Zakup używanego iPhone. Jak bezpiecznie kupić? | AppleFix

   
  iPhone błąd odczytu karry SIM

  Z tego wpisu dowiesz się jak bezpiecznie kupić iPhone’a. Poznasz wszystkie niezbędne etapy sprawdzenia telefonu przed zakupem. Przeczytaj artykuł, by skutecznie ochronić się przed działaniami oszustów!

  Jak bezpiecznie kupić iPhone?

  JAK BEZPIECZNIE KUPIĆ IPHONE?

  Naprawa Serwis iPhone

  Rosnąca popularnością sprzętu Apple w Polsce oraz spadające ceny starszych generacji iPhon-ów powodują, że co raz więcej polaków decyduje się na zakup telefonu z drugiej ręki. Wybór takiego źródła zakupu może okazać się bardzo korzystną okazją, jak również bolesną nauczką na całe życie. Niestety w naszej pracy co raz częściej spotykamy się z grupą klientów, którzy padli ofiarą oszustwa wynikającą z braku wiedzy na ten temat sprzętu Apple. Przykre doświadczenia wynikające z obserwacji rynku skłoniły AppleFix do przygotowania poradnika o tym jak: uczynić kupowanie urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka bardziej bezpieczne:

  Aktywna blokada aktywacji – co to za funkcja?

  1Aktywna blokada aktywacji – wraz z aktualizacją systemu iOS 7 wszystkie urządzenia Apple zyskały funkcję zabezpieczenia przed kradzieżą o nazwie Blokada Aktywacji. Jest to skuteczne narzędzie uniemożliwiające  korzystanie z telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch w przypadku jego kradzieży. Wyłączenie blokady w urządzeniu wymaga od użytkownika znajomości  hasła do konta Apple ID (przypisanego do urządzenia). Nie wyłączenia blokady przez poprzedniego właściciela w iPhonie skutkuje:

  • możliwością zdalnego zablokowania telefonu przez poprzedniego właściciela (jeżeli telefon jest włączony),
  • brakiem możliwości jakiegokolwiek korzystania z iPhone w przypadku przywrócenie telefonu do stanu początkowego (podczas uruchamiania telefon zatrzymuje się na ekranie aktywacji).

  Przed zakupem urządzenia bardzo ważne jest wymazanie zawartości i ustawień telefonu – wyłączenie funkcji  Znajdź mój iPhone oraz blokady aktywacji. Sugerowane jest własnoręczne sprawdzenie czy poprzedni właściciel usunął blokadę aktywacji. W celu zapoznania się z dokładną  instrukcją wyłączania blokady zapraszamy do poniższego artykułu.

  Zakup używanego iPhone. Jak bezpiecznie kupić? | AppleFix

  AppleFix_SimLock_iPhone

  Blokada simlock

  2 Blokada simlock – jest zabezpieczeniem, które operator “zakłada na telefon”, żeby użytkownik pozostał wiernym klientem sieci komórkowej. Telefony z blokadą SIM działają wyłącznie z kartą SIM operatora, który założył taką blokadę.  Simlock nie należy do wymagających zabezpieczeń – jego odblokowanie w przeciwieństwie do blokady aktywacji jest możliwe, jednak cena takiej usługi może okazać się równa wartości zakupionego urządzenia. Przed zakupem iPhone należy sprawdzić czy iPhone posiada simlocka poprzez włożenie do niego karty SIM lub skorzystanie z jednej ze stron wyspecjalizowanych w sprawdzaniu czy taka bloakda jest aktywna.

  PORADNIK

  Obowiązkowe informacje dla wszystkich posiadaczy iPhone.
  Nowych i starych.

  AppleFix Wroclaw

  1. OPTYMALIZACJA BATERII

  Masz problem z baterią? Dowiedz się jak zarządzać poborem energii w swoim iPhonie.

  Pełne wsparcie AppleFix Wroclaw

  2. KONFIGURACJA iOS

  Twój iPhone nie działa płynie po aktualizacji? Sprawdź nasz poradnik i przywróć drugie życie dla iPhone.

  Zakup używanego iPhone. Jak bezpiecznie kupić? | AppleFix

  3. TRIKI

  Zobacz sam.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button