą naprawdę trudną.
  W podobny sposób działa aplikacja zewnętrzna City Map, która ma nam ułatwić podróż komunikacją miejską. Najpierw wybiera nam najbardziej dogodne i opłacalne dla nas połączenie, a potem wibracją daje znać, kiedy mamy wysiąść.apple watch applefix serwis mapa poradnikapple watch applefix serwis poradnik series 2 iphone 7

  2. Lokalizacja iPhone’a, gdy ten zniknie z pola widzenia, a nam nie chce się go szukać

  Zegarek przydaje się też, gdy gdzieś zakopany w fotelu, stertach papieru na biurku czy w innym pokoju iPhone zniknie nam z oczu. Zegarek łączy się ze smartfonem i sprawia, że wydaje on krótki, ale głośny sygnał, który powinniśmy usłyszeć, o ile nie jesteśmy całkowicie głusi. To pomoże zgubę zlokalizować, o ile włączony jest Bluetooth.

  3. Walkie-Talkie, czyli sprawniejsza komunikacja

  Wartą szczególnej uwagi funkcją smart zegarka od Apple jest walkie-talkie. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, pozwala ono na sprawniejszą komunikację ze znajomymi i rodziną, jeśli tylko są użytkownikami Apple Watch, a nam nie chce się szukać iPhone’a, nawet jeśli i tym – dzięki funkcji lokalizacji– może się zająć Apple Watch.apple watch applefix serwis poradnik walkie talkieapple watch applefix serwis poradnik apple tv

  4. Apple Watch jako pilot do telewizji i zmieniania ścieżek

  Apple Watch potrafi również pełnoprawnie obsłużyć Apple TV. Zamiast żmudnego poszukiwania małego pilota do Apple TV, lepiej skorzystać z panelu zegarka, który jednocześnie obsługuje także i iTunes, i Bibliotekę na Macu lub Windowsie.

  5. Dodatkowe aplikacje, które sporo nam ułatwią

  Spośród kilku tysięcy aplikacji na Apple Watch, część z nich zdecydowanie się wyróżnia. Chociażby Starwood Hotels, która umożliwia nam otworzenie drzwi hotelowych zegarkiem, jeśli nie możemy akurat znaleźć klucza. Albo American Airlines – wyświetla naszą kartę pokładową i wszystkie informacje dotyczące lotu. Z kolei Honeywell pozwala na regulację temperatury w naszym domu, a Lutron na zdalne wyłączenie świateł w pomieszczeniach.apple watch applefix serwis poradnik appstore app store american airlinesapple watch applefix serwis poradnik

  6. Wyciszenie dzwonka poprzez zakrycie zegarka dłonią

  Warto wiedzieć, że do wyciszenia połączenia nie potrzebne jest nic oprócz zakrycia ekranu Apple Watcha drugą ręką. O tym, jak włączyć tę opcję, pisaliśmy w jednym z naszych niedawnych wpisów. Proste, szybkie i skuteczne, a przecież o to chodzi w dzisiejszym świecie.

  7. Air Play i udostępnianie zdjęć na większym ekranie

  Zegarkiem można puścić muzykę prosto z głośników Air Play lub tych podłączonych do telewizora z Apple TV. Za jego pomocą możemy też wyświetlić zdjęcia na większym ekranie, gdyż wszystkie zdjęcia oznaczone jako ulubione w iPhonie, automatycznie załadowują się na Apple Watchu.apple watch applefix serwis poradnik airplay air playapple watch applefix serwis poradnik kamera aparat

  8. Zdalne sterowanie kamerą iPhone’a

  Ostatnią wyjątkowo przydatną funkcją jest możliwość sterowania ekranem kamery z poziomu zegarka, a zarazem podejrzenia obrazu, który aktualnie widzi kamera – uprości to robienie zdjęć na statywie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button