Jak poznać, czy Twój iPhone 7 ma wolne czy szybkie LTE?

   
  Jak poznać, czy Twój iPhone 7 ma wolne czy szybkie LTE?

  W ygląda na to, że nie wszystkie iPhone’y 7 i iPhone’y 7 Plus są tak samo wykonane. Niektóre modele mają inne, gorsze modemy LTE niż reszta. Już wcześniej zdarzało się, że Apple zlecało wykonanie elementów do urządzenia różnym producentom, a części różniły się od siebie. Najlepszym tego przykładem mogą być procesory od Samsung i TSMC w przypadku iPhone’a 6S – choć produkty oferowane były pod wspólnym szyldem, różniły się od siebie diametralnie. Także i tym razem mamy do czynienia z tego typu różnicami.

  Skąd się biorą różnice w prędkościach Internetu?

  Główną przyczyną zróżnicowania pracy iPhone 7 jest fakt, że modemy w nich zaimplementowane pochodzą z dwóch źródeł: od Qualcomm oraz od Intel. Produkt Qualcomm obsługuje zarówno CDMA i GSM; modem Intela nie dość, że działa tylko z GSM, to dodatkowo jest trochę wolniejszy, szczególnie, gdy oddalamy się od wieży nadawczej, co wykazały testy Cellular Insights.
  Oto dwa sposoby na to, jak sprawdzić, czy jesteś posiadaczem „wolniejszego” czy „szybszego” iPhone’a 7.

  Sposób 1:

  Żeby się dowiedzieć, który modem posiadasz w swoim urządzeniu, musisz sprawdzić dokładny numer modelu telefonu. Żeby to zrobić, wejdź w Ustawienia —-> Ogólne. Kliknij zakładkę „To urządzenie”, a następnie przewiń na sam dół i wejdź w „Prawne”. Na sam koniec kliknij w „Certyfikaty”. Wówczas na ekranie Twojego iPhone’a ukaże się widok wszystkich certyfikatów, które uzyskało urządzenie.
  Pomiń jednak pięknie wyglądające certyfikaty filipińskie ora koreańskie. Na samej górze ekranu, tuż nad certyfikatem na rynek amerykański, znajdziesz numer modelu. Jeśli Twój model to A1660 lub A1661, to możesz spać spokojnie, masz modem od Qualcomm. Jeśli jednak wyświetla Ci się numer A1778 lub A1774, niestety trafił Ci się ten gorszy model (spokojnie, my również mamy A1778 i jakoś żyjemy). img_0319img_0320img_0321img_0322

  Sposób 2:

  Jeżeli jednak nasza instrukcja wydaje Ci się zbyt męcząca, koniecznie skorzystaj z tego sposobu. Po co się męczyć, skoro to wszystko może zrobić za Ciebie aplikacja? Naszym zdaniem do tego celu najlepszy będzie program Lirum Info Lite w wersji darmowej(jest też i płatna wersja, ale do naszych celów bezpłatna spokojnie wystarczy).
  Krok 1: Otwórz aplikację
  Krok 2:. Kliknij w menu w lewym górnym roku, a gdy się rozwinie, wybierz „To urządzenie”, a następnie „Ogólne”.
  Wyświetlą Ci się różne informacje o telefonie, między innymi, interesujący Cię numer modelu. I tak jak wcześniej, posiadacze z numerami A1660 i A1661 mogą odetchnąć z ulgą, a właściciele numerów A1778 i A1774 zmarszczyć czoło.

  Czy różnice są aż tak znaczące?

  Jednak spokojnie. Różnica w prędkości zauważalna jest tylko wtedy, gdy porównuje się dwa modele w tym samym czasie. Nawet z wolniejszym modemem, Twój iPhone 7 i tak jest jednym z najszybszych – o ile nie najszybszym! – smartfonem na rynku. Pamiętaj też, że jeśli trafił Ci się „gorszy sort”, to niestety nic nie możesz na to poradzić – chyba, że wymienisz telefon na nowy.

  Komentarze i powiązane wpisy

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button