80 ciekawostek na temat Apple na lato (cz. II)

   
  80 ciekawostek na temat Apple na lato (cz. II)

  T o jest druga część 80 ciekawostek o firmie z Doliny Krzemowej na lato. Poprzednią część przeczytasz tutaj.21. W Apple pracuje ponad 35 tysięcy pracowników na całym świecie.
  22. W 1989 roku firma wywiozła około 2 700 szt. niesprzedanych komputerów Lisa na strzeżone wysypisko śmieci w Logan, Utah.

  22

  23. Na oryginalnym logo Apple z 1976 ujrzeć można Izaaka Newtona siedzącego pod jabłonią.
  24. Obecne logo Apple zostało zaprojektowane przez Roba Janoffa.
  25. W 1983 roku Jobs namówił Johna Sculleya z PepsiCo, by został prezesem Apple. Proponując mu posadę, zadał mu pytanie: „Chcesz przez resztę życia sprzedawać słodzoną wodę, czy wolisz iść ze mną i zmieniać świat?”
  26. Pierwszym sloganem Apple było hasło “Byte into an Apple” (gra słowna łącząca słowo „byte” – „bajt” z mottem „bite into an Apple” – „wgryź się w jabłko”)
  27. Apple było pierwszą firmą, która zdecydowała się wprowadzić myszkę oraz touchpad do swoich komputerów.
  28. Po tym, jak w 1985 Apple pozbyło się Steve’a Jobsa, ten założył kolejną firmę zwaną „NeXT”. 11 lat później Apple przejęło NeXT płacąc za nie 402 miliony dolarów.
  29. Cena pojedynczej akcji Apple w 2001 roku wynosiła nieco ponad 14 dolarów. we wrześniu 2012 cena ta osiągnęła 703,99 USD.

  29

  30. Do stycznia 2007 oficjalna nazwa Apple brzmiała „Apple Computer Inc.” – od tego czasu z nazwy zniknęła fraza „Computer”.
  31. Witryna Apple.com jest 37. najczęściej odwiedzaną witryną na świecie i 12. w Stanach Zjednoczonych.
  32. Nieprawdą jest historia, jakoby Apple powstało w garażu. Powstało w sypialni, pod adresem 11161 Crist Drive (Los Altos).
  33. Steve Jobs i Steve Wozniak pracowali razem w czasie wakacji w Hewlett-Packard.
  34. Najdłużej znajdującym się produktem w ofercie Apple był computer Apple IIe. Był dostępny w sprzedaży przez blisko 11 lat!
  35. Zegar przedstawiany na wszystkich iSprzętach z iOS zawsze wskazuje 9:41, zaś na wszystkich Makach ujrzymy 10:50. Czas ten ma być skoordynowany z godziną przedstawienia nowych urządzeń w czasie keynote.
  36. Słynna reklama Macintosha z 1984 została nakręcona przez Ridleya Scotta, brytyjskiego reżysera znanego z takich produkcji jak „Gladiator” czy „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”.

  36

  37. Apple w 1983 stworzyło prosty obrazek nazwany “Dogcow” (Krowopies). Dźwięk wykonywany przez to zwierzę jest połączeniem odgłosów wydawanych przez dwa zmieszane zwierzęta.

  37

  38. Przez długi czas najpopularniejszym kontem na Twitterze parodiującym posunięcia Apple było konto @ceostevejobs. Po śmierci CEO w 2011 konto zostało zawieszone.
  39. Steve Jobs przez długi czas wypłacał sobie roczną pensję w wysokości jednego dolara…
  40. … to jednak nie oznacza, że klepał biedę. Głównym źródłem jego przychodów były udziały w akcjach koncernu. To miało zmobilizować go do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Na dziś to tyle, kolejna dawka ciekawostek już za tydzień!Poniżej pełna lista linków, dzięki którym nie przegapisz ani jednego odcinka (lista uzupełniana będzie stopniowo)!
  80 ciekawostek na temat Apple na lato (cz. I)
  80 ciekawostek na temat Apple na lato (cz. III)
  80 ciekawostek na temat Apple na lato (cz. IV)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button