Jak stworzyć swój własny unikalny dzwonek do iPhone’a?

   
  Jak stworzyć swój własny unikalny dzwonek do iPhone’a?

  P ersonalizacja iUrządzenia (a raczej jej brak) jest jednym z najczęściej podawanych argumentów przez przeciwników sprzętów z Cupertino. Nie ulega wątpliwości, że Android w tej materii pozostawia większe pole do popisu swoim użytkownikom, a sztandarowym przykładem może być nawet taka błahostka jak stworzenie własnego dzwonka. Podczas, gdy użytkownicy Androida mogą kilkoma kliknięciami sprawić, by ich ulubiona piosenka rozbrzmiewała na każdy sygnał połączenia, użytkownicy iPhone’ów muszą zakupić dzwonki w iTunes za 99 centów… Przynajmniej tak było do czasu, gdy Apple pozwoliło na kilka prostych trików, dzięki którym można stworzyć własny, unikalny ringtone w niecałe pięć minut!Na wstępie pragniemy przestrzec, że w App Store znajduje się kilka aplikacji zajmujących się tworzeniem dzwonków – ich efekty jednak najczęściej są mizerne, gdyż nie działają one poprawnie, a co więcej, nie mają dostępu do odpowiednich folderów w iPhonie. To wszystko sprawia, że nie da się w nich umieścić stosownych dźwięków. Co więcej, i tak w tym celu potrzebne jest zsynchronizowanie iPhone’a z oprogramowaniem iTunes, aby dzwonki pojawiły się w pamięci telefonu. Dlatego polecamy tworzenie dzwonków na własną rękę, co wbrew pozorom nie jest trudne nawet dla laika!

  Jak stworzyć własny unikalny dzwonek w iTunes 12?

  Do całej operacji wykorzystujemy iTunes 12 (wszystkie kroki są identyczne niezależnie od tego, czy mamy pierwszą wersję „12” czy najnowszą), a dzwonek, który będziemy mogli usłyszeć przy każdym połączeniu przychodzącym, stworzymy za pomocą otrzymanego w zeszłym roku za darmo albumu „Songs of Innocence” od U2 i piosenki „Every Breaking Wave”.

  Co warto wiedzieć na początku:

  • Stwórz wersję AAC pliku, który chcesz, aby służył jako dzwonek
  • Zmień rozszerzenie pliku z .m4a do .m4r – tylko wtedy iTunes rozpozna plik jako dzwonek
  • Plik nie powinien trwać dłużej niż 30 sekund (nasz wprawdzie trwa aż 36 sekund, jednak taka długość naraża nas na niebezpieczeństwo niepowodzenia – podobno limit Apple trwa właśnie pół minuty, jednak w naszym przypadku nie mamy żadnego wymuszonego skrócenia dzwonka. Pytanie tylko, kto po tej drugiej stronie skłonny będzie czekać aż tyle na połączenie?)

  Krok 1 – wybór piosenki

  Włącz program iTunes na swoim PC/Maku (upewnij się, że korzystasz z wersji 12 lub nowszej!) i w bibliotece iTunes wybierz utwór, z którego chcesz zrobić dzwonek. Przejdź do sekcji “Muzyka” – “Moja muzyka”, a po wybraniu utworu kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i stwórz jej kopię.

  Krok 2 – przygotowanie pliku

  Kliknij ponownie prawym przyciskiem na utwór i wejdź w zakładkę „Informacje”.

  Krok 2

  Krok 3 – ustawienie czasu

  Gdy otworzy się kolejne okno, przejdź do zakładki „Opcje” i zaznacz pola „Początek” i „Zatrzymaj”, wpisz w nie odpowiednie wartości liczbowe, które chcesz usłyszeć – pamiętaj, że fragment nie powinien przekraczać 30 sekund. Moment zakończenia utworu możesz ustawić z dokładnością do tysięcznej sekundy, a więc nie musisz się martwić, że usłyszysz dwa dźwięki za dużo.

  Krok 3

  Krok 4 – zapisanie dzwonka

  Jeszcze raz kliknij na utworze prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję “Utwórz wersję dla AAC”. Program dokona konwersji i od tego czasu plik wyświetlać się będzie jako kopia – aby rozróżnić kopię i oryginał, patrz uważnie na czasy trwania poszczególnych plików podane z prawej strony nazwy.
  Przejdź raz jeszcze (w pliku oryginalnym!) do okna otwartego w kroku 3 i odznacz opcje „Początek” i „Zatrzymaj”, inaczej Twój oryginał będzie trwać dokładnie tyle czasu, ile dzwonek!

  Krok 4

  Krok 5 – zmiana rozszerzenia

  Tak jak pisaliśmy na początku, aby iTunes (a później iPhone) rozpoznał plik jako dzwonek, potrzebne jest zapisanie go jako plik .m4r. W tym celu, kliknij na utwór znajdujący się w iTunes prawym przyciskiem myszy i zaznacz opcję „Pokaż w Eksploratorze Windows” na Windows lub „Pokaż w Finderze” na Maku.

  Krok 5.1iTunes przemieści Cię do specjalnego folderu, w którym znajduje się Twój dzwonek w rozszerzeniu .m4a. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz zakładkę „Właściwości” (na samym dole listy). W sekcji „Ogólne” w pasku „Typ pliku” zmień rozszerzenie na .m4r i zapisz.

  Krok 5.2
  Gdy wyskoczy powiadomienie, że plik może stać się niezdatny do użytku, kliknij „Tak” by kontynuować.

  Krok 5.3

  Krok 6 – zapis w iTunes

  W kolejnym kroku przejdź do programu iTunes i wejdź do zakładki „Dźwięki”. Przeciągnij swój plik z „Eksploratora Windows” i upuść w pustym polu „Dźwięków”. Od teraz dzwonek znajduje się zapisany na dysku, więc możesz spokojnie usunąć 30-sekundową kopię z biblioteki „Muzyka”.

  Krok 6

  Krok 7 – synchronizacja i wybór dźwięku

  Podłącz telefon do komputera za pomocą przewodu USB z ładowarki i przeprowadź synchronizację plików w iTunes. W tej chwili dzwonek pojawi się w pamięci telefonu; udaj się do sekcji “Ustawienia” i wybierz “Dźwięki” celem sprawdzenia, czy dzwonek odtwarza się poprawnie. Jeżeli tak, możesz śmiało zaznaczyć swój utwór jako dzwonek, a każde sygnał dzwoniącego telefonu od teraz zamiast być nerwową walką z czasem, zamieni się w przyjemną chwilę z ulubioną piosenką.
  IMG_0871 IMG_0872

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button