Luka w zabezpieczeniach iOS 10 daje dostęp do zdjęć i kontaktów na każdym iPhonie i iPadzie!

   
  Luka w zabezpieczeniach iOS 10 daje dostęp do zdjęć i kontaktów na każdym iPhonie i iPadzie!

  Często można odnieść wrażenie, że iPhone’y, mimo upływu lat, dalej nie są dostatecznie dobrze zabezpieczone. Być może kolejne wpadki są efektem zmasowanych ataków mających na celu złamanie zabezpieczeń kolejnych wersji iOS, co jednak nie zmienia faktu, że Apple mogłoby mocniej zaopiekować się systemem operacyjnym. Luka w iOS 10 pozwala na zyskanie dostępu do kontaktów, wiadomości oraz zdjęć. Oczywiście bez odblokowywania urządzenia.

  Luka w zabezpieczeniach iOS 10 – jak zhakować iPhone?

  Jak włamać się do iPhone’a? Nic prostszego – wystarczy Siri oraz VoiceOver. By zhakować iPhone’a, wystarczy znać numer telefonu lub adres dla połączeń FaceTime smartfonu.

  A co, jeśli numer nie jest znany? Nie ma problemu, Siri sama odpowie Ci na to pytanie (spytaj ją „Siri, who am I?”).

  img_1006

  Aby zhakować iPhone’a, wystarczy zadzwonić na numer ofiary lub wykonać połączenie FaceTime. Następnie trzeba odrzucić połączenie z poziomu iPhone’a ofiary i utworzyć Wiadomość zwrotną. Za pomocą Siri aktywować funkcję VoiceOver i dwukrotnie stuknąć w górny pasek na ekranie Wiadomość zwrotna (tam, gdzie wyświetla się imię i nazwisko odbiorcy).

  Następnie należy kliknąć dwukrotnie i przytrzymać palec na pasku przy jednoczesnym kliknięciu drugim palcem klawiatury. Dzięki temu, wpisując jakąkolwiek literę na klawiaturze, iPhone zaprezentuje Ci wszystkie kontakty zaczynające się na nią. Z tego poziomu można podejrzeć również wszystkie wcześniejsze rozmowy oraz… zyskać dostęp do wszystkich zdjęć.

  Jak? Po prostu klikając przycisk Utwórz nowy kontakt i kliknij w pole Dodaj zdjęcie.

  img_1002


  img_1005

  Jak się bronić przed zhakowaniem iPhone’a?

  Niestety Apple nie nastraja optymistycznie – na chwilę obecną nie istnieje żaden sposób pozwalający na uniknięcie włamania na iPhone’a. Luka w zabezpieczeniach iOS 10 jest na tyle sprytna, że obecny system iOS 10.1.1 nie chroni w żaden sposób przed włamaniem, dlatego pozostaje nam jedynie czekać na wprowadzenie kolejnej aktualizacji systemu.

  Inną opcją może być wyłączenie dostępu do Siri z ekranu blokady, choć nie ukrywajmy – równie dobrze możemy pozbyć się wszystkich kontaktów i zdjęć z iPhone’a.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button