Jak zablokować dzwoniącego/piszącego natręta?

   
  Jak zablokować dzwoniącego/piszącego natręta?

  K ażdy z nas choć raz w życiu był w tej sytuacji – w sytuacji największego napięcia i kompletnego braku czasu spokojną ciszę przerywa telefon… A w nim od razu atak ze strony denerwujących teleankieterów lub sprzedawców pragnących wcisnąć już pięćdziesiąty raz komplet sztućców z litego srebra w promocyjnej cenie. Pierwszą logiczną myślą przychodzącą do głowy po otrząśnięciu się z gniewu byłoby pewnie zablokowanie numeru – z tym jednak nie jest tak łatwo, gdyż potrzebny jest kontakt z operatorem telefonii komórkowej. Na szczęście wraz z nastaniem iOS 7 Apple postanowiło wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy mają dość kolejnego w tym tygodniu telefonu od osób, które wciąż nie mogą uwierzyć, że ich przyjaciółka zmieniła numer, a za pomocą prostego patentu możemy w kilka chwil zablokować wszystko: rozmowy telefoniczne, wiadomości i FaceTime!

  Dzięki swej wielowarstwowości, opcja blokowania trzech możliwości kontaktu z nami możliwa jest z poziomu aż czterech aplikacji – Telefonu, FaceTime, Wiadomości oraz Ustawień.

   

  Aby zablokować użytkownika z poziomu Telefonu, po prostu wejdź w aplikację Telefon i przejdź do zakładki Kontakty. Kliknij w odpowiednią pozycję i znajdź opcję „Blokuj tę osobę” na samym dole ekranu. Ewentualnie wejdź do zakładki kontaktu z panelu „Ostatnie” – wtedy jednak potrzebne będzie wejście w pole „i”.

  1

  Jeżeli pragniesz zablokować niemiłą Ci osobę z poziomu Wiadomości, wystarczy wejść w konwersację z danym użytkownikiem i przejść do panelu „Szczegóły” w prawym górnym rogu. Tam następnie kliknij w ikonę „i” znajdującą się obok nazwy kontaktu i zaznacz „Blokuj tę osobę” na samym dole szczegółów kontaktu.

   

  2

  W aplikacji FaceTime w polu wyszukiwania „Podaj nazwę, email lub telefon” znajdź szukany kontakt, lub też kliknij ikonkę „i” znajdującą się obok kontaktu z listy. Także i tutaj zjedź na sam dół i zaznacz opcję „Blokuj tę osobę”. Pamiętaj jednak, że FaceTime rozróżnia kontakty na Wideo i Audio – osoba którą chcesz zablokować może pojawić się w Wideo mimo zablokowania w Audio i vice versa. Należy więc trochę podłubać, jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemności

   

  34.

  Znacznie bardziej korzystnym miejscem do zarządzania listą blokowanych jest aplikacja Ustawienia – niezależnie od tego, czy wejdziesz w zakładkę Telefon, Wiadomości czy FaceTime, znajdź zakładkę „Blokowani” i skorzystaj z opcji „Dodaj nowy…”. Jeżeli chcesz z kolei odblokować użytkownika, po prostu przesuń palcem w polu odpowiedniego kontaktu w lewo i potwierdź odblokowanie.

   

  5

  Powyższe rady pomogą zablokować natrętów z każdego iPhone’a, iPoda Touch oraz iPada z iOS 7 i wyższym (w tych dwóch ostatnich oczywiście z wyłączeniem zarządzania w Telefonie). Pamiętaj jednak, że zablokowanie spowoduje całkowicie odseparowanie Cię od drugiej osoby – nie będzie miała ona żadnej możliwości nawiązania konwersacji. Nie możesz zablokować jedynie wiadomości SMS, i utrzymać możliwości dzwonienia. Mając to w pamięci, blokuj odpowiedzialnie.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button